Найбільш актуальні питання (FAQ)
Опубліковано 01 лютого 2023 року о 20:461. Хто має право на тимчасовий захист у Франції?

Інформація про те, хто має право на тимчасовий захист у Франції, які права він передбачає та як його отримати, викладена за посиланням:

https://www.interieur.gouv.fr/actualites/dossiers/situation-en-ukraine/vi-bazhaete-podati-zayavu-na-timchasoviy-zakhist-u-francii.

Стислий виклад цієї інформації ви можете завантажити за покликанням:

https://www.interieur.gouv.fr/sites/minint/files/medias/documents/2022-03/20220317_Flyer_Demande_protection_temporaire_Ukraine_UKR.pdf.


2. Де знайти відповіді на найбільш поширені питання з оформлення тимчасового захисту?

Буклет з відповідями на найбільш поширені питання вихідців з України, які прибули до Франції від початку повномасштабної війни, як-то: оформлення тимчасового захисту, пошук житла та роботи, відкриття банківського рахунку тощо, — можна завантажити за покликанням:

https://www.interieur.gouv.fr/sites/minint/files/medias/documents/2022-06/LIvret-accueil-en-france-pour-les-deplaces-d-ukraine.pdf.


3. Загальний огляд ситуації щодо прийому тимчасово переміщених українців.

Загальний огляд ситуації щодо прийому тимчасово переміщених українців у Франції викладено за посиланням (французькою):

https://www.interieur.gouv.fr/actualites/dossiers/situation-en-ukraine/foire-aux-questions-accueil-des-refugies-ukrainiens.


4. Як вивчити французьку мову?

У Франції існує чимало можливостей вивчати французьку мову:

(а) для всіх охочих онлайн. Інформація щодо онлайн-вивчення французької викладена за посиланням:

https://www.interieur.gouv.fr/actualites/dossiers/situation-en-ukraine/propoziciya-schodo-onlayn-vivchennya-francuzkoi-movi-ta;

(б) для шукачів роботи — очно з додатковими виплатами через французький центр зайнятості Pôle emploi. Для цього слід зареєструватися на сайті Pôle emploihttps://www.pole-emploi.fr/accueil/  та обрати відповідну опцію. Залежно від наявності відкритих груп вашого мовного рівня та місць у них вам запропонують дату початку вивчення французької для іноземців (FLE). Також для консультації з приводу вивчення французької мови з метою працевлаштування варто записатися на прийом до працівника місцевого відділення Pôle emploi;

(в) для студентів — через спеціальну програму від Campus France: https://www.campusfrance.org/fr/lancement-du-programme-d-urgence-de-formation-en-francais-pour-les-etudiants-ukrainiens. Так перший потік студентів почав вивчення французької у січні 2023 року. Для запису на наступні потоки просимо уважно слідкувати за новинами на сайті Campus France.

Радимо також запитувати про курси французької для іноземців у вашій мерії та у волонтерів франко-українських асоціацій, які діють у вашому регіоні.


5. Чи дійсне у Франції моє українське водійське посвідчення та чи можу я пересуватися з українським автомобільним номерним знаком?

Так, на території Франції ви можете пересуватися з вашим українським водійським посвідченням і українським автомобільним номерним знаком. Якщо термін дії вашого українського посвідчення водія сплив після 24 лютого 2022 року, воно лишається дійсним на території Франції до закінчення терміну дії вашої довідки про тимчасовий захист.


6. Мені потрібна допомога з пошуком житла. 

Українцям з тимчасовим захистом у Франції надається житло префектурою поліції. Вона вас скерує до вповноваженої асоціації. Якщо ви відмовилися двічі від житла в певному місті, яке вам запропонувала асоціація, вона більше не зобов’язана вас супроводжувати. Ви також можете звернутися по допомогу до мерії за місцем вашого перебування, а також до місцевих франко-українських асоціацій.


7. Мені потрібна допомога з пошуком роботи. 

В рамках тимчасового захисту ви маєте право на працевлаштування у Франції.Французький центр зайнятості, Pôle emploi, пропонує супровід усім українцям з тимчасовим захистом, які шукають роботу. Так ви можете звернутися в найближче відділення центру зайнятості за місцем вашого проживання у Франції або ж заповнити коротку анкету на сайті: https://deplacesukrainiens.pole-emploi.fr/ukr.

Усі вакансії, доступні в базі Pôle emploi, викладені на їхньому сайті у відкритому доступі: https://www.pole-emploi.fr/accueil/.

Чимало французьких платформ з пошуку роботи також активно допомагають прибулим з України. Ви зокрема можете відвідати такі сайти, як:


Звертаємо вашу увагу на те, що деякі франко-українські асоціації також зосереджують свою діяльність на допомозі українцям з працевлаштуванням у Франції. Наприклад, радимо слідкувати за новинами таких асоціацій, як «Association des cadres ukrainiens en France » та «Ukraine – Intégration – Métiers – Arts».

На жаль, Посольство України у Франції не має можливості працевлаштовувати українців у Франції.


8. Мені потрібна допомога зі вступом в університет. 

Найповніша інформація щодо вступу українців з тимчасовим захистом до французьких вищих навчальних закладів викладена на сайті «Campus France»: https://www.campusfrance.org/fr/urgence-ukraine.

Якщо ви не знаходите відповіді на ваше питання на цій платформі, радимо звернутися до них безпосередньо на електронну адресу: [email protected], — зазначивши ваше ім’я, національність і коротко описавши ситуацію, в якій ви опинилися.


9. Як оформити чи поновити медичне страхування українцям з тимчасовим захистом?

Після року перебування на території Франції дозвіл на користування медичним страхуванням слід поновити. Для цього слід звернутися до CPAM (Caisse primaire dassurance maladie) за місцем вашої французької реєстрації за два місяці до закінчення терміну дії наявного медичного страхування. Якщо ви вперше оформлюєте медичне страхування, вам також слід звернутися до CPAM за місцем вашої реєстрації.

Якщо з моменту початкової реєстрації у Франції ви змінили місце проживання, найкраще звернутися одночасно до двох відділень CPAM: початкового та нинішнього, — аби уникнути непорозумінь. Оскільки правила різняться залежно від регіону, у разі відмови продовжити ваше медичне страхування в одному з відділень слід ввічливо попросити про письмове підтвердження такого рішення. Це дасть вам змогу довести в іншому з двох відділень, що вас повинні прийняти саме там.

Звертаємо вашу увагу на те, що переоформлення медичного страхування може тривати до двох місяців. Відтак варто починати цю процедуру за два місяці до закінчення терміну дії медичного страхування. Нагадуємо, що знижка на проїзд у громадському транспорті також прив’язана до вашої довідки про медичне страхування.

Важливо розуміти, що оновлене медичне страхування може мати менші обсяги за початкове залежно від ваших доходів у Франції. Однак офіційне працевлаштування передбачає зокрема, що роботодавець зобов’язаний оформити для вас додаткове медичне страхування — мютюель, яка покриватиме різницю.


10. Як записатися у Франції до лікаря, якого покриває медичне страхування?

Записатися до лікаря у Франції можна або через застосунок «Doctolib», або безпосередньо у медичному закладі, який вас цікавить.

Аби переконатися, що медичне страхування покриває ваш візит до лікаря, слід обирати спеціаліста з сектору 1 (conventionné secteur 1). Наполегливо радимо перед консультацією з’ясувати, чи приймають в обраному медичному закладі пацієнтів з паперовою довідкою про медичне страхування, як у вас, чи слід неодмінно мати пластикову картку — carte vitale, — яка підтверджує ваші права.

У разі, якщо у вас немає carte vitale, вам можуть запропонувати сплатити за консультацію, а згодом отримати відшкодування від компанії медичного страхування. Ця схема взаємодії працює та є доволі поширеною практикою у Франції, однак слід розуміти, що відшкодування не можливо перерахувати ні на карту OFII, ні на банківську картку українського банку. Відтак якщо вам належить отримати відшкодування за медичні товари чи послуги, оплату за них слід здійснювати французькою банківською карткою.

У деяких випадках виявляється, що навіть за консультацію спеціаліста з сектору 1 слід платити повну вартість без права на відшкодування. Так відбувається через недотримання порядку запису. Дійсно, безпосередньо ви можете записатися тільки до терапевта (лікаря-генераліста), гінеколога, психіатра, стоматолога та офтальмолога. До решти лікарів слід отримати направлення від терапевта, якщо ви хочете отримати відшкодування від медичного страхування за відповідну консультацію чи аналізи.

Те ж стосується аптек: аби отримати ліки безплатно або зі значною знижкою, слід мати на них рецепт від лікаря. Утім якщо аптекар не знаходить номер вашого медичного страхування в електронній системі, варто все ж звернутися до іншої аптеки.

Варто розуміти, що існують деякі процедури й аналізи, витрати на які медичне страхування не покриває. Зазвичай лікар вас повідомляє про такі призначення. Також список відповідних аналізів зазначають у медичних лабораторіях.

У будь-якому разі не забувайте поводитися ввічливо та люб’язно просити працівників медичної сфери про роз’яснення, якщо реальна процедура не відповідає вашим уявленням про неї.


11. Що робити, якщо в дитини висока температура?

Якщо у вашої дитини висока температура, французькі лікарі зазвичай виписують жарознижувальні препарати. Однак без супутніх симптомів, які би свідчили про загрозу життю, у Франції в таких випадках не прийнято викликати швидку або самостійно йти у відділення невідкладної медичної допомоги. Якщо ви все ж зважитеся на останнє, слід розуміти, що ви ризикуєте провести три-чотири години в очікуванні прийому серед інших пацієнтів, що може погіршити стан вашої дитини. Якщо ви викликаєте пожежників або швидку без поважної причини, то медичне страхування так само не покриває такі витрати.


12. Що робити, якщо французькі соціальні служби забирають у мене дітей?  

Якщо французькі соціальні служби забирають у вас дитину, слід негайно зателефонувати на гарячу лінію консульського підрозділу Посольства України у Франції: +33 6 07 71 53 56. Якщо ви не можете додзвонитися на гарячу лінію, просимо вас надіслати листа на адресу: [email protected]. У будь-якому разі слід знайти місцевого адвоката, який представлятиме ваші інтереси в цій справі. У разі неможливості оплатити адвоката ви можете скористатися безплатною юридичною допомогою. Про те, як отримати безплатну юридичну допомогу у Франції, можна прочитати у відповідній статті «Юридичного бюлетеня», який ви знайдете за покликанням: https://ua.aideukraine.fr/document/3JItsKsLTlAzofmYlJHTXJ/bulletinjuridique1-ua.pdf.


13. Де мені знайти психологічну підтримку?

Радимо звернутися до асоціації « Écoute Ukraine », яка надає кваліфіковану психологічну допомогу вихідцям з України, прибулим у Францію у зв'язку з війною. Усі психологи асоціації володіють українською мовою. В асоціації працюють як з дорослими, так і з дітками.


Зв’язатися з асоціацією можна в будь-який зручний для вас спосіб:

 - https://www.facebook.com/ECOUTEUKRAINE ;

 - [email protected] ;

 - instagram.com/ecoute.ukraine ;

 - 06 02 20 68 82.


14. Як діяти, якщо мені не виплатили зарплату?  

У Франції в разі невиплати заробітної плати насамперед слід письмово ввічливо попросити роботодавця це зробити, а також попередити, що в разі, якщо протягом 8 днів ситуація не зміниться, ви плануєте звернутися до інспектора праці (inspecteur du travail) та до суду з вирішення трудових спорів (conseil des prudhommes) за місцем роботи. Якщо протягом цього часу питання не буде вирішене, слід звернутися у вказані інстанції. Про допомогу з оформлення документів ви можете прочитати у статті «Безплатний доступ до права у Франції» за покликанням: https://ua.aideukraine.fr/document/3JItsKsLTlAzofmYlJHTXJ/bulletinjuridique1-ua.pdf.


15. Як укласти шлюб у Франції? 

Якщо ви хочете укласти шлюб у Франції, слід насамперед звернутися до мерії за місцем вашого проживання. Мерія надасть вам перелік документів, необхідних для оформлення шлюбу, як-то: посвідчення особи, підтвердження місця проживання, свідоцтво про народження, посвідчення особи свідків та інші документи залежно від вашого випадку.

Роз’яснення французькою щодо українського формату свідоцтва про народження ви можете знайти на сайті Посольства України у Франції за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/storage/app/sites/29/uploaded-files/notice-dinformationmariage-pacs.pdf.

Звертаємо увагу на те, що консульський підрозділ видає довідки про сімейний стан, про дошлюбне прізвище заявника, про зміну прізвища та про особливості правопису жіночих і чоловічих прізвищ українською мовою (certificat de célibat ou de non remariage / certificat de coutume / certificat de concordance).

Документи для виготовлення таких довідок приймають тільки за попереднім записом.

Більше інформації про необхідні документи та для оформлення відповідних довідок ви можете знайти за покликаннями:

1. Чи можливо у посольстві отримати паспорт, виготовлений в Україні? 

Так, у Посольстві України у Франції можна отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) і паспорт громадянина України (ІD-картка), виготовлені в Україні. Ця послуга доступна на час дії воєнного стану.

Для цього слід ознайомитися з інформацією з розділу «Доставка до Посольства України у Французькій Республіці паспорта, оформленого в Україні» на сайті Посольства України у Франції: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passport. Там розміщено бланк заяви та перелік необхідних документів. Заповнений бланк і документ, що підтверджує вашу особу, слід надати особисто або надіслати на електронну адресу консульського підрозділу посольства: [email protected]. Для дітей до 16 років слід також надати свідоцтво про народження.

Про наявність паспорта вам повідомлять окремо телефоном або через електронну пошту. Забрати паспорт можна буде особисто у призначений день. Присутність дитини від 12 років — обов’язкова.


2. Як діяти, коли у моєї дитини немає паспорта?

У разі, якщо у вашої дитини немає паспорта, ви маєте можливість :

(а) внести інформації про дитину до закордонного паспорта (одного з) батьків. Ця послуга — безплатна, швидка (її здійснюють у день звернення) та не вимагає попереднього запису. Перелік необхідних документів для внесення інформації про дитину до паспорта (одного з) батьків ви можете знайти на офіційному сайті Посольства України у Франції за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya;

(б) оформити свідоцтво про підтвердження особи в разі, якщо у того з батьків, який супроводжує дитину у Франції, немає закордонного паспорта, а дитина виїхала з України на підставі свідоцтва про народження. Свідоцтво про підтвердження особи дозволяє дитині перебувати на території Франції, однак не передбачає подорожі за кордон. Ця послуга — безплатна, швидка (її здійснюють у день звернення) та не вимагає попереднього запису. Перелік необхідних документів для оформлення свідоцтва про підтвердження особи ви можете знайти за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya;

(в) оформити закордонний паспорт для дитини. Подати документи для оформлення закордонного паспорта для дитини можна тільки за попереднім записом. Записатися на прийом можна лише онлайн через сайт МЗС: https://france.mfa.gov.ua/zapis-na-prijom. Перелік необхідних документів та умови виготовлення закордонного паспорта для дитини ви знайдете в розділі «Оформлення закордонного паспорта для дітей (до 16-ти років)» за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passport;

(г) у разі повернення додому ви можете оформити посвідчення особи на повернення в Україну. Сплануйте ретельно вашу подорож, оскільки посвідчення особи на повернення в Україну дійсне протягом місяця з моменту його оформлення. Про необхідні документи для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну для вашої дитини ви можете знайти за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/posvidchennya-osobi-na-povernennya-v-ukrayinu. Оформити посвідчення особи на повернення в Україну можна без попереднього запису в порядку живої черги.

Розклад роботи консульського підрозділу Посольства України у Франції ви знайдете за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/rozklad-roboti-konsulskogo-viddilu.


3. Чи достатньо внести інформацію про дитину в закордонний паспорт (одного з) батьків чи краще оформити дитині окремий закордонний паспорт? 

Внесення інформації про дитину до закордонного паспорта (одного з) батьків дозволяє вільне пересування дитини у супроводі батьків країнами Шенгенської зони. Це безплатна дія, яку виконують у день звернення без попереднього запису. Більше інформації про внесення інформації про дитину до закордонного паспорта одного з батьків ви знайдете у відповідному розділі за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

За можливості все ж радимо оформити закордонний паспорт для вашої дитини. Більше інформації про виготовлення закордонного паспорта ви знайдете в розділі «Оформлення закордонного паспорта для дітей (до 16-ти років)» за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passport.


4. Чи можливо оформити закордонний паспорт дитині без згоди одного з батьків ? 

Так, оформити закордонний паспорт дитині без згоди одного з батьків можна на час дії воєнного стану в Україні.


5. Що робити, коли у моєї дитини закінчується термін дії закордонного паспорта?

Якщо закордонний паспорт вашої дитини закінчився чи незабаром закінчиться, ви можете продовжити його термін дії. Ви також можете внести інформацію про вашу дитину до вашого дійсного закордонного паспорта.


Обидві дії виконують безплатно, в день звернення та без попереднього запису.


Більше інформації про продовження терміну дії закордонного паспорта та про внесення інформації про дитину до паспорта одного з батьків ви можете знайти за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.


Ви також можете оформити новий закордонний паспорт для вашої дитини. Інформація про відповідну процедуру викладена за посиланням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passport.6. Чи потрібно записуватися на прийом для того, аби внести інформацію про дитину в закордонний паспорт (одного з) батьків? 

Ні, для того, аби внести інформацію про дитину в закордонний паспорт (одного з) батьків, записуватися на прийом не треба. Відповідну дію консули вчиняють у визначені дні у порядку живої черги. Ця послуга належить до термінової документації.


Цю дію виконують безплатно в день звернення.

Про необхідні документи для внесення інформації про дитину до вашого закордонного паспорта ви можете прочитати у відповідному розділі за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

Графік роботи консульського підрозділу Посольства України у Франції викладено за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/rozklad-roboti-konsulskogo-viddilu.


7. Чи можна продовжити термін дії паспорта, термін дії якого вже закінчився? 

Так, ви можете продовжити термін дії паспорта, термін дії якого закінчився. Продовження терміну дії паспорта, термін дії якого вже закінчився, можливе один раз. Просимо врахувати, що т. з.  «червоні закордонні паспорти» продовжити не можна.

Строк дії закордонного паспорта продовжують на п’ять років з дати подання заяви про продовження строку. У разі подання заяви про продовження строку дії ще дійсного закордонного паспорта строк його дії продовжують на п’ять років з дати, що настає за датою закінчення строку його дії.

Цю дію виконують безплатно, в день звернення та в порядку живої черги.

Про необхідні документи для продовження терміну дії закордонного паспорта ви можете прочитати за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.


8. Чи можна продовжити термін дії небіометричного закордонного паспорта? 

Так, ви можете продовжити термін дії небіометричного паспорта, термін дії якого закінчився. Однак просимо врахувати, що т. з.  «червоні закордонні паспорти» продовжити не можна.

Продовження строку дії закордонного паспорта виконують безплатно, в день звернення та в порядку живої черги.

Строк дії закордонного паспорта продовжують на п’ять років з дати подання заяви про продовження строку. У разі подання заяви про продовження строку дії ще дійсного закордонного паспорта строк його дії продовжують на п’ять років з дати, що настає за датою закінчення строку його дії.

Про необхідні документи для продовження строку дії закордонного паспорта ви можете прочитати у відповідному розділі за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

Графік роботи консульського підрозділу Посольства України у Франції викладено за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/rozklad-roboti-konsulskogo-viddilu.

 

9. Що робити в разі відсутності паспорта? 

А) У вас немає паспорта громадянина України (внутрішнього українського паспорта у форматі «книжечки» чи ID-картки).

Якщо у вас немає паспорта громадянина України (внутрішнього українського паспорта у форматі «книжечки» чи ID-картки), виготовити їх у Франції не можливо. Наразі їх можна виготовити лише в Україні та у відділеннях ДП «Документ» на території Польщі.

Б) У вас немає паспорта громадянина України для виїзду за кордон (закордонного паспорта).

Залежно від вашої ситуації існує кілька опцій:

 • 1) Якщо ви маєте прострочений закордонний паспорт, термін його дії можна продовжити. Для цього слід звернутися до консульського підрозділу Посольства України у Франції у понеділок або п’ятницю з 10:00 до 13:00 без попереднього запису. Ця консульська дія безплатна, та її виконують у день звернення. Перелік необхідних документів розміщено в пункті «Продовження строку дії закордонного паспорта» за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

 • 2) Якщо ваша дитина не має закордонного паспорта, можна внести інформацію про неї до дійсного закордонного паспорта (одного з) її батьків. Для цього слід звернутися до консульського підрозділу Посольства України у Франції у понеділок або п’ятницю з 10:00 до 13:00 без попереднього запису. Ця консульська дія безплатна, та її виконують у день звернення. Перелік необхідних документів ви знайдете в пункті «Внесення інформації про дитину до закордонного паспорта одного з батьків» за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

 • 3) Якщо ви не маєте закордонного паспорта та вам потрібне посвідчення особи на території Франції, консульський підрозділ Посольства України у Франції може виготовити свідоцтво про підтвердження особи з вашими даними та фотографією. Звертаємо вашу увагу, що подорожувати за межі Франції з таким посвідченням не можна. Для виготовлення посвідчення особи слід звернутися до консульського підрозділу Посольства України у Франції у понеділок або п’ятницю з 10:00 до 13:00 без попереднього запису. Ця консульська дія безплатна, та її виконують у день звернення. Перелік необхідних документів ви знайдете в пункті «Свідоцтво про підтвердження особи» за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

 • 4) Якщо ви не маєте закордонного паспорта та вам документ для повернення в Україну, консульський підрозділ Посольства України у Франції може виготовити посвідчення особи на повернення в Україну. Важливо розуміти, що це посвідчення дійсне протягом місяця з моменту його оформлення. Відтак слід ретельно планувати свою подорож. Для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну слід звернутися до консульського підрозділу Посольства України у Франції у понеділок або п’ятницю з 10:00 до 13:00 без попереднього запису. Консульський збір за цю дію складає 28 євро. За наявності всіх документів посвідчення особи на повернення в Україну виготовляють у день звернення. Перелік необхідних документів ви знайдете у відповідному розділі за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/posvidchennya-osobi-na-povernennya-v-ukrayinu.

 • 5) Якщо ви втратили всі документи, що підтверджують особу та громадянство, слід буде пройти процедуру ідентифікації особи. Строки виконання цієї перевірки наразі не можливо передбачити.


10. Чи видають візи громадянам з продовженим закордонним паспортом?

Чи видавати візу громадянам України, лишається на розсуд країни, в яку ви прагнете поїхати. Відтак це питання слід з’ясовувати безпосередньо в закордонній дипломатичній установі держави, яку ви плануєте відвідати.


11. Чи можна подорожувати літаком з продовженим закордонним паспортом?

Чи можна подорожувати літаком з продовженим закордонним паспортом, слід з’ясовувати безпосередньо в авіаперевізника, чиїми послугами ви плануєте скористатися.


12. Чи можна продовжити термін дії закордонного паспорта без дійсного внутрішнього паспорта громадянина України?

У разі відсутності дійсного документа, що підтверджує особу і громадянство, слід буде пройти процедуру ідентифікації особи.


13. На який строк можна продовжити дію закордонного паспорта?

Строк дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон продовжують на п’ять років з дати подання заяви про продовження строку. У разі подання заяви про продовження строку до дати закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон строк його дії продовжують на п’ять років з дати, що настає за датою закінчення строку його дії.

При цьому просимо врахувати, що т. з.  «червоні закордонні паспорти» продовжити не можна. Натомість можна продовжити «сині закордонні паспорти» — як біометричні, так і небіометричні.

 

14. Чому я так довго не можу отримати паспорт?

Виготовлення та доставка нового закордонного паспорта наразі триває близько 3 місяців.

Слід розуміти, що паспорти українських громадян виготовляють тільки на території України. Відтак регулярні сповіщення про повітряну тривогу та часті відключення електроенергії впливають на роботу відповідного підприємства, а відтак і на терміни доставки готових документів. Також з Україною наразі немає прямого авіасполучення, що уповільнює процес доставки вже надрукованих паспортів.


15. Чи можна у Франції оформити внутрішній паспорт громадянина України? 

Ні, посольства та консульства України за кордоном не мають повноважень для вчинення будь-яких дій (оформлення, вклеювання фотокартки, проставлення штампів або відміток) з паспортом громадянина України (внутрішнім паспортом).

Більше інформації про оформлення внутрішнього паспорта ви можете знайти в розділі «Паспорт громадянина України» за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passport.

При цьому у Посольстві України у Франції можна паспорт громадянина України (ІD-картку), оформлений в Україні. Ця послуга доступна на час дії воєнного стану.

Для цього слід ознайомитися з інформацією з розділу «Доставка до Посольства України у Французькій Республіці паспорта, оформленого в Україні» на сайті Посольства України у Франції: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passport. Там розміщено бланк заяви та перелік необхідних документів. Заповнений бланк і документ, що підтверджує вашу особу, слід надати особисто або надіслати на електронну адресу консульського підрозділу посольства: [email protected]. Для дітей до 16 років слід також надати свідоцтво про народження.

1. Французькі установи вимагають надати свідоцтво про народження, видане менше 3 місяців тому.

Якщо у Вас вже є свідоцтво про народження, видане в Україні (на блакитному бланку) та засвідчене апостилем, ви можете завантажити та подати у мерію інформаційну довідку, яку ви можете знайти в розділі «Certificat de coutume щодо свідоцтва про народження» за посиланням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/dovidki-z-rozyasnennyami-zakonodavstva-ukrayini.


2. У мене народилася дитина. Що робити? Чи можна отримати українське свідоцтво про народження дитини? 

Народжену у Франції, вашу дитину слід зареєструвати у мерії протягом 5 днів.

Відтак ваша дитина отримає французьке свідоцтво про народження. Натомість вона не отримає українського свідоцтва про народження.

Для реєстрації у мерії ви маєте можливість отримати Certificat de concordance про особливості правопису жіночих та чоловічих прізвищ українською мовою. Це довідка, де вказано, що відповідно до особливостей граматики української мови певні прізвища можуть мати закінчення чоловічого або жіночого роду.

Для оформлення дитині, яка народилася на території Франції, українського громадянства слід звернутися в консульський підрозділ Посольства України у Франції. Інформацію про умови для оформлення українського громадянства за народженням ви знайдете за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/diyi-z-pitan-gromadyanstva.

Звертаємо вашу увагу на те, що свідоцтво про народження дитини, видане компетентними органами Франції (copie intégrale d'acte de naissance або extrait d'acte de naissance), повинне бути належним чином засвідчене (штампом «Апостиль») та перекладене українською мовою. Штамп «Апостиль» у Франції ставить апеляційний суд (cour d'appel) за місцем народження дитини.

Український переклад французького свідоцтва про народження має бути засвідчений. Засвідчення перекладу у Франції здійснює присяжний перекладач. Перелік присяжних перекладачів ви можете знайти за посиланням: https://paris-ua.com/directory/traducteur-assermente/.


Засвідчений переклад повинен бути скріплений з оригіналом свідоцтва про народження та обов’язково повторно засвідчений штампом «Апостиль».


3. Як отримати нове свідоцтво про народження? 

Один з ваших батьків може отримати ваше свідоцтво про народження в будь-якому відділі реєстрації актів цивільного стану в Україні без будь-яких доручень.

У Посольстві України у Франції ви можете оформити документальне доручення на ім'я третьої особи в Україні (родичів, знайомих), яка може витребувати у відділі реєстрації актів цивільного стану в Україні повторне свідоцтво про народження від вашого імені та надіслати його вам.

Більше інформації про оформлення доручення Ви можете знайти за посиланням https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/notarialni-diyi.

Ви також можете замовити свідоцтво про народження через веб-портал ДІЯ (зверніть увагу, що для замовлення через ДІЮ слід користуватися саме ПК, а не телефоном) за посиланням https://diia.gov.ua/services/povtorna-vidacha-svidoctva-pro-narodzhennya.

Нове свідоцтво можна отримати поштою (на будь який відділ Укрпошти) або у відділі ДРАЦС.

Ви також можете скористатися послугою консульського відділу Посольства України у Франції  «Витребування документів». Інформацію про необхідні документи ви можете знайти за посиланням https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/vitrebuvannya-dokumentiv.

Звертаємо вашу увагу на те, що орієнтовний термін опрацювання звернення заявника в разі витребування документів становить 8–10 місяців.


1. Мені потрібна нотаріальна послуга.

Дипломатичні та консульські установи України за кордоном вчиняють нотаріальні дії, передбачені законодавством України. Детальну інформацію про нотаріальні дії ви можете знайти у відповідному розділі на сайті Посольства України у Франції за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/notarialni-diyi.

Консульський прийом громадян щодо нотаріальних послуг відбувається лише за попереднім записом. Записатися на прийом можна тільки на сайті МЗС: https://france.mfa.gov.ua/zapis-na-prijom.

Звертаємо вашу увагу на те, що французькі нотаріуси також можуть вчиняти такі дії. У разі співпраці з французьким нотаріусом оформлені таким чином документи повинні бути належним чином засвідчені (штампом «Апостиль» або шляхом консульської легалізації) та офіційно перекладені українською мовою.


2. Як виготовити «довіреність на дитину»? 

Насамперед варто усвідомити, що поняття «довіреність на дитину» не існує.

В умовах воєнного стану дозволений виїзд дитини до 16 років за кордон з одним з батьків без письмової та нотаріально завіреної згоди другого з батьків.

На період війни один з батьків дитини до 16 років, перебуваючи за кордоном, може оформити для неї закордонний паспорт без письмової нотаріально завіреної довіреності другого з батьків.

Якщо ви не є одним з батьків неповнолітнього громадянина України, ані його опікуном, визнаним в Україні у судовому порядку, однак на прохання батьків дитини супроводжуєте її на території Франції, слід пройти таку процедуру:

 • 1) батьки неповнолітнього громадянина України, якого ви супроводжуєте, повинні оформити нотаріально завірену заяву про надання вам згоди ухвалювати будь-які рішення, що стосуються життя, здоров’я, навчання, харчування дитини, вжиття стосовно неї необхідних заходів медичного характеру, страхування, перебування та проживання за кордоном. У цій заяві батьки зокрема дають згоду, аби ви вчиняли всі необхідні дії, спрямовані на оформлення та отримання будь-яких документів на ім’я їхньої неповнолітньої дитини, необхідні для перебування дитини за кордоном;
 • 2) поставити апостиль на цій заяві;
 • 3) у Франції звернутися в суд (tribunal judiciaire) з проханням надати вам дозвіл на часткове виконання батьківських обов’язків (délégation partielle de lexercice de lautorité parentale) або на спільне виконання батьківських обов’язків (partage de lexercice de lautorité parentale);
 • 4) якщо вам потрібна допомога з оформлення соціального страхування для дитини та її запису до школи, варто звернутися до ASE (service daide sociale à lenfance) при мерії за місцем проживання.


3. Чи можу я отримати довідку про несудимість у посольстві?

Наразі витребування довідок про несудимість не можливе.

Витяг про відсутність судимості можна отримати на сайті Міністерства внутрішніх справ України за посиланням https://vytiah.mvs.gov.ua/app/landing.

Аби засвідчити отриманий онлайн витяг про відсутність судимості, необхідно прийти до Посольства України у Франції в понеділок або п'ятницю з 10:00 до 13:00 ("жива черга"). Перелік необхідних документів за посиланням https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/vitrebuvannya-dokumentiv в розділі "Довідка про несудимість в Україні".


4. Чи можу я продовжити термін дії українського водійського посвідчення у Франції? 

Ні, посольства та консульства України за кордоном не мають повноважень для вчинення будь-яких дій щодо водійського посвідчення.


5. Що передбачає військовий облік у Франції чоловіків призовного віку?

 Кабінет Міністрів України постановою від 30.12.2022 №1487 затвердив Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Текст акта розміщено на урядовому веб-порталі

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennia-poriadku-orhanizatsii-tavedennia-

viiskovoho-obliku-pryzovnykiv-viiskovozoboviazanykh-ta-rezervistivi301222-

1487).


Згаданий Порядок визначає компетенцію та функції закордонних дипломатичних установ України з питань організації ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку у відповідній дипломатичній установі. Пунктом 52 Порядку визначено, серед іншого, що Посольство України у Франції веде облік осіб згаданих категорій. Постановка на військовий облік здійснюється в Посольстві України у Франції під час постановки на тимчасовий консульський облік (ТКО) за попереднім записом. Записатися на прийом можна лише онлайн через сайт МЗС: https://france.mfa.gov.ua/zapis-na-prijom. З переліком необхідних документів на постановку ТКО можна ознайомитися за посиланням https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1306-oreign-offices.


6. Чи може посольство виготовити переклад документів?

Посольство України у Франції може перекласти українською свідоцтво про смерть громадянина України, видане французькими органами, у разі репатріації тіла або праху в Україну.

Будь-які інші офіційні переклади у Франції вповноважені виконувати тільки присяжні перекладачі (traducteurs assermentés). Їхній перелік для українсько-французької мовної пари ви можете знайти за покликанням: https://paris-ua.com/directory/traducteur-assermente/.

1. Який розклад роботи консулів?

Точний розклад роботи консульського підрозділу Посольства України у Франції ви можете знайти за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/rozklad-roboti-konsulskogo-viddilu.


2. Чому консульські питання не можна вирішувати онлайн? Чому обов’язкові особисті зустрічі?

Особисті зустрічі потрібні для встановлення особи, а у випадку оформлення біометричних паспортів — також для того, аби здати відбитки пальців.

Переважна більшість консульський дій вчиняють у присутності заявника, оскільки для них необхідні надання підпису заявника та оплата відповідних послуг.


3. Як записатися до вас на прийом? 

Запис на прийом до консульського підрозділу Посольства України у Франції відбувається тільки онлайн на сайті МЗС України. Знайти більше інформації про запис на прийом, а також власне записатися можна за покликанням: https://france.mfa.gov.ua/zapis-na-prijom.

На загальних підставах записатися на прийом особисто через усне звернення, у телефонному режимі або через електронний лист не можливо. Виняток становлять тільки люди з інвалідністю 1 та 2 груп, а також діти-сироти до 18 років. Ці категорії громадян просимо звернутися до консульського підрозділу Посольства України у Франції в будь-який зручний спосіб.

Важливо розуміти, що сайт Міністерства закордонних справ України однаково відкритий для запису всіх охочих. Наголошуємо однак, що користуватися послугами посередників для запису на прийом — не законно. Для отримання послуг від держави не має і не може бути ніяких посередників. Надання державних і зокрема консульських послуг однаково доступне для всіх її громадян. Попереджаємо, що Посольство України у Франції має можливість відслідковувати та скасовувати записи на прийом, здійснені за допомогою посередників.

Оскільки прозорість процедури — гарантія від хабарництва, повідомляємо, що нові слоти для запису на прийом до консульського підрозділу Посольства України у Франції відкриваються о 1:00 за паризьким часом. Також є можливість записатися в інший час, якщо попередній запис скасовують.

Наголошуємо, що частину питань ви можете вирішити без попереднього запису, потрапивши на прийом у порядку живої черги у визначені для цього дні тижня. До таких питань належить виготовлення термінової документації, а саме: продовження наявних закордонних паспортів, внесення інформації про дитину до закордонного паспорта (одного з) батьків, виготовлення свідоцтва про підтвердження особи, дійсного на території Франції, а також оформлення посвідчення особи на повернення в Україну. Для всіх цих консульський дій попередній запис не потрібен, — слід просто звернутися до консульського підрозділу Посольства України у Франції у понеділок або п’ятницю з 10:00 до 13:00.


4. Чому щоразу, коли я намагаюся записатися на прийом, з’являється повідомлення : «Упс щось пішло не так, спробуйте іншим разом»? 

Спробуйте виконати ті ж дії з іншого браузера. Також варто проходити всі етапи реєстрації швидко, якщо ви бачите наявність вільного місця, тому що водночас з вами на нього можуть претендувати інші люди.


5. Чому до вас не можливо додзвонитися?

Консульський підрозділ Посольства України у Франції щоденно приймає сотні дзвінків. Однак надати консультацію всім охочим у телефонному режимі фізично не можливо.

Наголошуємо, що на офіційному сайті Посольства України у Франції міститься вичерпна інформація з таких питань, як:

 • консульські дії, які вчиняє консульський підрозділ Посольства України у Франції;
 • термінова документація;
 • перелік документів, необхідних для вчинення певної консульської дії;
 • розклад роботи;
 • запис на прийом;
 • телефон гарячої лінії в разі надзвичайної ситуації — смерті близької людини або затримання. 


Відтак консультації з цих питань у телефонному режимі не будуть надані. З інших питань просимо телефонувати в будні з 10:00 до 13:00: +33 1 42 19 96 96. Гаряча лінія лише в разі смерті, небезпеки життю або затримання працює цілодобово: +33 6 07 71 53 56. Пам’ятайте, що використовуючи гарячу лінію не за призначенням, ви позбавляєте людей у критичній ситуації можливості отримати допомогу.


6. Чому ви не відповідаєте на листи? 

Консульський підрозділ Посольства України у Франції щоденно отримує сотні листів. Однак надати консультацію всім охочим у письмовій формі фізично не можливо.

Наголошуємо, що на офіційному сайті Посольства України у Франції міститься вичерпна інформація з таких питань, як:

 • консульські дії, які вчиняє консульський підрозділ Посольства України у Франції;
 • термінова документація;
 • перелік документів, необхідних для вчинення певної консульської дії;
 • розклад роботи;
 • запис на прийом;
 • телефон гарячої лінії в разі надзвичайної ситуації — смерті близької людини або затримання.


Відтак письмові консультації стосовно переліку документів, розкладу роботи та порядку вчинення дій надані не будуть.


7. Чому у Франції не можливо гарно організувати прийом? В інших країнах не так!

Посольство України у Франції є єдиною установою в цій країні, яка надає консульські послуги для українських громадян.

Наразі визначено найбільш ефективний режим роботи, а саме:

 • 1) на період дії воєнного стану Кабінет міністрів України затвердив Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Цим документом передбачена можливість продовження строку дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також внесення інформації про дитину до закордонного паспорта (одного з) батьків. Ці дії — безплатні, та їх виконують у день звернення до посольства.

 • Більше інформації про термінову документацію ви можете знайти за посиланням https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya;

 • 2) консульський підрозділ Посольства України у Франції збільшив кількість слотів для запису на виготовлення нових паспортів за рахунок зменшення часу для інших послуг, менш затребуваних;

 • 3) консульський підрозділ Посольства України у Франції регулярно організовує виїзні консульські обслуговування громадян (ВКО) у віддалених від Парижа містах.


8. Планування виїзного консульського обслуговування. Які послуги надають під час ВКО? 

Про відкриття реєстраційного запису на прийом під час виїзного консульського обслуговування оголошують на головній сторінці веб-сайту посольства: https://france.mfa.gov.ua/, — а також на сторінці консульського підрозділу за посиланням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/rozklad-roboti-konsulskogo-viddilu.

Доки на сайті немає оголошення про відкриття запису, запис ще не відкрито. Слідкуйте за оголошеннями на сайті посольства: відразу після публікації оголошення про запис він стає доступним для заявників.

Прийом громадян під час виїзного консульського обслуговування відбувається винятково за попереднім записом.

Під час виїзного консульського обслуговування ви можете отримати всі стандартні консульські послуги, окрім оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.


9. Чи можу я оплатити послуги готівкою або чеком під час виїзного консульського обслуговування? 

Ні, оплату за консульські дії під час виїзного консульського обслуговування можна здійснити винятково банківською карткою.


10. Коли будуть готові мої документи? 

Термін виконання залежить від послуги, яку ви замовили.

Інформацію про терміни виконання кожної послуги ви можете знайти в розділі «Консульські питання» на офіційному сайті Посольства України у Франції за посиланням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya.

Процедура видачі більшості документів передбачає особисту присутність заявника або його законного представника.


11. Чи можна отримати виготовлені документи поштою?

Перелік документів, які ви можете отримати поштою, доволі обмежений. До нього належать довідки про набуття громадянства та свідоцтва з роз’ясненням французькою українського законодавства тільки в разі, якщо разом із заявою на виготовлення цих документів ви лишили конверт формату А4 з маркою та зворотну адресу.

Паспорти та інші документи, які передбачають перевірку особи отримувача, не можуть бути надіслані поштою. Відтак по них слід приходити особисто.

Якщо йдеться про документи людини з інвалідністю 1 чи 2 групи, вам слід попередньо надіслати листа на адресу: [email protected].


12. Як діяти в разі, якщо у мене немає можливості заплатити за консульські дії? 

На період дії воєнного стану Кабінет міністрів України затвердив Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Цей документ передбачає можливість продовження строку дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також внесення інформації про дитину до закордонного паспорта (одного з) її батьків. Ці дії — безплатні, та їх виконують у день звернення до посольства.

Більше інформації про термінову документацію ви можете знайти за посиланням https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

1. Як повернутися в Україну? 

Наземним транспортом ви можете повернутися в Україну без перешкод за наявності дійсного закордонного паспорта (зокрема продовженого у терміновому порядку) або посвідчення особи на повернення в Україну.

Нагадуємо, що посвідчення особи на повернення в Україну дійсне протягом місяця з моменту його оформлення.


2. Як діяти в разі смерті родича у Франції? 

У разі смерті родича слід якнайшвидше зателефонувати на гарячу лінію консульського підрозділу Посольства України у Франції: +33 6 07 71 53 56. Якщо ви не можете додзвонитися на гарячу лінію, просимо вас надіслати листа на адресу: [email protected].

Просимо вас надати максимально повну інформацію про померлого / загиблого, зокрема:

1) його ПІБ;

2) дату народження;

3) місце проживання в Україні;

4) дані про найближчих рідних та їхні контактні дані (в Україні чи за кордоном).

Для перевезення труни / урни з прахом в Україну необхідно знайти ритуальне бюро, яке має відповідну ліцензію у Франції та в подальшому здійснюватиме адміністративні формальності, зокрема перевезення (репатріацію) труни / урни в Україну.

Для оформлення довідки для перевезення труни / урни уповноважений представник ритуального бюро чи найближчий родич має надати в консульський підрозділ Посольства України у Франції такі документи:

1) свідоцтво про смерть, видане компетентними органами Франції з проставленим на ньому штампом «Апостиль»  та перекладене українською (переклад можна виготовити безпосередньо в консульському підрозділі Посольства України у Франції або у присяжного перекладача у Франції);

2) довідку про закриття труни та довідку про відсутність інфекційних захворювань / сертифікат про кремацію, виданий компетентними органами Франції;

3) дозвіл на вивезення труни / урни, виданий місцевою префектурою;

4) копію першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон (закордонного паспорта) заявника або копію першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта) заявника;

5) копію першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон (закордонного паспорта) померлої особи або копію першої та другої сторінки паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта) померлої особи;

6) документ, що підтверджує родинний зв’язок заявника із померлим (свідоцтво про народження чи свідоцтво про шлюб).

Також ви можете звернутися до соціальної служби (service social / maison sociale / CCAS) вашої мерії. Вони можуть частково покрити витрати, пов’язані з похованням родича, якщо у вас скромні доходи.


3. Що робити в разі втрати документів?

Якщо ви загубили речі у Парижі або інших департаментах Іль-де-Франс (92,93 та 94), радимо насамперед скористатися платформою «Service des objets trouvés» (бюро знахідок онлайн), яка допомагає знаходити та повертати втрачені речі.

Процедура заяви про втрату відбувається у три етапи:

1) вам слід заповнити відповідну заяву та лишити детальний опис втраченої речі за посиланням: www.ppbot.fr;

2) ви отримаєте електронне підтвердження, щойно відбудеться збіг між вашою заявою про втрату і заявою про знахідку;

3) ви обираєте функцію «envoi à domicile» (відправити додому) та вказуєте вашу адресу, на яку вашу річ надішлють поштою.

Якщо у вас немає доступу до інтернету, ви можете звернутися за безплатним телефонним номером: 3430.

Більш детальну інформацію ви можете знайти за посиланням: www.prefecturedepolice.paris > Démarches > Particulier > Autres démarches > Le service des objets trouvés.

Цей сервіс працює 24 години на добу 7 днів на тиждень. Стандартний тариф оплати за послуги становить 11 € за предмет.

У разі втрати особистих речей або документів в інших регіонах Франції слід звернутися до місцевого бюро знахіднок «Service des objets trouvés» або до найближчого відділку поліції.

У разі втрати документів на території Франції слід звернутися в комісаріат поліції, де оформити відповідний протокол. З цим документом з поліції слід прибути до консульського підрозділу Посольства України у Франції по відновлення документів.

Так Посольство України у Французькій Республіці може:

а) відновити ваш закордонний паспорт у разі його втрати або викрадення: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passport;

б) оформити посвідчення особи на повернення  в Україну: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/posvidchennya-osobi-na-povernennya-v-ukrayinu або

в) оформити свідоцтво про підтвердження особи, дійсне на території Франції: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/terminova-dokumentaciya.

Якщо ви втратили всі документи, що підтверджують особу та громадянство, слід буде пройти процедуру ідентифікації особи. Строки виконання цієї перевірки наразі не можливо передбачити.

Невідкладна медична допомога: 15

Поліція: 17 або смс-повідомлення на 114 

Пожежна служба та служба у разі ДТП : 18

Європейська служба порятунку: 112

Служба у разі насильства над дітьми : 119

Відповідно до законодавства Французької Республіки без письмового декларування кордон Франції можна перетнути з готівковою валютою у сумі, що не перевищує 10000 євро на 1 людину або сім'ю (якщо сім'я перетинає одночасно кордон Франції)

З цього питання слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні.

Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією виключно Міністерства соціальної політики України: м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601

Тел.  +38 (044) 289-66-89; +38 (044) 226-24-45

Факс  +38 (044) 289-00-98

Офіційне інтернет-представництво: www.mlsp.gov.ua

Eлектронна адреса: [email protected]

Державною міграційною службою України запроваджено можливість для іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, оформлювати нові посвідки на постійне проживання під час їх перебування за межами України в центрах ДП «Документ».

Дані громадяни можуть подати заяви-анкети про оформлення посвідки на постійне проживання у містах, які розташовано за такими адресами:

- м. Варшава, Єрусалимські алеї, 179, ТЦ «Blue City» (2-й поверх);

- м. Берлін, Am Treptower Park 14 (2-й поверх);

- м. Стамбул, Лондонське шосе Е-5, паркінг за ТЦ «Аеропорт»;

- м. Братислава, Млинські ниви 5А, автовокзал;

- м. Мадрид, C. Fdolfo Bioy Casarts, 2, комерційний центр «LA GAVIA» (парковка);

- м. Прага, площа Республіки 656/8 ТЦ «Kotva». 

Дана послуга надається у разі:

1) втрати або викрадення посвідки;

2) непридатності посвідки для подальшого використання;

3) досягнення іноземцем або особою без громадянства 25- або 45- річного віку (у разі якщо іноземцю або особі без громадянства було оформлено посвідку, що не містить безконтактного електронного носія);

4) неотримання посвідки у зв’язку із введенням на території України воєнного стану.

Більш детальну інформацію із зазначених питань іноземці та особи без громадянства можуть отримати на офіційному сайті державного підприємства «Документ».

Застосунок "РЕЗЕРВ+" - це електронний кабінет призовників, військовозобов'язаних та резервістів. З більш детальною інформацією можна ознайомитися на лендинг-сторінці застосунку Резерв+ за посиланням:  https://reserveplus.mod.gov.ua/


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux