Паспортні дії
Опубліковано 06 березня 2023 року о 20:14

1. Чи можливо у посольстві отримати паспорт, виготовлений в Україні? 

Так, у Посольстві України у Франції можна отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) і паспорт громадянина України (ІD-картка), виготовлені в Україні. Ця послуга доступна на час дії воєнного стану.

Для цього слід ознайомитися з інформацією з розділу «Доставка до Посольства України у Французькій Республіці паспорта, оформленого в Україні» на сайті Посольства України у Франції: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passport. Там розміщено бланк заяви та перелік необхідних документів. Заповнений бланк і документ, що підтверджує вашу особу, слід надати особисто або надіслати на електронну адресу консульського підрозділу посольства: [email protected]. Для дітей до 16 років слід також надати свідоцтво про народження.

Про наявність паспорта вам повідомлять окремо телефоном або через електронну пошту. Забрати паспорт можна буде особисто у призначений день. Присутність дитини від 12 років — обов’язкова.


2. Як діяти, коли у моєї дитини немає паспорта?

У разі, якщо у вашої дитини немає паспорта, ви маєте можливість :

(а) внести інформації про дитину до закордонного паспорта (одного з) батьків. Ця послуга — безплатна, швидка (її здійснюють у день звернення) та не вимагає попереднього запису. Перелік необхідних документів для внесення інформації про дитину до паспорта (одного з) батьків ви можете знайти на офіційному сайті Посольства України у Франції за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya;

(б) оформити свідоцтво про підтвердження особи в разі, якщо у того з батьків, який супроводжує дитину у Франції, немає закордонного паспорта, а дитина виїхала з України на підставі свідоцтва про народження. Свідоцтво про підтвердження особи дозволяє дитині перебувати на території Франції, однак не передбачає подорожі за кордон. Ця послуга — безплатна, швидка (її здійснюють у день звернення) та не вимагає попереднього запису. Перелік необхідних документів для оформлення свідоцтва про підтвердження особи ви можете знайти за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya;

(в) оформити закордонний паспорт для дитини. Подати документи для оформлення закордонного паспорта для дитини можна тільки за попереднім записом. Записатися на прийом можна лише онлайн через сайт МЗС: https://france.mfa.gov.ua/zapis-na-prijom. Перелік необхідних документів та умови виготовлення закордонного паспорта для дитини ви знайдете в розділі «Оформлення закордонного паспорта для дітей (до 16-ти років)» за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passport;

(г) у разі повернення додому ви можете оформити посвідчення особи на повернення в Україну. Сплануйте ретельно вашу подорож, оскільки посвідчення особи на повернення в Україну дійсне протягом місяця з моменту його оформлення. Про необхідні документи для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну для вашої дитини ви можете знайти за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/posvidchennya-osobi-na-povernennya-v-ukrayinu. Оформити посвідчення особи на повернення в Україну можна без попереднього запису в порядку живої черги.

Розклад роботи консульського підрозділу Посольства України у Франції ви знайдете за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/rozklad-roboti-konsulskogo-viddilu.


3. Чи достатньо внести інформацію про дитину в закордонний паспорт (одного з) батьків чи краще оформити дитині окремий закордонний паспорт? 

Внесення інформації про дитину до закордонного паспорта (одного з) батьків дозволяє вільне пересування дитини у супроводі батьків країнами Шенгенської зони. Це безплатна дія, яку виконують у день звернення без попереднього запису. Більше інформації про внесення інформації про дитину до закордонного паспорта одного з батьків ви знайдете у відповідному розділі за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

За можливості все ж радимо оформити закордонний паспорт для вашої дитини. Більше інформації про виготовлення закордонного паспорта ви знайдете в розділі «Оформлення закордонного паспорта для дітей (до 16-ти років)» за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passport.


4. Чи можливо оформити закордонний паспорт дитині без згоди одного з батьків ? 

Так, оформити закордонний паспорт дитині без згоди одного з батьків можна на час дії воєнного стану в Україні.


5. Що робити, коли у моєї дитини закінчується термін дії закордонного паспорта?

Якщо закордонний паспорт вашої дитини закінчився чи незабаром закінчиться, ви можете продовжити його термін дії. Ви також можете внести інформацію про вашу дитину до вашого дійсного закордонного паспорта.


Обидві дії виконують безплатно, в день звернення та без попереднього запису.


Більше інформації про продовження терміну дії закордонного паспорта та про внесення інформації про дитину до паспорта одного з батьків ви можете знайти за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.


Ви також можете оформити новий закордонний паспорт для вашої дитини. Інформація про відповідну процедуру викладена за посиланням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passport.



6. Чи потрібно записуватися на прийом для того, аби внести інформацію про дитину в закордонний паспорт (одного з) батьків? 

Ні, для того, аби внести інформацію про дитину в закордонний паспорт (одного з) батьків, записуватися на прийом не треба. Відповідну дію консули вчиняють у визначені дні у порядку живої черги. Ця послуга належить до термінової документації.

Цю дію виконують безплатно в день звернення.

Про необхідні документи для внесення інформації про дитину до вашого закордонного паспорта ви можете прочитати у відповідному розділі за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

Графік роботи консульського підрозділу Посольства України у Франції викладено за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/rozklad-roboti-konsulskogo-viddilu.


7. Чи можна продовжити термін дії паспорта, термін дії якого вже закінчився? 

Так, ви можете продовжити термін дії паспорта, термін дії якого закінчився. Продовження терміну дії паспорта, термін дії якого вже закінчився, можливе один раз. Просимо врахувати, що т. з.  «червоні закордонні паспорти» продовжити не можна.

Строк дії закордонного паспорта продовжують на п’ять років з дати подання заяви про продовження строку. У разі подання заяви про продовження строку дії ще дійсного закордонного паспорта строк його дії продовжують на п’ять років з дати, що настає за датою закінчення строку його дії.

Цю дію виконують безплатно, в день звернення та в порядку живої черги.

Про необхідні документи для продовження терміну дії закордонного паспорта ви можете прочитати за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.


8. Чи можна продовжити термін дії небіометричного закордонного паспорта? 

Так, ви можете продовжити термін дії небіометричного паспорта, термін дії якого закінчився. Однак просимо врахувати, що т. з.  «червоні закордонні паспорти» продовжити не можна.

Продовження строку дії закордонного паспорта виконують безплатно, в день звернення та в порядку живої черги.

Строк дії закордонного паспорта продовжують на п’ять років з дати подання заяви про продовження строку. У разі подання заяви про продовження строку дії ще дійсного закордонного паспорта строк його дії продовжують на п’ять років з дати, що настає за датою закінчення строку його дії.

Про необхідні документи для продовження строку дії закордонного паспорта ви можете прочитати у відповідному розділі за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

Графік роботи консульського підрозділу Посольства України у Франції викладено за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/rozklad-roboti-konsulskogo-viddilu.

 

9. Що робити в разі відсутності паспорта? 

А) У вас немає паспорта громадянина України (внутрішнього українського паспорта у форматі «книжечки» чи ID-картки).

Якщо у вас немає паспорта громадянина України (внутрішнього українського паспорта у форматі «книжечки» чи ID-картки), виготовити їх у Франції не можливо. Наразі їх можна виготовити лише в Україні та у відділеннях ДП «Документ» на території Польщі.

Б) У вас немає паспорта громадянина України для виїзду за кордон (закордонного паспорта).

Залежно від вашої ситуації існує кілька опцій:

  • 1) Якщо ви маєте прострочений закордонний паспорт, термін його дії можна продовжити. Для цього слід звернутися до консульського підрозділу Посольства України у Франції у понеділок з 10:00 до 13:00 без попереднього запису. Ця консульська дія безплатна, та її виконують у день звернення. Перелік необхідних документів розміщено в пункті «Продовження строку дії закордонного паспорта» за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

  • 2) Якщо ваша дитина не має закордонного паспорта, можна внести інформацію про неї до дійсного закордонного паспорта (одного з) її батьків. Для цього слід звернутися до консульського підрозділу Посольства України у Франції у понеділок з 10:00 до 13:00 без попереднього запису. Ця консульська дія безплатна, та її виконують у день звернення. Перелік необхідних документів ви знайдете в пункті «Внесення інформації про дитину до закордонного паспорта одного з батьків» за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

  • 3) Якщо ви не маєте закордонного паспорта та вам потрібне посвідчення особи на території Франції, консульський підрозділ Посольства України у Франції може виготовити свідоцтво про підтвердження особи з вашими даними та фотографією. Звертаємо вашу увагу, що подорожувати за межі Франції з таким посвідченням не можна. Для виготовлення посвідчення особи слід звернутися до консульського підрозділу Посольства України у Франції у понеділок з 10:00 до 13:00 без попереднього запису. Ця консульська дія безплатна, та її виконують у день звернення. Перелік необхідних документів ви знайдете в пункті «Свідоцтво про підтвердження особи» за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

  • 4) Якщо ви не маєте закордонного паспорта України, консульський підрозділ Посольства України у Франції може виготовити посвідчення особи на повернення в Україну. Важливо розуміти, що це посвідчення дійсне протягом місяця з моменту його оформлення. Відтак слід ретельно планувати свою подорож. Для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну слід звернутися до консульського підрозділу Посольства України у Франції у понеділок з 10:00 до 13:00 без попереднього запису, або у п'ятницю з 12:30 до 13:00 (у разі екстрених випадків). Консульський збір за цю дію складає 28 євро. За наявності всіх документів посвідчення особи на повернення в Україну виготовляють у день звернення. Перелік необхідних документів ви знайдете у відповідному розділі за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/posvidchennya-osobi-na-povernennya-v-ukrayinu.

  • 5) Якщо ви втратили всі документи, що підтверджують особу та громадянство, слід буде пройти процедуру ідентифікації особи. Строки виконання цієї перевірки наразі не можливо передбачити.


10. Чи видають візи громадянам з продовженим закордонним паспортом?

Чи видавати візу громадянам України, лишається на розсуд країни, в яку ви прагнете поїхати. Відтак це питання слід з’ясовувати безпосередньо в закордонній дипломатичній установі держави, яку ви плануєте відвідати.


11. Чи можна подорожувати літаком з продовженим закордонним паспортом?

Чи можна подорожувати літаком з продовженим закордонним паспортом, слід з’ясовувати безпосередньо в авіаперевізника, чиїми послугами ви плануєте скористатися.


12. Чи можна продовжити термін дії закордонного паспорта без дійсного внутрішнього паспорта громадянина України?

У разі відсутності дійсного документа, що підтверджує особу і громадянство, слід буде пройти процедуру ідентифікації особи.


13. На який строк можна продовжити дію закордонного паспорта?

Строк дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон продовжують на п’ять років з дати подання заяви про продовження строку. У разі подання заяви про продовження строку до дати закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон строк його дії продовжують на п’ять років з дати, що настає за датою закінчення строку його дії.

При цьому просимо врахувати, що т. з.  «червоні закордонні паспорти» продовжити не можна. Натомість можна продовжити «сині закордонні паспорти» — як біометричні, так і небіометричні.

 

14. Чому я так довго не можу отримати паспорт?

Виготовлення та доставка нового закордонного паспорта наразі триває близько 3 місяців.

Слід розуміти, що паспорти українських громадян виготовляють тільки на території України. Відтак регулярні сповіщення про повітряну тривогу та часті відключення електроенергії впливають на роботу відповідного підприємства, а відтак і на терміни доставки готових документів. Також з Україною наразі немає прямого авіасполучення, що уповільнює процес доставки вже надрукованих паспортів.


15. Чи можна у Франції оформити внутрішній паспорт громадянина України? 

Ні, посольства та консульства України за кордоном не мають повноважень для вчинення будь-яких дій (оформлення, вклеювання фотокартки, проставлення штампів або відміток) з паспортом громадянина України (внутрішнім паспортом).

Більше інформації про оформлення внутрішнього паспорта ви можете знайти в розділі «Паспорт громадянина України» за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passport.

При цьому у Посольстві України у Франції можна паспорт громадянина України (ІD-картку), оформлений в Україні. Ця послуга доступна на час дії воєнного стану.

Для цього слід ознайомитися з інформацією з розділу «Доставка до Посольства України у Французькій Республіці паспорта, оформленого в Україні» на сайті Посольства України у Франції: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passport. Там розміщено бланк заяви та перелік необхідних документів. Заповнений бланк і документ, що підтверджує вашу особу, слід надати особисто або надіслати на електронну адресу консульського підрозділу посольства: [email protected]. Для дітей до 16 років слід також надати свідоцтво про народження.


16.  Через рік після початку війни асоціація Психологічної допомоги українцям у Франції Ecoute Ukraine дуже пишається тим, що співпрацювали з Fondation FondaMental, за підтримки Aliae та Humans Matter SASU по запуску гарячої лінії психологічної допомоги українцям у Франції за номером 0800902352

Гаряча лінія психологічної підтримки Ecoute Ukraine, надає психологічну підтримку українцям, які знаходяться у Франції.

Дзвінки приймаються з 9:00 до 21:00 з понеділка по п'ятницю для громадян України, які знаходяться у Франції.

Після того, як ви зателефонуєте на гарячу лінію з вами зв'яжеться кваліфікований психолог.

Ми завжди готові вислухати вас, допомогти впоратись зі страхами та тривогами, надати підтримку, разом з вами знайти шлях виходу з важких ситуацій.

Ваш дзвінок залишається анонімним та конфіденційним.

*БЕЗКОШТОВНО З МОБІЛЬНИХ ТА СТАЦІОНАРНИХ НОМЕРІВ ФРАНЦІЇ

Велике дякую Marion Leboyer Wissam Elhage Emmanuelle Bugnet Franck Tarpin-Bernard Philippe Jolivet

Біометричні документи

Що це таке і для чого потрібні

Докладно

Транслітерація

(передача звучання імені та прізвища латинськими літерами): перевірити на вебпорталі Державної міграційної служби України.

Докладно
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux