Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

УВАГА! Повідомляємо про поновлення прийому документів для оформлення закордонних паспортів. Прийом на оформлення окремого закордонного паспорта вестиметься виключно за попереднім записом. Перед тим, як записуватися на прийом, просимо переконатися, що умови (термін оформлення, вартість) для Вас прийнятні, та що у Вас є усі необхідні документи.

Якщо до закінчення Вашого закордонного паспорта лишилось менш, ніж 3 місяці або він щойно закінчився (в тому числі якщо Ви вже подали на виготовлення закордонного паспорта, але він ще не доставлений до посольства), Ви все ще можете провести процедуру продовження терміну дії закордонного паспорта (проставлення у наявному закордонному паспорті відповідної відмітки). Якщо Ваш паспорт закінчується більш, ніж за 3 місяці, Вам потрібно відкласти Ваш візит до Посольства. Якщо Вам терміново потрібно оформити перший закордонний паспорт неповнолітній дитині, тимчасово може проводитися вписання даних про дитину в закордонний паспорт одного з батьків. Деталі - у розділі "Паспортні дії під час воєнного стану" нижче. 

 Ви можете переглянути СПИСОК ПАСПОРТІВ, що доставлені до посольства (за прізвищем, ініціалами та днем народження (число). Видача доставлених паспортів - ЛИШЕ у понеділок, середу, п'ятницю з 15 по 16 годину.

На період дії воєнного стану в Україні Кабінет Міністрів України затвердив Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Цим документом передбачена можливість продовження строку дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також внесення інформації про дитину до паспорта для виїзду за кордон батьків. 


Обидві дії здійснюються безкоштовно, в день звернення до Посольства.


ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА

Подовження закордонного паспорта можливе не раніше, ніж за 3 місяці до закінчення його терміну дії.

Для продовження терміну дії закордонного паспорта дорослої особи заявник подає на прийомі такі документи:


 1. Заява (отримується та заповнюється під час прийому)
 2. Закордонний паспорт заявника + копія 1 сторінки
 3. Паспорт громадянина України заявника (якщо закордонний паспорт закінчився) + копії


Для продовження терміну дії закордонного паспорта дитини один із її батьків подає на прийомі такі документи, в оригіналі:


 1. Заява (отримується та заповнюється під час прийому)
 2. Закордонний паспорт дитини + копія 1 сторінки
 3. Закордонний паспорт заявника (того з батьків, хто подає документи) + копія 1 сторінки
 4. Свідоцтво про народження дитини + копія. УВАГА! Якщо свідоцтво про народження видане не в Україні, воно подається належним чином засвідченим та з перекладом українською мовою (детальніше вимоги до такого свідоцтва описані в розділі "Оформлення закордонного паспорта для дітей", п.3-4). 
 5. Якщо той з батьків, хто подає документи, після народження дитини змінював прізвище чи ім'я, подається документ, що підтверджує цю зміну (свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про розлучення) + копія.

Присутність дитини до 16 років не вимагається.

Якщо дитина дуже змінилася, також можна подати одне фото паспортного формату 3.5 на 4.5 сантиметрів, яке буде вклеєне в паспорт з продовженим терміном дії.


ВНЕСЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ДИТИНУ ДО ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА ОДНОГО З БАТЬКІВ


Для внесення інформації про дитину до свого закордонного паспорта один із її батьків подає такі документи, в оригіналі:


 1. Заява (отримується та заповнюється під час прийому)
 2. Свій закордонний паспорт + копія 1 сторінки
 3. Дві кольорові фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см (у Франції Ви можете зробити таке фото в будь-якому фотоавтоматі Photomaton на вході в станції метро, великі торгові центри, тощо).
 4. Свідоцтво про народження дитини + копія 1 сторінки. УВАГА! Якщо свідоцтво про народження видане не в Україні, воно подається належним чином засвідченим та з перекладом українською мовою (детальніше вимоги до такого свідоцтва описані в розділі "Оформлення закордонного паспорта для дітей", п.3-4). 
 5. (якщо дитина народилася за кордоном або один із батьків - іноземний громадянин) Довідка про реєстрацію особи громадянином України за народженням + копія. Довідка оформлюється в посольстві (якщо дитина народилася за кордоном) або в Державній Міграційній Службі (якщо дитина народилася в Україні).
 6. Якщо той з батьків, хто подає документи, після народження дитини змінював прізвище чи ім'я, подається документ, що підтверджує цю зміну (свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про розлучення).

Присутність дитини до 16 років не вимагається.


СВІДОЦТВО ПРО ПІДТВЕРДЖЕННЯ ОСОБИ

Якщо Ви виїхали з України після 24 лютого без закордонного паспорта, за паспортом громадянина України ("внутрішнім" паспортом), Ви можете отримати в Посольстві свідоцтво про підтвердження особи з Вашими даними та фотографією. Такий документ також може оформлюватися для неповнолітніх дітей, які виїхали з України за свідоцтвом про народження, якщо у їхніх батьків немає закордонних паспортів (тобто вписання даних про дитину. згадане вище, неможливе).

Цей документ оформлюється безкоштовно, в день звернення до Посольства. 

Для оформлення довідки для дорослої особи заявник подає на прийомі такі документи, в оригіналі:

 1. Паспорт громадянина України ("внутрішній" паспорт) заявника + копія всіх сторінок
 2. Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см (у Франції Ви можете зробити таке фото в будь-якому фотоавтоматі Photomaton на вході в станції метро, великі торгові центри, тощо).


Для оформлення довідки для дитини один із її батьків подає на прийомі такі документи, в оригіналі:

 1. Свій паспорт громадянина України ("внутрішній" паспорт) + копія всіх сторінок
 2. Свідоцтво про народження дитини + копія. УВАГА! Якщо свідоцтво про народження видане не в Україні, воно подається належним чином засвідченим та з перекладом українською мовою (детальніше вимоги до такого свідоцтва описані в розділі "Оформлення закордонного паспорта для дітей", п.3-4). 
 3. (якщо дитина народилася за кордоном або один із батьків - іноземний громадянин) Довідка про реєстрацію особи громадянином України за народженням + копія. Довідка оформлюється в посольстві (якщо дитина народилася за кордоном) або в Державній Міграційній Службі (якщо дитина народилася в Україні).
 4. Дві кольорові фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см (у Франції Ви можете зробити таке фото в будь-якому фотоавтоматі Photomaton на вході в станції метро, великі торгові центри, тощо).
 5. Якщо той з батьків, хто подає документи, після народження дитини змінював прізвище чи ім'я, подається документ, що підтверджує цю зміну (свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про розлучення)

Присутність дитини до 16 років не вимагається.

Для оформлення паспорта через посольство України у Франції Ви маєте проживати у Франції або в Монако та мати документ, що це підтверджує. Якщо Ви проживаєте в іншій країні, Ви не зможете оформити закордонний паспорт в нашому посольстві - Вам потрібно звертатися до відповідного посольства чи консульства України.  


ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ

Для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон повнолітня особа - громадянин України має особисто подати до консульського відділу Посольства такі документи:

1. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (+ копія першої сторінки)

2. Документ, що підтверджує проживання заявника на території Франції (+ його копія)

УВАГА! Документом, що підтверджує проживання на території Франції, може бути будь-який документ, виданий уповноваженим органом на території Франції, в якому зазначається прізвище й ім'я особи та адреса її проживання на території Франції. Приклади таких документів: дозвіл на проживання (titre de séjour), договір винайму житла (contrat de bail ou de location), квитанції на послуги електропостачання (factures EDF) тощо. Наведений перелік не є виключним. Attestation d'hébégement від приватної особи приймається лише у разі засвідчення підпису цієї особи у мерії. Дані особи (її ім'я та прізвище) повинні збігатися з даними в її закордонному паспорті.

3. Паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) зі всіма фотокартками за віком - за 16, 25 та 45 років (+ копії всіх сторінок з відмітками) - ТІЛЬКИ ЯКЩО закордонний паспорт оформлюється у зв'язку з втратою/викраденням, закінченням терміну дії або пошкодженням попереднього закордонного паспорта

УВАГА! Якщо закордонний паспорт заявника втрачений, викрадений, пошкоджений, або його термін дії закінчився, і ПРИ ЦЬОМУ у заявника відсутній дійсний паспорт громадянина України (внутрішній паспорт), необхідно попередньо зв'язатися з консульським відділом ([email protected]) та узгодити подачу заяви-згоди на обробку персональних даних. За цією заявою формується запит до територіального управління Державної міграційної служби України з метою ідентифікації заявника та перевірки належності до громадянства України.

УВАГА! Українські урядові поштові сервери, до яких належить електронна пошта ПУ у Франції, не приймають та не надсилають електронні листи на російські поштові сервіси на домені .ru та причетних: Yandex, Mail, Rambler, List тощо;

Бланк для заповнення: blank-zgoda.doc

Слід врахувати, що у цьому разі заявник може подавати документи для оформлення закордонного паспорта лише після повідомлення про отримання відповіді від територіального управління ДМСУ.

4. Довідка з поліції про втрату або викрадення паспортного документа в разі оформлення закордонного паспорта у зв'язку з втратою або викраденням попереднього закордонного паспорта.

Після видачі заявнику нового закордонного паспорта старий закордонний паспорт вилучається. Старий закордонний паспорт вилучається в момент подачі документів у разі обміну паспорта у зв'язку зі зміною прізвища.

ВАРТІСТЬ

Відповідно до затверджених тарифів консульського збору, консульський збір за оформлення закордонного паспорта становить 120 євро

Оплата консульського збору здійснюється за допомогою POS-терміналу банківською карткою в приміщенні консульського відділу Посольства під час прийому.

ТЕРМІН ВИКОНАННЯ

Термін оформлення закордонного паспорта становить до 3 місяців.

УВАГА! Консульський прийом громадян проводиться за попереднім записом. Запис на прийом Ви можете здійснити у розділі "Запис на прийом".

УВАГА! При подачі документів у консульському відділі в Парижі заявники віком від 12 років фотографуються під час прийому.

Для оформлення паспорта через посольство України у Франції Ви маєте проживати у Франції або в Монако та мати документ, що це підтверджує. Якщо Ви проживаєте в іншій країні, Ви не зможете оформити закордонний паспорт в нашому посольстві - Вам потрібно звертатися до відповідного посольства чи консульства України.  


ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ

Для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон неповнолітній особі, громадянину України, один з батьків, громадянин України, має подати:

1. (за наявності) Дійсний паспортний документ, що посвідчує особу та належність до громадянства України (паспорт громадянина для виїзду за кордон, паспорт громадянина України у формі ІD-картки) + його копія.

2. Свідоцтво про народження дитини, видане в Україні (+ його копія), в разі народження дитини на території України.

3. Свідоцтво про народження дитини, видане компетентними органами Франції (copie intégrale d'acte de naissance АБО extrait d'acte de naissance) з проставленим на ньому штампом "Апостиль" (+ його копія з усіх сторін), в разі народження дитини у Франції.

УВАГА! Штамп "Апостиль" у Франції проставляється в Апеляційному суді (Cour d'Appel) за місцем народження дитини на території Франції.

4. Засвідчений переклад українською мовою свідоцтва про народження дитини, виданого у Франції (+ його копія з усіх сторін).

Засвідчений переклад повинен бути скріплений із оригіналом свідоцтва про народження або його нотаріально засвідченою копією (при перекладі в Україні). Переклад імен відбувається шляхом транскрипції (відповідно до вимови) або транслітерації: Eva - Ева, а не Єва; Alexandre - Александр, а не Олександр; Marie - Марі, а не Марія, тощо).

УВАГА! Переклад свідоцтва про народження може бути оформлений:

- в Посольстві України у Франції. Засвідчення перекладу становить 37 євро за кожну сторінку та може бути замовлене під час прийому для оформлення набуття громадянства або оформлення закордонного паспорту дитині (відповідно, вартість стандартного перекладу copie intégrale d'acte de naissance  - 74 євро).

- АБО присяжним перекладачем при Апеляційному суді Франції. Такий переклад має бути в обов'язковому порядку повторно засвідчений "Апостилем" (тобто на документі повинні бути два французькі апостилі - на оригіналі та на перекладі), або засвідчений в Посольстві України у Франції. Засвідчення перекладу, зробленого присяжним перекладачем, становить 37 євро за кожну сторінку та може бути замовлене під час прийому для оформлення набуття громадянства за народженням або оформлення закордонного паспорту дитині. 

- АБО дипломованим перекладачем в Україні з подальшим нотаріальним засвідченням вірності перекладу нотаріусом в Україні. 

5. Довідка про реєстрацію дитини громадянином України, видана Посольством або Генеральним консульством або Консульством України в країні народження дитини (+ її копія), в разі народження дитини за межами України. 

6. Дійсні паспорти громадянина України для виїзду за кордон обох батьків-громадян України (+ копії перших сторінок). ОБОЄ ІЗ БАТЬКІВ-ГРОМАДЯН УКРАЇНИ МАЮТЬ БУТИ ПРИСУТНІ НА ПРИЙОМІ.

УВАГА! Якщо один з батьків-громадян України відсутній під час подачі документів, то інший з батьків (присутній) має подати один з таких документів: 

 • нотаріально засвідчена заява того з батьків, хто відсутній в момент подачі документів, про його згоду на оформлення дитині окремого паспортного документа. Якщо заява оформлюється в іноземного нотаріуса, вона подається з апостилем та перекладом українською мовою. УВАГА! Заява подається в оригіналі, який долучається до паспортної справи - тому Вам потрібно ДО ПРИЙОМУ отримати оригінал заяви. Ця вимога актуальна і на період воєнного стану. Якщо Ви не можете надати таку заяву або один із документів, вказаний нижче, Ви можете лише внести дані про дитину до Вашого закордонного паспорта (деталі в розділі "Паспортні дії під час воєнного стану").
 • свідоцтво про смерть другого з батьків (якщо свідоцтво видане іноземною країною, воно подається з апостилем та перекладом українською мовою).
 • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; 
 • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; 
 • документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає документи (якщо батьки не перебувають у зареєстрованому шлюбі) - тобто рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини.
 • оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.


7. Копія першої сторінки паспорта другого з батьків-іноземця, в разі його належності до громадянства іншої держави.

8. (якщо після народження дитини матір або батько дитини змінювали прізвище, або якщо в свідоцтві про народження дитини, виданому в Франції, вказане дівоче прізвище матері) Документ, що підтверджує факт переміни прізвища матері або батька дитини + його копія (наприклад, свідоцтво про одруження, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо підтвердження дошлюбного прізвища, тощо).

9. Документ, що підтверджує проживання / перебування дитини на території Франції (+ його копія).

УВАГА! Документом, що підтверджує проживання або перебування дитини на території Франції, може бути, як приклад, довідка з навчального закладу (certificat de scolarité) або дозвіл на перебування дитини (document de circulation pour étranger mineur).

10. Одна ВЕЛИКА кольорова фотокартка розміром 10 х 15 см (лише для дитини до 12-ти років).

УВАГА! Вимоги до фотокартки: пропорції образу обличчя до розміру фотокартки (оптимальний варіант - не більше 65%), на обличчі не має бути тіней або ефектів від фотоспалаху, фон фотокартки має бути ОБОВ'ЯЗКОВО білосніжним.

Зразки фотокарток: pass-fille.jpg та pass-men.jpg

УВАГА! Присутність дитини до 12-ти років на момент подання документів на оформлення паспорта НЕ ВИМАГАЄТЬСЯ.

У разі оформлення паспорта особі, яка досягла 12 років, її присутність при поданні документів є обов'язковою умовою, оскільки здійснюватиметься процедура сканування відбитків пальців рук цієї особи за згодою батьків (законних представників). 

У разі оформлення паспорта особі, яка досягла 14 років, здійснюється додатково процедура сканування її особистого підпису.

УВАГА! Отримувати особисто виготовлений паспорт дитини має право той з батьків, хто підписував паспортну анкету дитини. При отриманні виготовленого паспорта дитини до 12-ти років присутність дитини не вимагається. В разі отримання виготовленого паспорта дитини у віці від 12-ти років, присутність дитини є обов'язковою.

ВАРТІСТЬ

Відповідно до затверджених тарифів консульського збору, консульський збір за оформлення закордонного паспорта особі до 16 років становить 37 євро

Оплата консульського збору здійснюється за допомогою POS-терміналу банківською карткою в приміщенні консульського відділу Посольства під час прийому.

ТЕРМІН ВИКОНАННЯ

Термін оформлення закордонного паспорта становить до 3 місяців.

УВАГА! Консульський прийом громадян проводиться за попереднім записом. Запис на прийом Ви можете здійснити у розділі "Запис на прийом".

У випадку подачі документів під час виїзного обслуговування усім заявникам (незалежно від їх віку) потрібно мати додатково до переліку документів, що зазначений вище, фотокартку розміром 10 х 15 см, на білосніжному фоні, розмір обличчя - 65%.

Зразок фотокартки: 

УВАГА! Ви можете переглянути СПИСОК ПАСПОРТІВ, що доставлені до посольства (за прізвищем, ініціалами та днем народження (число)  Якщо Ви знайшли себе в цьому списку, Ваш паспорт в нас – як і раніше, Ви можете забрати Ваш готовий паспорт в понеділок, середу та п'ятницю з 15 по 16 годину. Якщо замовлений паспорт ще не доставлений, Ви можете поки що скористатися можливістю продовження паспорта чи вписання у паспорт даних про дитину, описаною вище. 

Для перевірки стану оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон потрібно ввести свій унікальний ідентифікатор, який надається заявнику під час подачі документів, на сайті за посиланням: http://passport.mfa.gov.ua

Коли статус паспорта буде "ДОКУМЕНТ ПРИБУВ ДО ЗДУ" це означатиме, що закордонний паспорт виготовлений та доставлений до Посольства України у Франції. Якщо Ви бачите цю фразу, Ви можете забрати Ваш паспорт у визначені для цього дні та години.

УВАГА! Статус паспорта "Виготовлений" означає, що паспорт вже надрукований, але ще очікує на доставку в Україні.

Паспорт зберігається в Посольстві упродовж 1 року з дати його надходження, після чого він анулюється та знищується.

Видача виготовлених та доставлених закордонних паспортів здійснюється щопонеділка, щосереди, щоп’ятниці з 15:00 до 16:00 без попереднього запису, окрім вихідних святкових днів в Україні.

З собою потрібно мати старий закордонний паспорт або внутрішній паспорт України (в разі оформлення нового закордонного паспорта у зв’язку з втратою попереднього).

Паспорт неповнолітньої особи (до 16-ти років) може отримати тільки той з батьків, хто ставив свій підпис на паспортній анкеті його дитини. Присутність дитини від 12-ти років при видачі виготовленого закордонного паспорта є обов’язковою умовою! При собі такому батьку (матері) потрібно мати його (її) закордонний паспорт України.

 Відеоінструкція з роз’ясненнями щодо пошуку інформації на сайті http://passport.mfa.gov.ua

В разі відсутності у заявника оригінальних дійсних паспортних документів (закордонного паспорта та/або внутрішнього паспорта України), для оформлення нового закордонного паспорта або посвідчення особи на повернення в Україну необхідно попередньо заповнити та подати заяву-згоду на обробку персональних даних .

Бланк для заповнення: blank-zgoda.doc

Запит стосовно перевірки особи буде направлено за місцем реєстрації заявника в Україні.

УВАГА! Закордонний паспорт має бути дійсний на момент звернення до Посольства за його обміном. Дійсний внутрішній паспорт має містити всі фотокартки (тобто вклеєні у віці 16, 25 та 45 років) його пред'явника. В іншому разі проводиться процедура ідентифікації особи, описана вище.

У разі необхідності отримати оформлений в Посольстві України у Франції паспорт у пришвидшеному порядку, існує можливість доставки паспортів зі статусом в онлайн-системі «Виготовлений» до Посольства України у Франції міжнародним експрес-відправленням.

УВАГА! Ця послуга доступна лише для пришвидшеної доставки паспортів, які оформлювалися в Посольстві України у Франції (паспорти друкуються в Україні). Доставити в посольство паспорт, замовлений в Україні (у відділах ДМС, ЦНАПах чи ДП "Документ") НЕМОЖЛИВО. 

Такі послуги на сьогодні надає низка компаній, зокрема «DHL Express» та «Federal Express». 

Для замовлення доставки виготовленого закордонного паспорта (ЛИШЕ після того, як статус паспорта в онлайн-системі  змінився на «Виготовлений»), необхідно звернутись до Посольства України у Франції із письмовою заявою (бланк для заповнення dhl-express.doc) та квитанцію про оплату послуг компанії. 

Доставка закордонного паспорта здійснюється виключно до Посольства України у Франції. Доставка закордонного паспорта поштою по Франції не здійснюється.

1. Моїй дитині виповнилося 14 років і в неї ніколи не було окремого закордонного паспорта. Як оформити для неї закордонний паспорт?

З 14 років громадянин України має мати паспортний документ, що посвідчує особу та належність до громадянства України (паспорт громадянина для виїзду за кордон, паспорт громадянина України у формі ІD-картки). За відсутності цих документів необхідно попередньо заповнити заяву-згоду на обробку персональних даних для формування запиту до компетентних органів України з метою ідентифікації та перевірки належності до громадянства України Вашої дитини. В разі вписання дитини до закордонного паспорта одного з батьків просимо додатково надавати копію цього паспорта.

Слід врахувати, що подача документів для оформлення нового паспорта буде можлива лише після отримання відповіді від територіального управління Державної міграційної служби України.

2. Я вийшла заміж в Франції. Чи можу я оформити закордонний паспорт на прізвище мого чоловіка в Посольстві України у Франції ?

Укладення шлюбу у Франції не тягне за собою автоматичної зміни прізвища чоловіка чи дружини, Якщо Ви хочете змінити Ваше ім'я чи прізвище, в тому числі й після шлюбу у Франції, Вам потрібно звернутися до відділу РАЦС за місцем проживання в Україні для державної реєстрації зміни імені. Після реєстрації зміни імені та отримання свідоцтва про зміну імені Вам потрібно звернутися до територіального підрозділу ДМС України або відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) та обміняти Ваші паспортні документи (паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон).

3. Я змінила прізвище в Україні та отримала паспорт громадянина України у формі ІD-картки на нове прізвище. Чи можу я обміняти закордонний паспорт в Посольстві України у Франції, та що для цього потрібно?

Якщо Ви виїхали з України, не провівши обмін закордонного паспорта на Ваше нове прізвище, Ви можете обміняти закордонний паспорт в Посольстві України у Франції. Вам додатково потрібно буде надати оригінал та копію документу, що підтверджує зміну прізвища (свідоцтво про зміну прізвища, свідоцтво про одруження або свідоцтво про розлучення, де зазначена інформація щодо зміни прізвища). 

Зважте, що в разі обміну паспорта у зв'язку зі зміною прізвища попередній закордонний паспорт вилучається в день подачі документів, навіть у випадку наявності у ньому дійсних віз.

4. Чи можливо подати документи для оформлення закордонного паспорта поштовим зв'язком?

Ні, подача документів та отримання виготовленого паспорта здійснюються особисто.

5. Чи можливо, щоб виготовлений паспорт забрала інша особа?

Ні, паспорт може забрати лише особа, на ім'я якої оформлено та виготовлено паспортний документ, або її законний представник (матір чи батько), якщо йдеться про паспорт дитини до 16 років 

6. На який термін оформлюється паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

Особі, яка досягла 16 років, закордонний паспорт оформлюється на 10 років. Дитині до 16 років закордонний паспорт оформлюється на 4 роки.

7.  У мене народилася дитина у Франції, чи можливо вписати її в мій закордонний паспорт?

Ні, процедури вписання дітей у паспорти батьків більше не існує. Ви можете з народження дитини оформити їй окремий закордонний паспорт, після реєстрації набуття громадянства України за народженням.

8. Чи можна при отриманні нового оформленого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, залишити собі старий паспортний документ? 

За заявою особи її анульований паспорт громадянина України для виїзду за кордон може не вилучатися, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз. 

9. Чи можна змінити транслітерацію імені або прізвища, зазначеного в закордонному паспорті?

Внесення прізвища або імені латинськими літерами (їх транслітерація) в паспортному документі виконується відповідно до Таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею (на сайті Державної міграційної служби України можна зробити перевірку транслітерації латинськими літерами). 

За письмовою заявою особи внесення імені латинськими літерами може бути виконано:
- відповідно до його написання у раніше виданих документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, виданих компетентними органами України (закордонний паспорт,  паспорт громадянина України у формі ІD-картки);

- відповідно до його написання в документах, що підтверджують факт народження чи зміну імені, виданих компетентними органами іноземної держави;

- відповідно до написання прізвища її дитини/батьків або одного з них/одного з подружжя у раніше виданих їм паспортах (зокрема, паспортах для виїзду за кордон, виданих іноземними державами, якщо вони є іноземцями);

До письмової заяви додаються документи, які дають право на зміну транслітерації, легалізовані у установленому порядку та перекладені українською мовою.

УВАГА! У консульських посадових осіб відсутні правові підстави для написання латинськими літерами (транслітерація) прізвища та імені особи в паспортних документах відповідно до їх написання в інших іноземних документах - наприклад, titre de séjour.

Переклади українських документів, зроблені присяжними перекладачами, не відносяться до тих документів, на підставі яких може бути змінена транслітерація латинськими літерами прізвища та імені особи в паспортному документі.

10. При реєстрації народження моєї дитини у Франції моє ім'я чи прізвище було вказане з помилкою. Яка процедура оформлення паспортних документів дитині в цьому випадку?

Дані про батьків дитини (прізвище, ім'я, дата народження) повинні відповідати записові в їхньому паспортному документі. У разі розбіжностей таке свідоцтво про народження до розгляду не прийматиметься, і Вам потрібно звернутися до компетентних органів Франції з метою внесення виправлень до актового запису про народження Вашої дитини.

11. Батько/матір дитини є громадянином України і не проживає у Франції, але раніше оформив нотаріально засвідчену заяву-згоду на виїзд дитини на постійне проживання за кордон. Чи можливо подати цю заяву для оформлення закордонного паспорта дитині без присутності іншого з батьків?

Ні, потрібно подати саме окрему нотаріально засвідчену заяву-згоду на оформлення дитині закордонного паспорта. Заява подається в оригіналі, який долучається до паспортної справи.

12. Скільки часу зберігається мій новий закордонний паспорт в Посольстві України у Франції?

Відповідно до чинного законодавства України новий закордонний паспорт заявника зберігається в Посольстві України у Франції упродовж одного року з дати його надходження до установи. Після року такий паспортний документ підлягає знищенню.

Паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт є дійсним для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Посольства та консульства України за кордоном не мають повноважень для вчинення будь-яких дій (оформлення, вклеювання фотокартки, проставлення штампів або відміток) з паспортом громадянина України (внутрішній паспорт).

Відповіді на найбільш поширенні питання щодо паспорта громадянина України можливо знайти на сайті Державної міграційної служби України за цим посиланням: https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-gromadyanina-ukrajni.html

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux