Умови в’їзду громадян України до Франції
Опубліковано 23 липня 2021 року о 11:05

Умови в’їзду громадян України до Франції

З 1 листопада 2024 року до 30 квітня 2025 року Франція тимчасово відновила прикордонний контроль на кордонах з шістьма сусідніми країнами, серед яких Бельгія, Люксембург, Німеччина, Швейцарія, Італія та Іспанія.

Таке рішення викликано наступними чинниками:

-          Загроза громадському порядку та внутрішній безпеці, пов’язана із терористичною діяльністю на високому рівні;

-          Зростаюча присутність злочинних мереж, що сприяють нелегальній міграції та контрабанді мігрантів;

-          Міграційні потоки, які ризикують бути інфільтрованими радикально налаштованими особами, а також нелегальний перетин кордонів у протоці Ла-Манш і Північному морі;

-          Зростання насильства серед мігрантів, особливо в північних прибережних районах, таких як Дюнкерк і Кале, що призводить до напружених і небезпечних ситуацій за участю як мігрантів, так і сил правопорядку.

Окрім повітряних та морських маршрутів, вибірковий контроль здійснюватиметься на автошляхах.

Французькі прикордонні служби приділятимуть більше уваги ретельній перевірці осіб, щоб запобігти проникненню нелегальних мігрантів і радикальних елементів, що можуть скористатися міграційними потоками.

Відтак наполегливо рекомендуємо українцям під час в’їзду та виїзду з Франції  особливо  автошляхами мати при собі дійсний закордонний паспорт, дозвіл на проживання у Франції або документ на тимчасовий захист APS (authorization provisoire de séjour), для неповнолітніх дітей – закордонний паспорт, а у разі його відсутності - свідоцтво про народження дитини (бажано з перекладом) та медичну страховку. 

В’їзд громадян України до Франції здійснюється на загальних підставах – з діючим біометричним закордонним паспортом або з діючим небіометричним закордонним паспортом та з короткостроковою шенгенською візою, довгостроковою візою для в’їзду до Франції або з посвідкою на проживання у Франції чи іншій країні ЄС чи документом, що підтверджує статус тимчасово переміщеної особи.

На період дії воєнного стану в Україні, у разі відсутності у дитини закордонного паспорта в’їзд можливий за умови внесення інформації про дитину у закордонний паспорт одного з батьків дитини.

Під час дії директиви Європейського Союзу про тимчасовий захист щодо українців, усі громадяни України мають право на отримання тимчасового захисту при в’їзді на територію Франції та по закінченню 90-денного перебування в рамках безвізового режиму (за наявності біометричного паспорту)

Увага! Тимчасовий захист надається лише в одній країні Європейського Союзу (наявність двох тимчасових захистів одночасно неможливе)

Документ, який дозволяє подорожувати до України та в зворотньому шляху (Тимчасовий захист), видається тільки повнолітнім особам. Діти мають подорожувати виключно у супроводі одного з батьків

У разі подорожі дитини у супроводі близьких родичів, необхідно оформити «Visa de retour» в Префектурі свого місця проживання АБО в посольстві Франції в Україні

Посольство України в Франції у разі подання всіх необхідних документів може надати довідку, яка підтверджує легальний статус перебування дитини на території Франції ЩОПОНЕДІЛКА З 10:00 ДО 13:00 ЗА ЖИВОЮ ЧЕРГОЮ

Порядок в’їзду студентів на навчання у Франції відбувається у два способи:

  • Оформивши довгострокову студентську візу в Посольстві Франції в Україні з подальшим переходом на студентську посвідку на проживання по приїзду в Францію
  • За біометричним паспортом із подальшим оформленням Тимчасового Захисту

КОРИСНІ РЕСУРСИ:

https://tripadvisor.mfa.gov.ua/ - інтерактивний ресурс для громадян України, які планують свою подорож за кордон

Корисна інформація для громадян України, що перебувають за кордоном за посиланням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/test

Найбільш актуальні запитання: 

https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/4293-najbilysh-aktualyni-pitannya-faq


Ввезення готівки на територію Франції та Євросоюзу

Загальні положення

Ресурс – Contrôle de l'UE des mouvements d’argent liquide

Держави-члени ЄС підпорядковуються уніфікованому законодавству в питанні ввезення/вивезення готівки на територію Європейського Союзу ­– серед них закон № (EU) 2018/1672 від 23 жовтня 2018 та закон № (EU) 2021/776 від 11 травня 2021 року. 

Увага! Деякі країни ЄС також мають національні положення, які регулюють перевезення готівки між державами-членами ЄС або навіть в межах однієї країни. Хоча ці положення не є частиною правил ЄС, Європейська Комісія рекомендує перевірити свої зобов’язання перед поїздкою.

 Особи, які в’їжджають на територію ЄС або виїжджають з неї, зобов’язані заповнювати декларацію, якщо мають при собі 10 000 євро або більше (або еквівалент в інших валютах, облігаціях, акціях або чеках).  Митні органи уповноважені перевіряти осіб, їх багаж і транспортні засоби. Вони також наділені повноваженнями вилучати незадекларовану готівку.

Декларуванню підлягають наведені нижче предмети, включених до визначення готівки, які перевищують суму 10 000 євро:

• Банкноти та монети (включаючи валюту, яка вийшла з загального обігу, але яку все ще можна обміняти у фінансовій установі чи центральному банку),

• Оборотні інструменти на пред’явника, такі як чеки, дорожні чеки, векселі та грошові перекази,

• Золоті монети з вмістом золота не менше 90 %,

• Золоті злитки, самородки або грудки з вмістом золота не менше 99,5 %.

• Ювелірні вироби.

Митні органи також можуть вимагати подання декларації, якщо вони виявляють 10 000 євро або більше готівкою, які надсилаються поштою, вантажем або кур’єром (готівка без супроводу). Ця заява повинна бути зроблена протягом 30 днів одержувачем, відправником або призначеним представником обох сторін.

Митні органи мають право також вчиняти перевірки на суми менше 10 000 євро, якщо є ознаки того, що готівка пов’язана зі злочинною діяльністю.

Компетентні органи мають право виконувати вибіркові перевірки або спонтанні заходи контролю, навіть у разі відсутності митних чи прикордонних пунктів. 

Як заповнити декларацію, коли я в'їжджаю або виїжджаю з ЄС з 10 000 євро або більше готівкою?

Шаблони декларації та порядок її заповнення роз’яснено в Імплементаційному регламенті Комісії (ЄС) 2021/776 від 11 травня 2021 року, що встановлює шаблони для певних форм, а також технічні правила для ефективного обміну інформацією щодо контролю над введення готівки або вивіз із Європейського Союзу.


ФРАНЦІЯ

Ви зобов’язані зробити декларування онлайн через сайт Dalia (Декларація капіталу при в'їзді або виїзді з Франції) не раніше ніж за 30 днів до дати поїздки та не пізніше ніж до перетину кордону. Декларування безкоштовне.

Перевезення готівки на суму, що дорівнює або перевищує 50 000 євро, повинно супроводжуватися підтвердженням походження готівки згідно зі статтею L152-1-2 Валютно-фінансового кодексу (перелік прийнятних документів наведено у статті D.152.8 Валютно-фінансового кодексу). 

 Також існує онлайн-додаток DéclareDouane, який допомагає імітувати будь-які митні збори на ваші товари при в’їзді в Францію


У разі перевезення або надсилання чеків та/або готівкових коштів на суму понад 50 000 євро до/або з держави-члена Європейського Союзу1. Особа має мати документи, які дозволяють підтвердити походження коштів:

  1. Банківський документ, що підтверджує проведення касових операцій, зняття готівкових коштів або видачу чеків;
  2. Документ, підготовлений в рамках ручних операцій з іноземною валютою;
  3. Документ, що стосується операцій купівлі-продажу нерухомості, передачі цінних паперів, дарування, визнання боргу або позики;
  4. Договір купівлі-продажу або рахунок-фактура;
  5. Підтвердження виграшу в іграх;
  6. У випадку, якщо заявник не є власником грошових коштів необхідно подавати заяву заява власника грошових коштів, який звернувся до заявника з проханням про транспортування цих коштів, а також копія посвідчення особи власника грошових коштів,
  7. Попередня декларація про готівкові кошти, датована менш ніж п'ятьма днями, подана до митних органів держав-членів Європейського Союзу.

За винятком декларацій про грошові кошти, згадані у пункті 7°, всі інші підтверджуючі документи повинні бути датовані не більше ніж шість місяців.

Важливо зазначити! Договір купівлі-продажу не може бути єдиним документом. Аби підтвердити погодження коштів, додатково до договору необхідні також довідки з банку, які підтверджують походження суми


У разі транзиту через Францію будь-яким видом транспорту необхідно подати дві декларації: одну перед в'їздом і одну перед виїздом з Франції.

Важливо зазначити! Декларування необхідне в кожній країні ЄС, через яку проходить транзит, оскільки кожна країна вимагатиме свою декларацію


Декларативне зобов'язання поширюється на неповнолітніх, а також на осіб з психічними розладами та дорослих, які перебувають під опікою. В такому випадку декларацію подають батьки, опікуни або законні представники.

Перевезення готівкових коштів від імені компанії, назву компанії необхідно вказати в декларації. Для осіб, які подорожують групою, обмеження в 10 000 євро застосовується для кожної особи окремо.

Відповіді на поширені запитання знаходяться на офіційному сайті Dalia українською мовою

Якщо ви не впевнені, чи потрібно вам декларувати чи ні, вам слід звернутися за порадою до компетентних органів у пункті в’їзду чи виїзду з ЄС.

Які штрафи застосовуються за недотримання правил або недекларування?

При недотриманні вимоги необхідної при усному декларуванні коштів або ухиленні від зазначення чіткої суми, яка перевозиться чи відмові у наданні документів про джерела походження коштів, відповідні органи мають право вилучити кошти та накласти штраф.

У разі недекларування або неповної або неправильної декларації застосовуються санкції, передбаченим статтями L. 152-4 валютно-фінансового кодексу і 465 митного кодексу, зокрема штраф у розмірі 50 % від суми, щодо якої було скоєно правопорушення або спроба скоєння злочину і конфіскація всіх коштів, які були попередньо вилучені митницею.

Тимчасове затримання готівки може бути ухвалене у випадку порушення (CMF L152-4). Однак це не обов’язково є санкцією, оскільки його можуть ухвалити працівники митниці (включаючи суми менші за 10 000 євро або якщо транспортування було належно задекларовано. Тимчасове затримання може тривати до 30 днів і може бути продовжено до 90 днів. Працівники митниці затримують гроші за дозволом Прокурора Республіки даного місця. Це може тривати до 12 місяців з моменту початку тимчасового затримання (стаття L152-4 CMF).

Вчинення або участь у вчиненні одного або кількох правопорушень, передбачених митним кодексом (тобто, крім недотримання обов'язку декларування), може призвести до конфіскації готівки (стаття L152-4 CMF).
На відміну від затримання і консигнації, конфіскація виключає можливість повернення грошей.

Оскільки гроші можуть бути затримані навіть за відсутності порушення обов'язків декларування, корисно передбачити хід процедури.

  • Для тимчасового затримання
    Адміністрація повинна викласти причини затримання. Ефективна апеляція проти затримання можлива відповідно до статей 7 пункту 2 регламенту 2018 року та L152-5 CMF. Цю апеляцію може подати або особа, яка зробила декларацію, або власник готівки: «апеляція, передбачена статтею L. 152-5 Кодексу монетарних і фінансових відносин, проти рішення про затримання готівки може бути подана власником відповідних коштів, навіть якщо захід не був йому повідомлений, відповідно до статті L. 152-4-1» (Касаційний суд, Кримінальна палата, 22 березня 2023 року – № 22-82.759).

  • «Ця апеляція повинна бути подана виключно у вигляді декларації, що подається або надсилається рекомендованим листом або електронно до канцелярії суду протягом п'ятнадцяти днів з моменту повідомлення про рішення про тимчасове затримання» (ст. L152-5 CMF). Цей термін зазвичай стосується власника готівки, навіть якщо рішення йому не було повідомлено.

  • Апеляція подається до президента палати слідства Апеляційного суду. Компетентним Апеляційним судом є той, що знаходиться в місці управління митниці, до якого належить служба, що займається процедурою.

  • Апеляція не є призупиняючою, тому необхідно чекати або на рішення адміністрації, або на закінчення терміну, щоб повернути готівку.
    Апеляція проти ухвали, винесеної з цього питання палати слідства, може бути оскаржена у формі касаційної скарги. У цьому випадку застосовується кримінальна процедура.

  • Гіпотетично, неможливо оскаржити рішення про затримання, оскільки затримання ухвалюється по закінченню тимчасового затримання (тобто зазвичай 90 днів), а термін для оскарження рішення про затримання становить лише 15 днів.


2) Можливість зменшити розмір санкцій
Можливо зменшити розмір штрафу до 5%, з максимальною сумою 750 євро у випадку першого правопорушення: для цього необхідно довести, що державна скарбниця не зазнала жодних збитків.




Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux