Умови в’їзду громадян України до Франції
Опубліковано 23 липня 2021 року о 11:05

Згідно з новою оцінкою Франції рівня захворюваності в країнах світу на COVID-19  з 11 листопада 2021 року Україну віднесено до переліку країн так званої «червоної» зони. У зв’язку з цим в’їзд громадян України до Франції відбувається відповідно до імміграційних правил Франції для громадян з країн "червоної" зони (https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage ) на таких умовах:

1. Немає обмежень для в’їзду до Франції з будь-якою метою, якщо громадянин України повністю вакцинований однією із вакцин, визнаних Європейським агентством лікарських засобів (EMA) і дозволених для використання на території Франції. До їх числа належать вакцини Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield і Jansen/Johnson & Johnson. При цьому вакцинація вважається повною, якщо минуло 28 днів з часу вакцинації вакциною Janssen і 7 днів з часу другої дози у разі вакцинації іншими вакцинами – Pfizer, Moderna, AstraZeeca/Vaxzevria/Covishield). Для контролю на кордоні вимагають пред’явити тільки документ, що підтверджує вакцинацію та заповнити заяву про відсутність симптомів Covid-19 та/або про відсутність контактів з особами, що захворіли на Covid-19.

Правила, що застосовуються до вакцинованих дорослих, поширюються за тих самих умов на супроводжуючих їх неповнолітніх дітей, незалежно від того, вакциновані вони чи ні.

2. Якщо громадянин України не пройшов вакцинацію, він може в'їхати до Франції, тільки надавши документ, що підтверджує нагальну мету поїздки (список дозволених причин для в'їзду), при цьому така особа повинна надати негативний результат ПЛР-тесту або тесту на антиген, зробленого не раніше, ніж за 48 годин до в’їзду, пройти тест на антиген в аеропорту Франції після прибуття та дотримуватися 10-денної самоізоляції, постійно робити ПЛР-тестування. Дотримання режиму перебування на самоізоляції передбачає перевірку представниками правоохоронних органів. Наявність негативного результату тесту не вимагається від дітей до 12 років


ВІДПОВІДІ НА НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ 


Чи можна в’їхати в країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія? 

Перевірка сертифікатів вакцинації як при перетині кордону, так і при відвідуванні публічних заходів відбувається як при подачі роздрукованого документу з QR-кодом, так і з документом в цифровому форматі з QR-кодом (наприклад, на смартфоні). Документ має містити інформацію про прізвище та ім'я особи, дату вакцинації та назву вакцини (англійською мовою).

Чи можна в’їхати в країну за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з QR code)?

Перевірка сертифікатів вакцинації як при перетині кордону, так і при відвідуванні публічних заходів може відбуватися як при подачі роздрукованого документу з QR-кодом, так і з документом в цифровому форматі з QR-кодом (наприклад, на смартфоні). Документ має містити інформацію про прізвище та ім'я особи, дату вакцинації та назву вакцини (англійською мовою).

Чи можна в’їхати в країну за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем? 

Так.

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 48 годин в будь-якій лабораторії?

Ні, лише негативного результату ПЛР-тесту недостатньо для в'їзду до Франції. Наразі особи, що не пройшли повний курс вакцинації, можуть в'їхати до Франції лише у тому разі, якщо їхня поїздка відбувається з нагальних причин (належить до одного із винятків, затверджених французьким урядом). При цьому від них також вимагається надати негативний результат ПЛР-тесту  або тесту на антиген, зробленого не раніше, ніж за 48 годин до в’їзду,

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин?

Ні, лише негативного результату тесту на антиген недостатньо для в'їзду до Франції. Наразі особи, що не пройшли повний курс вакцинації, можуть в'їхати до Франції лише у тому разі, якщо їхня поїздка відбувається з нагальних причин (належить до одного із винятків, затверджених французьким урядом). При цьому від них також вимагається надати негативний результат ПЛР-тесту або тесту на антиген, зробленого не раніше, ніж за 48 годин до в’їзду,

Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін? 

У Франції вхід до публічних місць (музеї, театри, стадіони, ресторани, бари і т.д.), а також при подорожах на довгу відстань громадським транспортом (залізницею, літаком, автобусом) дозволено за умови пред’явлення санітарної перепустки (рass sanitaire). Для цієї мети Ви можете надати:

1) Якщо Ви пройшли повний курс вакцинації в Україні визнаними Європейським агентством лікарських засобів вакцинами та маєте сертифікат вакцинації з QR-кодом (в додатку Дія або роздрукованим з порталу Дія).

2) Якщо Ви пройшли повний курс вакцинації в Україні визнаними Європейським агентством лікарських засобів вакцинами та маєте паперове свідоцтво ВООЗ, видане сімейним лікарем, Ви можете конвертувати Ваш сертифікат про вакцинацію в санітарний паспорт за визначеною французьким урядом процедурою: https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coronavirus-advice-for-foreign-nationals-in-france/coronavirus-statements/article/applying-for-a-covid-certificate-if-you-were-vaccinated-abroad-procedure-for

3) Якщо Ви не пройшли повний курс вакцинації або вакциновані вакциною, що не визнається Європейським агентством лікарських засобів, Ви можете надавати санітарний паспорт у виді негативного результату ПЛР тесту чи тесту на антиген, зробленого у Франції не більше, ніж 48 години тому.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux