Роз'яснення щодо організації роботи консульського відділу в березні 2022 року
Опубліковано 13 березня 2022 року о 13:36

ОНОВЛЕННЯ від 13.04.2022 - графік роботи з середини квітня наведений за цим посиланням.

Друзі, просимо уважно прочитати цю публікацію та максимально її поширити. 

КОМУНІКАЦІЯ


Сервіси МЗС фізично розміщені в Києві, і більшість сервісім тимчасово не функціонують з 26.02 (наразі йдеться про електронні поштові скриньки включно з [email protected], сайт для запису, сервіс для відслідковування стану паспорта, тощо). 
Якщо у Вас є невідкладні питання з консульської тематики і Ви не знайшли на них відповіді в цій публікації, Ви можете поки що надсилати їх на адресу [email protected],  вказавши в темі листа «Консульські питання».
Просимо не надсилати в першому зверненні жодних персональних документів (копій паспортів, тощо). 


Для питань, пов’язаних з приїздом до Франції, радимо також слідкувати за сайтом www.aideukraine.fr.


ЗАПИС ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИЙОМУ


До середини квітня прийом ТИМЧАСОВО відбуватиметься без попереднього запису, в режимі живої черги.


Стандартні консульські послуги (документи для шлюбу, нотаріальні дії, довідки з роз'ясненням законодавства, паспортні дії для осіб, що проживають у Франції) - з понеділка по п'ятницю з 09:00 по 12:30. 

Термінова документація громадян, що прибули з України після 24.02 у зв'язку з війною (без діючого закордонного паспорта чи паспорта у формі картки) - щодня з 10:00 по 21:00 (жодні інші дії в цьому вікні здійснюватися не будуть)

Про відновлення системи попереднього запису на прийом та розкладу роботи з середини квітня буде повідомлено додатково.


Якщо Ви нещодавно прибули з України, потребуєте термінової документації та плануєте відвідання пункту прийому «Urgence Ukraine», Ви також можете звернутися до консульського пункту, розташованого в ньому (понеділок-п’ятниця з 10 по 15 годину). 


Якщо Ваше питання – з поточних, і може бути відкладене, наполегливо просимо поки що відкласти Ваш візит до посольства. Також просимо ознайомитися з інформацією нижче щодо можливості вчинення певних консульських дій.


Усі виїзні консульські обслуговування в регіонах Франції переносяться на невизначений термін.


ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВЧИНЕННЯ КОНСУЛЬСЬКИХ ДІЙ


1) Закордонні паспорти виготовляються лише в Україні, на ДП «Поліграфкомбінат «Україна». 


Відповідно, наразі виготовлення паспортів та доставка вже виготовлених паспортів призупинені.
Якщо термін дії Вашого закордонного паспорта закінчується в наступні 3 місяці або щойно закінчився (в тому числі якщо Ви вже подали на виготовлення закордонного паспорта, але він ще не доставлений до посольства), наразі можна провести процедуру продовження терміну дії закордонного паспорта (проставлення у наявному закордонному паспорті відповідної відмітки).


Якщо Ваш паспорт закінчується більш, ніж за 3 місяці, Вам потрібно відкласти Ваш візит до Посольства – до повідомлення про відновлення можливості оформлювати закордонні паспорти, або ж до моменту, коли термін дії паспорта буде менше 3 місяців.
Якщо Вам терміново потрібно оформити перший закордонний паспорт неповнолітній дитині, тимчасово може проводитися вписання даних про дитину в закордонний паспорт одного з батьків.


2) Громадяни, які виїхали з України після 24 лютого без закордонного паспорта, тобто за паспортом громадянина України ("внутрішнім" паспортом) або, у випадку дитини, за свідоцтвом про народження (якщо у батьків дитини також немає закордонного паспорта і внесення в нього даних про дитину неможливе), можуть отримати в Посольстві довідку, що підтверджує особу, з фотографією.


3) Витребування довідок про несудимість з реєстрів МВС наразі призупинене. Якщо Ви записані на прийом для витребування довідки про несудимість, Вам варто відкласти Ваш візит.

4) Нотаріально засвідчені документи (довіреності, заяви), що використовуються на території України, подаються в оригіналі – відповідно, їх після оформлення потрібно в оригіналі передати в Україну. Просимо зважати на це, якщо Вам невідкладно потрібно оформити такий документ. Також просимо попередньо дізнаватися, чи можливе зараз вчинення потрібної Вам дії за довіреністю (наприклад, витребування дублікатів свідоцтв РАЦС можливе не у всіх населених пунктах і лише в тому відділі РАЦС, де відбулася перша реєстрація).

Зважте, що на час дії воєнного стану перебіг терміну (6 місяців) для прийняття спадщини зупиняється – Ви можете прийняти спадщину чи відмовитися від неї пізніше.


5) Отримання виготовленого закордонного паспорта: якщо Ви подали документи для оформлення закордонного паспорта після 23.12.2021 – Ваш паспорт гарантовано не доставлений до посольства. Залежно від Вашої ситуації, Ви можете поки що скористатися можливістю продовження паспорта чи вписання у паспорт даних про дитину, описаною в п.1.
Якщо Ви подали на оформлення закордонного паспорта до 23.12.2021, Ваш паспорт, можливо, прибув до посольства. Ви можете переглянути список усіх паспортів, що доставлені до посольства тут (за прізвищем, ініціалами та днем народження (число) https://cutt.ly/RAVjb6t 
Якщо Ви знайшли себе в цьому списку, Ваш паспорт в нас – як і раніше, Ви можете забрати Ваш готовий паспорт в понеділок, середу та п'ятницю з 15 по 16 годину.


Щиро просимо усіх з розумінням поставитися до згаданого вище. Ми докладаємо усіх зусиль, щоб нашими невеликими силами максимально допомогти усім, хто цього потребує, у цих безпрецедентних умовах, і сподіваємося на ваше розуміння та солідарність. 
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux