Термінова документація (тимчасово переміщені особи без діючого закордонного паспорта)
Опубліковано 16 березня 2022 року о 01:54
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ВИЇХАЛИ З УКРАЇНИ БЕЗ ДІЮЧОГО ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА?


Якщо Ви прибули з України після 24.02 у зв'язку з війною та не маєте закордонного паспорта, французькі установи можуть вимагати у Вас свідоцтво про підтвердження особи з фото. Аналогічний документ може оформлюватися і Вашій дитині, у якої є лише свідоцтво про народження. 

Якщо Ваш закордонний паспорт чи закордонний паспорт Вашої дитини закінчився чи незабаром закінчиться, Ви можете продовжити його термін дії. Якщо у Вас є дійсний закордонний паспорт, Ви також можете внести до нього дані про Вашу дитину.


!! УВАГА !! Якщо Ви плануєте подорожі за межі ЄС (крім поїздок в Україну), Вам потрібно ЗАЗДАЛЕГІДЬ підтвердити у посольстві відповідної країни та в авіакомпанії, якою Ви плануєте скористатися, чи така подорож можлива за продовженим паспортом/для дітей, внесених у паспорт батьків.


Ці дії здійснюються безкоштовно, в день звернення до Посольства. Просимо переглянути розклад роботи за посиланням.

За першої нагоди Вам варто оформити новий закордонний паспорт - у Посольстві, за попереднім записом, АБО в одному із відділів  ДП "Документ" у Польщі: https://warszawa.pasport.org.ua/centers 


ЗВЕРТАЄМО УВАГУ: Посольство не має жодних повноважень для проставлення у будь-які документи відміток про перетин кордону ЄС чи довідок щодо перетину кордону - за цим можна звертатися виключно до прикордонних служб країн, через які Ви в'їхали в ЄС. Якщо Ви плануєте перетнути кордон, наполегливо радимо Вам переконатися, що прикордонники проставили штамп про перетин кордону у Вашому паспорті (закордонному, "внутрішньому" чи на свідоцтві про народження дитини), або ж отримати від них довідку про перетин кордону.


ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА

Подовження закордонного паспорта можливе не раніше, ніж за 2 місяці до закінчення його терміну дії. Цей термін визначений законодавством і порушуватися не може (продовження паспортів, що закінчуються більш, ніж за 2 місяці, неможливе).

Для продовження терміну дії закордонного паспорта дорослої особи заявник подає на прийомі такі документи:

 1. Заява (dodatok-3-prodovzhennya-pasporta.docx)
 2. Закордонний паспорт заявника + копія 1 сторінки
 3. Паспорт громадянина України заявника (якщо закордонний паспорт закінчився) + копії


Для продовження терміну дії закордонного паспорта дитини один із її батьків подає на прийомі такі документи, в оригіналі:

 1. Заява (dodatok-3-prodovzhennya-pasporta.docx)
 2. Закордонний паспорт дитини + копія 1 сторінки
 3. Закордонний паспорт заявника (того з батьків, хто подає документи) + копія 1 сторінки
 4. Свідоцтво про народження дитини + копія. УВАГА! Якщо свідоцтво про народження видане не в Україні, воно подається належним чином засвідченим та з перекладом українською мовою (детальніше вимоги до такого свідоцтва описані в розділі "Оформлення закордонного паспорта для дітей", п.3-4).
 5. Якщо той з батьків, хто подає документи, після народження дитини змінював прізвище чи ім'я, подається документ, що підтверджує цю зміну (свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про розлучення) + копія.

Присутність дитини до 16 років не вимагається.

Якщо дитина дуже змінилася, також можна подати одне фото паспортного формату 3.5 на 4.5 сантиметрів, яке буде вклеєне в паспорт з продовженим терміном дії.


ВНЕСЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ДИТИНУ ДО ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА ОДНОГО З БАТЬКІВ


Для внесення інформації про дитину до свого закордонного паспорта один із її батьків подає такі документи, в оригіналі:


 1. Заява (dodatok-1-vpisannya-ditini.docx)
 2. Свій закордонний паспорт + копія 1 сторінки
 3. Дві кольорові фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см (у Франції Ви можете зробити таке фото в будь-якому фотоавтоматі Photomaton на вході в станції метро, великі торгові центри, тощо).
 4. Свідоцтво про народження дитини + копія 1 сторінки. УВАГА! Якщо свідоцтво про народження видане не в Україні, воно подається належним чином засвідченим та з перекладом українською мовою (детальніше вимоги до такого свідоцтва описані в розділі "Оформлення закордонного паспорта для дітей", п.3-4).
 5. (якщо дитина народилася за кордоном або один із батьків - іноземний громадянин) Довідка про реєстрацію особи громадянином України за народженням + копія. Довідка оформлюється в посольстві (якщо дитина народилася за кордоном) або в Державній Міграційній Службі (якщо дитина народилася в Україні).
 6. Якщо той з батьків, хто подає документи, після народження дитини змінював прізвище чи ім'я, подається документ, що підтверджує цю зміну (свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про розлучення).

Присутність дитини до 16 років не вимагається.


СВІДОЦТВО ПРО ПІДТВЕРДЖЕННЯ ОСОБИ

Якщо Ви виїхали з України після 24 лютого без закордонного паспорта, за паспортом громадянина України ("внутрішнім" паспортом), Ви можете отримати в Посольстві свідоцтво про підтвердження особи з Вашими даними та фотографією. Такий документ також може оформлюватися для неповнолітніх дітей, які виїхали з України за свідоцтвом про народження, якщо у їхніх батьків немає закордонних паспортів (тобто вписання даних про дитину. згадане вище, неможливе).

Цей документ оформлюється безкоштовно, в день звернення до Посольства. 

Для оформлення довідки для дорослої особи заявник подає на прийомі такі документи, в оригіналі:

 1. Паспорт громадянина України ("внутрішній" паспорт) заявника + копія всіх сторінок
 2. Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см (у Франції Ви можете зробити таке фото в будь-якому фотоавтоматі Photomaton на вході в станції метро, великі торгові центри, тощо).


Для оформлення довідки для дитини один із її батьків подає на прийомі такі документи, в оригіналі:

 1. Свій паспорт громадянина України ("внутрішній" паспорт) АБО свій закордонний паспорт + копія всіх сторінок
 2. Свідоцтво про народження дитини + копія. УВАГА! Якщо свідоцтво про народження видане не в Україні, воно подається належним чином засвідченим та з перекладом українською мовою (детальніше вимоги до такого свідоцтва описані в розділі "Оформлення закордонного паспорта для дітей", п.3-4). 
 3. (якщо дитина народилася за кордоном або один із батьків - іноземний громадянин) Довідка про реєстрацію особи громадянином України за народженням + копія. Довідка оформлюється в посольстві (якщо дитина народилася за кордоном) або в Державній Міграційній Службі (якщо дитина народилася в Україні).
 4. Дві кольорові фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см (у Франції Ви можете зробити таке фото в будь-якому фотоавтоматі Photomaton на вході в станції метро, великі торгові центри, тощо).
 5. Якщо той з батьків, хто подає документи, після народження дитини змінював прізвище чи ім'я, подається документ, що підтверджує цю зміну (свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про розлучення)

Присутність дитини до 16 років не вимагається.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux