Портал в режимі тестування та наповнення
Політичні відносини між Україною та Францією
Опубліковано 22 серпня 2012 року о 23:48

 

Визнання України: 27 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 24 січня 1992 р.

Дипломатичні установи: Посольство України у Франції, Посольство Французької Республіки в Україні.

 

Останні контакти протягом 2018 року:

23-24 січня 2018 р. – візит до Франції Міністра закордонних справ України П.Клімкіна.

4-6 лютого 2018 р. – візит до Франції Міністра закордонних справ України П.Клімкіна.

22-23 березня 2018 р. – візит до Києва Міністра у справах Європи та закордонних справ Франції Ж.-І. Ле Дріана.

6 квітня 2018 р. – Президент України П.Порошенко зустрівся з делегацією французьких парламентарів на чолі з Головою групи дружби «Франція-Україна» у Національних зборах Франції В.Фор-Мунтян.

10 травня 2018 р. – зустріч Президента України П.Порошенка у тристоронньому форматі з Президентом Франції Е.Макроном та Канцлером Німеччини А.Меркель (м. Аахен).

11 червня 2018 р. – офіційний візит до Парижа Голови Верховної Ради України А.Парубія.

16 червня 2018 р. – телефонна розмова Президента України П.Порошенка з Президентом Франції Е.Макроном.

12 липня 2018 р.  – зустріч Президента України П.О. Порошенка з Президентом Франції Е.Макроном у Брюсселі (у рамках саміту НАТО).

30 жовтня 2018 р. – візит Державного секретаря МЗС Франції Ж.-Б.Лемуана до Києва. Проведення в Києві сьомого засідання Змішаної Українсько-Французької міжурядової комісії з економічного співробітництва.

10-11 листопада 2018 р. – візит Президента України П.Порошенка до Парижа з метою  участі у заходах з нагоди 100-річчя перемир’я у Першій світовій війні та у «Паризькому форумі заради миру» на запрошення Президента Франції Е.Макрона. Відбулася тристороння зустріч разом з Е.Макроном та А.Меркель.

 

2019 рік:

12 квітня 2019 р.  – зустріч Президента України П.О. Порошенка з Президентом Франції Е.Макроном у рамках робочого візиту до Франції.

12 квітня 2019 р. – зустріч Президента України В.О.Зеленського (у якості кандидата в президенти) з Президентом Франції Е.Макроном.

30-31 травня 2019 р. – візит до Києва Міністра у справах Європи та закордонних справах Франції Ж.-І. Ле Дріана.

17 червня 2019 р. – офіційний візит Президента України В.Зеленського до Франції.

12 липня 2019 р. –  зустріч у «нормандському» форматі на рівні дипломатичних радників президентів, м.Париж.

7 серпня 2019 р. – телефонна розмова Президента України В.Зеленського з Президентом Франції Е.Макроном.

29 серпня 2019 р. – телефонна розмова Президента України В.Зеленського з Президентом Франції Е.Макроном.

9 грудня 2019 р. - зустріч у «Нормандському» форматі на рівні глав держав та уряду, м.Париж.

 

Існуючі двосторонні органи високого рівня:

Змішана українсько-французька міжурядова комісія з економічного співробітництва (Сьоме засідання Французько-української міжурядової економічної комісії відбулося 30 жовтня 2018 р. в Києві за участі Державного секретаря МЗС Франції Жана-Батіста Лемуана. За підсумками засідання було домовлено про активізацію співробітництва у сфері сільського господарства, транспорту, інфраструктури, енергоефективності та розвитку альтеративних джерел енергії, в ІТ-галузі та кібербезпеці,  реалізації інвестиційних проектів.);

Українсько-французька змішана комісія з культурного та науково-технічного співробітництва (останнє засідання - 13.02.2008 р. у Парижі);

Українсько-французький змішаний комітет з науково-технологічного співробітництва (останнє засідання -  27.11.2012 р. у Києві).

 

Договірно-правова база

Кількість чинних документів: 72. Ключові документи:

Договір про взаєморозуміння та співробітництво між Україною і Французькою Республікою (16.06.1992); Угода між Урядом України і Урядом Французької Республіки про взаємне сприяння та взаємний захист інвестицій (03.05.1994); Угода між Урядом України і Урядом Французької Республіки про культурне, науково-технічне співробітництво (19.10.1995); Конвенція між Урядом України і Урядом Французької Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно (31.01.1997); Спільна декларація Президента України та Президента Французької Республіки (22.04.2015).

 

 Міжпарламентське співробітництво:

У Верховній Раді України, Національних зборах та Сенаті Франції функціонують групи дружби "Франція-Україна", головними завданнями яких є сприяння розвитку міжпарламентського співробітництва між законодавчими органами двох країн, налагодженню регулярних зв’язків на рівні комітетів і комісій обох парламентів, реалізації ініціатив щодо подальшої співпраці на парламентському рівні, поширенню двосторонніх контактів на регіональному рівні.

Протягом останніх років відбулись такі парламентські візити:

- 9-13 вересня 2013 р. - візит в Україну делегації групи дружби «Франція-Україна» Сенату Франції у складі: Голова групи дружби сенатор Е.Морей, сенатори Жан-Клод Лєнуар, Т’єрі Фуко, а також адміністратор групи дружби Едуар Денуель. Під час перебування в Україні члени делегації відвідали міста Київ, Донецьк, Єнакієво та Львів, провели зустрічі з  Прем’єр-міністром України М.Азаровим, з керівництвом МЗС, ВРУ, а також з депутатами ВРУ - членами групи дружби «Україна-Франція»;

- 3-4 березня 2014 р. візит в Україну делегації Комісії у закордонних справах Національних зборів Франції на чолі з її головою Е.Гігу;

- 8 квітня у рамках робочого візиту до Франції Міністр закордонних справ України П.Клімкін провів зустріч з Головою Комісії у закордонних справах Національних зборів Франції Е.Гігу.

- 11 квітня 2014 р. участь Е.Гігу у візиті в Україну делегації керівників комітетів у закордонних справах парламентів країн Веймарського трикутника;

- 3-4 липня 2014 року відбувся візит в Україну делегації Комісії у європейських справах Національних зборів Франції на чолі з Д.Оруа. У ході візиту французькі депутати провели зустрічі з Прем’єр-міністром України, заступником Глави Адміністрації Президента України В.О.Чалим, Міністром закордонних справ України П.А.Клімкіним та з керівництвом Комітетів та політичних фракцій ВР України;

- 3 квітня 2015 р. відбувся візит в Україну Голови групи дружби Франція-Україна Сенату Е.Морея, який провів зустріч з Головою ВР України В.Гройсманом і передав спеціальний лист Голови Сенату Ж.Ларше з пропозиціями щодо надання Францією допомоги у реалізації реформ з децентралізації в Україні. Проведено також зустрічі з керівництвом групи дружби Франція-Україна ВРУ та з головами Комітетів у закордонних справах та з європейської інтеграції;

- 7 травня 2015 року відбувся візит у Францію Голови Комітету з європейської інтеграції І.Геращенко та Голови групи дружби Україна-Франція ВРУ О.Гончаренка. Українська делегація взяла участь у засіданні Сенату Франції, під час якого ухвалено законопроект, що дозволяє ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Українські парламентарії також були прийняті спікером верхньої палати парламенту Франції Ж.Ларше, провели зустрічі з членами сенатської групи дружби та з Головою Комісії у закордонних справах Національних зборів Франції Е.Гігу.

20-23 травня 2015 р. відбувся візит в Україну групи французьких депутатів - 4 члени Комісії у закордонних справах НЗ, що здійснювали «інформаційну місію» з підготовки ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (Ж.-П.Дюфо, Т.Маріані, М.-Л.Рейно, Ж.-Л.Бльонван).

1-6 червня 2015 р. Україну відвідала делегація групи дружби «Франція-Україна» Сенату Франції на чолі з сенатором Е.Мореєм.

8-13 червня  2015 р. відбувся візит до Франції парламентської групи дружби «Україна-Франція» Верховної Ради України.

5-8 липня 2015 р. було організовано візит до Франції керівництва Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на чолі з депутатом ВРУ С.Власенком з метою залучення досвіду Франції у реалізації реформи з децентралізації в Україні.

24-25 листопада 2015 р. Голова Комісії у закордонних справах Національних зборів Франції Е.Гігу відвідала м.Київ, де провела зустрічі з прем’єр-міністром України А.Яценюком, Міністром закордонних справ П.Клімкіним, низку зустрічей у ВРУ, зокрема, з керівництвом Комітетів у закордонних справах, з питань європейської інтеграції, а також прес-брифінг в Українському кризовому медіа-центрі.

25-26 квітня 2016 р. Голова Комісії у закордонних справах Національних зборів Франції Е.Гігу перебувала з візитом у Києві разом з головами аналогічних комісій німецького та польського парламентів (у Веймарському форматі).

31 травня 2016 р. організовано зустріч Голови парламентської делегації ВРУ в ПАРЄ В.Ар’єва з одним із доповідачів по проекту резолюції Комісії у закордонних справах Сенату щодо санкцій ЄС проти РФ Ж.Дюрьє.

1 грудня 2016 р. парламентська делегація Національних зборів Франції у складі Голови комітету у європейських справах Д.Оруа та Голови групи дружби Франція-Україна Р.Повросом перебувала з візитом у Києві, де провела ряд зустрічей у ВРУ та з керівництвом МЗС України.

24 січня 2017 р. – Українсько-французька конференція (колоквіум) у зв’язку з 25-ю річницею встановлення дипломатичних відносин між Україною та Францією за участі, зокрема, делегацій груп дружби «Україна-Франція» Верховної ради України на чолі з О.Гончаренком та «Франція-Україна» Сенату Франції на чолі з Е.Мореєм (м.Париж).

23 серпня 2017 р. Е.Морей, Голова групи дружби «Франція-Україна» Сенату Франції та Ремі Поврос, Голова групи дружби «Франція-Україна» Національних зборів Франції  нагороджені орденами «За заслуги» ІІІ ступеня «за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави».

10-15 вересня 2017 р. відбувся робочий візит до України делегації Групи дружби «Франція-Україна» Сенату Французької Республіки на чолі з сенатором Ерве Мореєм.

У вересні 2017 р. у новому складі Національних зборів Французької Республіки була сформована Група дружби «Франція-Україна», яку очолила Валерія Фор-Мунтян (народилась в Україні, є членом пропрезидентської партії «Республіка в русі»).

24-25 жовтня 2017 р. відбувся робочий візит до Французької Республіки українсько-литовської парламентської делегації, до якої увійшли Голова Комітету у закордонних справах ВР України Г.Гопко, народні депутати В.Романюк, О.Єднак, заступник Голови Сейму Литви, екс-прем’єр-міністр Г.Кіркілас, заступник Голови Комітету з європейських справ Сейму Литви, екс-прем’єр-міністр А.Кубілюс.

22-24 листопада 2017 р. на запрошення Європейського парламенту відбувся робочий візит до Франції делегації Верховної Ради України на чолі з Головою ВРУ А.Парубієм.

У січні 2018 р. в оновленому складі Сенату Французької Республіки був перезатверджений склад Групи дружби «Франція-Україна», посаду голови якої зберіг сенатор Ерве Морей.

1-7 квітня 2018 р. відбувся робочий візит в Україну делегації Групи дружби «Франція-Україна» у складі 6 депутатів на чолі з Головою Групи дружби В.Фор Мунтян.

11 червня 2018 р. відбувся офіційний візит до Франції Голови ВР України А.Парубія на запрошення Голови Сенату Франції. 

11-13 жовтня 2018 р. в рамках ініціативи «Європейський парламент – Верховна рада України: «Діалоги Жана Моне» заради миру та демократії» відбувся робочий візит до Франції делегації ВР України на чолі з Головою ВРУ А.Парубієм.

12 жовтня 2018 р. в Києві відбулася зустріч керівництва Комітетів ВРУ у закордонних справах та з питань європейської інтеграції Г.Гопко та М.Іонової з членом Сенату Франції О.Кадіком.

14 листопада 2018 р. відбувся візит в Україну віце-президента Групи дружби Франція-Україна Сенату Франції Ж.-І.Лєконта. 

28 січня 2019 р. в Парижі відбулась зустріч народного депутата України, голови Меджлісу кримськотатарського народу Р.Чубарова з віце-президентом Групи дружби Франція-Україна Національних зборів Франції Ф.Мішель-Клейсбауером. 

5 березня 2019 р. відбулась зустріч народного депутата України, співголови Групи дружби Україна-Франція О.Гончаренка з головою Групи дружби Франція-Україна Сенату Франції Е.Мореєм, віце-президентами цієї групи Ж.-І.Лєконтом та Н.Дюрантон. 

29-31 березня 2019 р. декілька французьких парламентаріїв взяли участь у спостережній місії під час президентських виборів в Україні 31 березня. Зокрема, як міжнародні спостерігачі від ПАРЄ, ПА НАТО та від Франції нашу країну відвідали члени Сенату А.Валліні, Ж.Ле Не, Н.Дюрантон, Ж.-І.Лєконт, а також депутат Нацзборів Ф.Мішель-Клєсбауер. Усі вони висловили позитивні оцінки організації виборів в Україні.

20-22 липня 2019 р. у спостережній місії під час дочасних парламентських виборів в Україні 21 липня як міжнародний спостерігач від ПА НАТО взяв участь депутат Нацзборів Ф.Мішель-Клєсбауер.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux