Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Францією
Опубліковано 23 серпня 2012 року о 00:01

Культурно-гуманітарна співпраця

Українсько-французьке співробітництво у галузі культури, освіти і науки здійснюється на основі міжурядової Угоди про культурне, наукове і технічне співробітництво, підписаної 19 жовтня 1995 р.

З 1992 року у Києві діє Французький культурний центр, офіційне відкриття якого відбулося у 1994 році. Він є головною ланкою мережі, до якої входять ще чотири регіональних центрів, створених у Харкові, Дніпрі, Львові та Одесі. Щороку ФКЦ проводить в Україні мистецький фестиваль «Французька весна».

З 2004 року у складі Посольства України у Франції діє Культурно-інформаційний центр (КІЦ), у приміщенні якого на регулярній основі відбуваються мистецькі, інформаційні, культурологічні заходи.

Серед знакових подій, які сприяли популяризації у Франції українського культурно-мистецького надбання, варто відзначити проведення у 2001 р. експозиції Національного музею історії України «Золото скіфських царів» в Гран Пале та у 2012-2013 рр.  у всесвітньо відомому паризькому музеї Лувр виставки робіт видатного українського скульптора доби бароко Іоана Георга Пінзеля.

Протягом 2018-2019 рр. у співпраці із французькими науковими інститутами та мозковими центрами у Франції проведено низку важливих культурно-інформаційних заходів - міжнародну конференцію «Україна - нова генерація», колоквіум у Сенаті Франції на тему «Україна та Європа: реалії та перспективи», семінар в Національних Зборах Франції на тему «Маніпуляція інформацією в міжнародних відносинах: приклад України», конференцію в Національному інституті східних мов і цивілізацій «Голодомор: свідки і свідчення».

У Франції значну підтримку знайшов міжнародний рух за визволення О.Сєнцова та інших українських політв’язнів Кремля. О.Сєнцову присвоєно звання почесного громадянина Парижа. Відбулися публічні покази резонансного документального фільму «Процес».

Помітними подіями публічної дипломатії можна вважати проведення в Парижі мультидисциплінарного фестивалю  Week End à l’Est, кінофестивалів «Нова хвиля українського кіно», Docudays, участь України у Паризькому книжковому салоні, у програмах Канського кінофестивалю, Mifa Market в Аннесі, які дали можливість представити сучасне мистецтво та культуру України, а також стали потужними медійним майданчиками для привернення уваги міжнародної спільноти до проблематики війни на Донбасі, окупації Криму та російської агресії проти України. Важливе значення у цьому плані мали також покази таких українських фільмів, як «Кіборги», Міф», «Невидимий батальйон».

Все більше українських стилістів моди беруть участь у Paris Fashion Week. Зокрема, цього року колекції Л.Літковської та А.Белінського були включені до офіційної програми Паризького тижня моди.

У престижній паризькій концертній залі ім.А.Корто презентовано сучасну українську академічну музику оперою «Йов» у постановці В.Троїцького. На постійній основі відбуваються гастролі культових українських гуртів Dakh Daughters і Dakha Brakha.

 У 2019 році відбувся вже 2-й Форум українських та франко-українських асоціацій та ініціатив, організований ц.р. у Мерії 6-го округу французької столиці. Це була чудова нагода представити багатство та розмаїття життя української громади у Франції, а також франко-українське співробітництво в культурній та гуманітарній сфері. У програмі заходу були майстер-класи, музичні розваги, кулінарні презентації та тематичні дискусії.

У січні 2020 року Посол України Олег Шамшур відкрив ретроспективний показ фільмів С.Лозниці в сінематеці публічної бібліотеки Центру сучасного мистецтва ім.Ж.Помпіду.

 

 

 

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux