Посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт»)
Опубліковано 06 березня 2023 року о 20:50

Посвідчення особи на повернення в Україну є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України (крім випадків, передбачених законами), дає право на в’їзд в Україну, оформляється і видається закордонними дипломатичними установами України.

Посвідчення оформлюється та видається у разі:

 • втрати або викрадення під час перебування за межами України документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в'їзд в Україну;

 • коли строк дії документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в'їзд в Україну, закінчився;
 • коли встановлено, що документ, який посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в'їзд в Україну, є недійсним з інших причин;

 • коли громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну (у випадку народження громадянина України на території Франції).


Посвідчення може бути також видано особам без громадянства, які мають право на постійне проживання в Україні, іноземцям та особам без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, в разі втрати або викрадення під час перебування за кордоном виданих в Україні документів, що посвідчують особу та дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, якщо строк дії таких документів закінчився або встановлено, що вони є недійсними з інших причин.

Оформлення та видача посвідчення здійснюються протягом одного робочого дня, але не більш як п'яти робочих днів з дня подання всіх документів і отримання консульською посадовою особою дипломатичної установи відомостей, передбачених чинним законодавством, та сплати консульського збору.

У разі необхідності надсилання письмового запиту до компетентних органів України, термін оформлення посвідчення може бути продовжено до часу отримання відповіді на такий запит.

1. Документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України: дійсний паспорт громадянина України ("внутрішній" паспорт) з вклеєними фотокартками (за 25, 45 років) АБО дійсний паспорт громадянина України у вигляді ID-картки + копія всіх сторінок з відмітками.

2.  (якщо паспорт загублений або викрадений) Документ, виданий компетентним органом іноземної держави, що підтверджує факт звернення особи щодо втрати або викрадення закордонного паспорта.

 • У Франції таким документом може бути récépissé de déclaration de perte ou de vol/ déclartion de vol/ déclaration de main courante стостовно втрати або викрадення паспортного документа. Такий документ видається відділеннями Національної Поліції (Police Nationale) або Жандармерії (Gendarmerie Naitonale). Він повинен містити дані особи, яка декларує втрату чи викрадення документів, а також реквізити втраченого документа.

3. (якщо паспорт загублений або викрадений) Копія першої сторінки загубленого або викраденого паспорта (для визнання його недійсним).

4. (якщо паспорт зіпсований або його термін дії закінчився) Недійсний закордонний паспорт + копія його першої сторінки.

5. Одна кольорова фотокартка розміром 3,5 х 4,5 сантиметрів;

Додатково, якщо оформлюється посвідчення на повернення дитині до 16 років, законний представник (батько чи матір дитини) подає такі документи:

6. Свідоцтво про народження дитини + копія.

УВАГА!  Якщо свідоцтво про народження видане за кордоном, воно повинно бути належним чином легалізоване (засвідчене штампом "Апостиль") та подаватися разом із засвідченим перекладом на українську мову.

7. Довідка про реєстрацію особи громадянином України за народженням (у разі народження дитини за кордоном) + копія;

8. Документ, що посвідчує особу законного представника дитини (наприклад, діючий закордонний паспорт  + копія першої сторінки, або паспорт громадянина України ("внутрішній" паспорт) з вклеєними фотокартками (за 25, 45 років) чи паспорт громадянина України у вигляді ID-картки + копія всіх сторінок з відмітками.

9. Вартість ПНП: особам до 16-ти років - БЕЗКОШТОВНО, особам після 16-ти років - 28 євро, оплата БАНКІВСЬКОЮ КАРТКОЮ

Оформлене посвідчення видається особисто заявникові або його законному представникові.

Термін дії посвідчення визначається консульською посадовою особою дипломатичної установи, відповідальною за його видачу, виходячи з реальної можливості повернення в Україну пред'явника посвідчення (але не може перевищувати 30 днів, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України).

У разі хвороби, нещасного випадку та з інших причин, передбачених законодавством, термін дії посвідчення може бути продовжено консульською посадовою особою дипломатичної установи на шляху прямування особи до України на термін, але не консульською установою, яка його видала, необхідний для повернення особи на територію України, але не більш як на 30 днів, за особистим клопотанням заявника або його законного представника, або органу, за поданням якого посвідчення оформлене.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux