Науково-технічне співробітництво між Україною та Францією
Опубліковано 08 травня 2020 року о 12:55


Співробітництво у галузі науки та освіти

Українсько-французьке співробітництво у галузі науки і освіти здійснюється на основі міжурядової Угоди про культурне, науково-технічне співробітництво, підписаної 19 жовтня 1995 року, а також міжурядової Угоди про взаємне визнання наукових ступенів та звань (2005 р.).

У рамках реалізації Програми спільних дій у галузі науково-технологічного співробітництва між Україною і Францією «Дніпро», започаткованої Угодою, яку було підписано у Києві 10 жовтня 2001 року між Міністерством освіти і науки України та Міністерством закордонних справ Франції, кожні два роки відбуваються засідання українсько-французького Змішаного комітету з відбору наукових проектів.

В освітній сфері сторонами започатковано низку міжуніверситетських контактів та підписано угоди про співпрацю між французькими та українськими вищими навчальними закладами. З української сторони партнерами стали Київський національний торговельно-економічний університет, Одеський національний університет ім. І.Мечникова, Харківський національний економічний університет, Національний технічний університет України (КПІ), Придніпровська державна академія будівництва і архітектури, Донецький технічний університет, Академія муніципального управління (м. Київ). Серед нових партнерств в освітній сфері треба відзначити співпрацю між Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури і Вищою школою мистецтва метрополії Метц та між Українським державним університетом фінансів та міжнародної торгівлі і Бізнес-школою ICN м. Нансі.

Продовжується робота з підготовки до підписання Угоди про взаємне визнання дипломів про середню та вищу освіту між Францією та Україною. 21 березня 2018 року у Парижі відбулося засідання за участі українських та французьких експертів у галузі вищої освіти, в ході якого були обговорені основні параметри Угоди. У липні 2018 року українською стороною проект Угоди був надісланий на розгляд Міністерства вищої освіти, досліджень та інновацій Франції. У відповідь французька сторона надіслала свій проект Угоди, на основі якого продовжилась робота. Пропозиції Міносвіти України до проекту Угоди, підготовлені у взаємодії з Посольством Франції в Україні, наразі розглядаються Міністерством вищої освіти, досліджень та інновацій Франції.


 

 

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux