Міжрегіональне співробітництво між Україною та Францією
Опубліковано 08 травня 2020 року о 00:05

Посольство на постійній основі працює над активізацією співробітництва між Україною та Францією на регіональному рівні у торговельно-економічній, культурно-освітній та туристичній галузі.

У 2018 році було започатковано діяльність Почесного консульства України у французькому регіоні Бретань на чолі з Ф.Делапортом, а в 2019 р. – у Новій-Аквитанії та О-де-Франс на чолі з Л.Фортеном та Е.Мурманом відповідно. Зокрема, відкриття Почесного консульства України в О-де-Франс дозволило пожвавити контакти в рамках міжрегіональних побратимських зв’язків між Ліллем та Харковом, вперше встановлених ще в 1978 р. (оновлену Угоду укладено в червні 1998 р. в м.Лілль).

В січні 2020 р. Посол України у Франції О.Шамшур взяв участь у ІІІ Асамблеї міст з питань майбутнього Східного партнерства ЄС на тему "Майбутня політика східного сусідства: зосередитися навколо територіальних органів влади", що відбулася в мм.Тур та Орлеан (регіон Сантр-Валь-де-Луар).

Цей захід було організовано завдяки Французькій асоціації Ради європейських муніципалітетів та регіонів (AFCCRE), Асоціації міст України (AUC) та Асоціації міст Польщі (ZMP), а також за підтримки Міністерства Європи та закордонних справ Французької Республіки, Європейської Комісії та Ради європейських муніципалітетів і регіонів, яка сприяла укладенню стратегічного партнерства з мережею PLATFORMA.

Перша така Асамблея відбулася в червні 2018 р. в м.Сен-Бріє (регіон Бретань) Вона була присвячена україно-франко-польському регіональному співробітництву за участі мерів кількох українських міст та представників Дніпропетровської, Донецької, Херсонської і Волинської областей, представників центральної влади Франції та керівництва регіону Бретань, мерів французьких міст, представників французьких і польських асоціацій, які опікуються міжрегіональним співробітництвом у рамках використання фондів ЄС, представників французьких компаній, які працюють в Україні, а також Посольства України у Франції.

Друга Асамблея була проведена у квітні 2019 р. в Києві і була присвячена співробітництву між органами місцевого самоврядування у контексті стратегії розвитку Східного партнерства 2020. У заході взяла участь численна французька делегація, а також близько 40 представників місцевих громад України, Польщі та інших країн.

Певним пожвавленням були позначені побратимські відносини між мм.Одеса та Марсель, укладені в 1972 р. Зокрема, 3-4 жовтня 2019 р. Одесу відвідав новопризначений Посол Франції в Україні Е. де Понсен, де він зустрівся з  Одеським міським головою Г.Трухановим і презентував Почесного консула Франції в Одесі Е.Городецького. У свою чергу, 25-29 листопада 2019 р. одеська делегація на чолі з Г.Трухановим відвідала Марсель, де урочисто відкрила арт-об’єкт «Якір-серце» - туристичний символ Одеси.

 У вересні 2019 р. делегація від мерії м.Фонтене-су-Буа (Валь-де-Марн) на чолі з заступником мера з міжнародних питань М.Табану за участю представника Асоціації м. Фонтене-су-Буа «Друзі Броварів» відвідала українське місто-побратим Бровари (угода про побратимство була укладена в 1986 р.).


Дуже важливою в галузі міжрегіонального децентралізованого співробітництва стала допомога французького уряду у вигляді надання пільгового кредиту в розмірі 64 млн. євро на підтримку унікального для України інвестиційного проекту з управління водними ресурсами у м.Маріуполі на підставі відповідної Рамкової угоди. Мер м.Маріуполя В.Бойченко цим завдячує французьким партнерам, зокрема компанії BETEN Ingeniérie на чолі з Ж.Рошем.

Окрім цього Ж.Рош створив і очолив Франко-українську Асоціацію «Бальзак-Ганська» з метою налагодження співпраці та прокладення туристичного маршруту місцями, пов’язаними з життям і творчістю О.де Бальзака в Україні та Франції. Зокрема, йдеться про колишній маєток Ганських в с.Верхівня на Житомирщині, де в 1847–1850 рр. мешкав французький письменник. Ведеться робота в напрямку «поріднення» маєтку Ганських у Верхівні з замком Саше (поблизу м.Тур, Франція), де створено Музей О.де Бальзака.


В лютому 2019 р. в Парижі під патронатом Посольства України відбувся Другий Форум українських асоціацій та ініціатив, організований у співпраці з Репрезентативним комітетом української громади Франції. У роботі Форуму взяли участь 40 громадських українсько-французьких об'єднань. Окрім структур паризького регіону, були представлені також організації з міст Ліон, Лілль, Марсель, Бордо, з регіонів Лотарингії, Окситанії, Нор-па-де-Кале, які виявляють значну активність у налагодженні культурно-гуманітарних зав’язків з Україною у своїх регіонах.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux