Портал в режимі тестування та наповнення
Науково-технічне співробітництво між Україною та Францією
Опубліковано 22 серпня 2012 року о 23:59

Співробітництво у галузі науки та освіти

 

Співробітництво у галузі науки та освіти

 

Українсько-французьке співробітництво у галузі науки і освіти здійснюється на основі міжурядової Угоди про культурне, наукове і технічне співробітництво, підписаної 19 жовтня 1995 р. Між Україною і Францією діє Міжурядова угода про взаємне визнання наукових ступенів та звань (2005 р.).

У рамках реалізації Програми спільних дій у галузі науково-технологічного співробітництва між Україною і Францією «Дніпро», започаткованої Угодою, яку було підписано у Києві 10 жовтня 2001 року між Міністерством освіти і науки України та Міністерством закордонних справ Франції, кожні два роки відбуваються засідання українсько-французького Змішаного комітету з відбору наукових проектів.

В освітній сфері сторонами започатковано низку міжуніверситетських контактів та підписано угоди про співпрацю між французькими та українськими вищими навчальними закладами. З української сторони партнерами стали Київський національний торговельно-економічний університет, Одеський національний університет ім. І.Мечникова, Харківський національний економічний університет, Національний технічний університет України (КПІ), Придніпровська державна академія будівництва і архітектури, Донецький технічний університет, Академія муніципального управління (м. Київ). Серед нових партнерств в освітній сфері треба відзначити співпрацю між Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури і Вищою школою мистецтва метрополії Метц та між Українським державним університетом фінансів та міжнародної торгівлі і Бізнес-школою ICN м. Нансі.

Продовжується робота з підготовки до підписання Угоди про взаємне визнання дипломів між Францією та Україною про середню та вищу освіту. Так, 21 березня 2018 року у Парижі відбулося перше експертне засідання за участі українських та французьких експертів у галузі вищої освіти, в ході якого були обговорені основні позиції Угоди. У липні 2018 року українською стороною проект Угоди було надіслано на розгляд Міністерства вищої освіти, досліджень та інновацій Франції. У відповідь французька сторона надіслала свій проект Угоди, до якого українська сторона надала пропозиції. Очікується відповідь французької сторони.

У березні 2018 року консорціум у складі освітніх інституцій у галузі державної служби Естонії, Швеції, Польщі, Італії та Франції (ENA) виграв грант на реалізацію проекту EU4PAR з підтримки реформи державного управління в Україні. В рамках підготовки до реалізації цього проекту в листопаді 2018 року відбувся дводенний візит заступника Голови Нацдержслужби Володимира Купрія, в ході якого останній обговорив з представниками ЕNА нові напрямки співробітництва у галузі підготовки кадрів для державної служби України та перспективи розвитку співробітництва в рамках проекту EU4PAR.

3-4 грудня 2018 року у м. Києві відбулася установча конференція з реалізації проекту EU4PAR. В ході згаданої конференції між Нацдержслужбою України та ЕNА було підписано Меморандум про співробітництво з підготовки кадрів для державної служби України.

У травні 2017 року між Національним агентством з питань державної служби України та Генеральною дирекцією з питань адміністрації та державної служби Франції було підписано План дій на 2017 рік, в рамках якого проходять заходи з обміну досвідом та запровадження процедур кваліфікаційного відбору кандидатів на зайняття вищих державних посад. Крім того, цей напрямок співробітництва закріплений і в Листі про наміри про співробітництво між Нацдержслужби України та Генеральною дирекцією управління та державної служби Франції, термін дії якого 19 березня 2018 року був продовжений до 31 грудня 2019 року.

23-26 травня 2018 року у м. Париж відбулася Конференція міністрів освіти Європейського простору вищої освіти. Від України у Конференції участь взяла делегація керівників українських вишів на чолі з Міністром освіти і науки України Л.М.Гриневич. В рамках візиту відбулися зустрічі Міністра освіти України з Міністрами освіти Румунії, Фландрії (Бельгія) та Естонії, а також з Директором Інституту освітнього планування ЮНЕСКО (IIEP of UNESCO) С.Грант Левіс.

28 червня 2018 року Університет Монпельє 3 ім. Поля Валері м. Монпельє (Франція) відбувся ІХ міжнародний теоретико-методологічний семінар «Архетипіка і публічне управління: європейський простір у вимірах уявного, реального та ідеального». В ході заходу галузеві фахівці з України (Національної академії державного управління при Президентові України) та Франції (Сорбонна – Париж V, Університету Монпельє 3) обговорили сучасний стан дослідження проблематики міждисциплінарних зусиль дослідників, які працюють в різних сферах соціогуманітарного знання, та їх скерування на дослідження впливу архетипів колективного несвідомого на систему публічного управління. Досягнуто домовленості про подальшу спільну роботу між дослідницькими науковими установами України та Франції, у тому числі шляхом організації семінарів в Україні за участі французьких спеціалістів.

Українські фахівці, які працюють в Комісаріаті з атомної та альтернативних видів енергії (CEA),  продовжують активно долучатися до роботи в проектах CERN після набуття Україною повноправного членства в Організації у 2016 році.

 

 

 

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux