Режим роботи консульського відділу з 15.06
Опубліковано 30 травня 2022 року о 20:40

ЗАПИС ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИЙОМУ


Стандартні консульські послуги (нотаріальні дії, оформлення документів для шлюбу, довідок з роз'ясненням законодавства, закордонних паспортів, консульський облік) вчиняються виключно ЗА ПОПЕРЕДНІМ ЗАПИСОМ онлайн, в призначений день та час: https://france.mfa.gov.ua/zapis-na-prijom 


З середи 15.06 термінова документація (продовження закордонного паспорта, внесення даних про дитину, отримання свідоцтва про підтвердження особи, набуття громадянства народжених у Франції дітей, посвідчення на повернення в Україну) буде здійснюватися без запису за наступним графіком:

                            ПОНЕДІЛОК, СЕРЕДА, П'ЯТНИЦЯ з 10:00 по 13:00

Жодні інші дії в цьому вікні здійснюватися не будуть! 


Режим роботи до 15.06 наведений тут: https://france.mfa.gov.ua/news/horaires-accueil-avril


Якщо Ви проживаєте в регіонах, Ви також можете подати документи на одному із виїзних консульських обслуговувань. Просимо ознайомитися з попереднім графіком на найближчий період ТУТ та слідкувати за оголошеннями на головній сторінці цього веб-сайту.


ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВЧИНЕННЯ КОНСУЛЬСЬКИХ ДІЙ


1) ОФОРМЛЕННЯ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА

З червня ми поновлюємо прийом документів для оформлення закордонних паспортів. Прийом на оформлення окремого закордонного паспорта вестиметься виключно за попереднім записом.

Зверніть увагу на терміни оформлення закордонного паспорта (до 3 місяців без урахування термінів доставки), тарифи консульського збору (120 євро за оформлення паспорта дорослої особи, 37 євро  - за оформлення паспорта дитини до 16 років). Також зверніть увагу на список необхідних документів, зокрема, для оформлення паспортів дітям (наприклад, вимога присутності іншого з батьків при подачі документів, або ж наявності окремої нотаріально засвідченої згоди на оформлення закордонного паспорта дитини). 

Зважте, що Ви все ще можете продовжити термін дії наявного закордонного паспорта (якщо він закінчується в наступні 3 місяці або щойно закінчився) або внести дані про дитину в закордонний паспорт одного з батьків. Ці дії здійснюються за графіком, наведеним вище, відразу ж після подачі документів, та є безкоштовними.


2) ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ


Якщо Ви не маєте закордонного паспорта і хочете повернутися в Україну, Ви можете оформити в посольстві посвідчення особи на повернення в Україну (тимчасовий документ, дійсний 30 днів, що дозволить Вам в'їхати в Україну). За наявності повного пакету документів ПНП оформлюється в день звернення. Оскільки термін дії документу обмежений, Вам потрібно звертатисядо Посольства безпосередньо перед поїздкою.

3) ДОКУМЕНТИ ПРО ПІДТВЕРДЖЕННЯ ОСОБИ ДЛЯ ФРАНЦУЗЬКИХ УСТАНОВ

Громадяни, які виїхали з України після 24 лютого без закордонного паспорта, тобто за паспортом громадянина України ("внутрішнім" паспортом) або, у випадку дитини, за свідоцтвом про народження (якщо у батьків дитини також немає закордонного паспорта і внесення в нього даних про дитину неможливе), можуть на вимогу французьких компетентних органів отримати в Посольстві довідку, що підтверджує особу, з фотографією. Цей документ не є проїзним документом та не дозволяє подорожувати!


4) НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ У ФРАНЦІЇ

Діти, народжені у Франції, отримують французьке свідоцтво про народження, яке оформлює мерія за зверненням одного із батьків чи третьої особи.

Якщо Ви народили дитину у Франції, реєстрацію народження проведе мерія міста, де розташований пологовий будинок, вона ж видасть Вам французьке свідоцтво про народження (наприклад, copie intégrale d'acte de naissance). Повторне українське свідоцтво при цьому не оформлюється. Після народження Вам потрібно буде звернутися до посольства та оформити реєстрацію набуття громадянства України за народженням. Ви отримаєте довідку про реєстрацію дитини громадянином України та зможете подати документи на закордонний паспорт (якщо Ви залишаєтеся у Франції), на оформлення посвідчення на повернення в Україну чи на вписання дитини у Ваш паспорт (якщо Вам потрібно повертатися в Україну).

Терміни для реєстрації набуття громадянства України за народженням закнодавчо не визначені, але радимо зробити це в перший рік-два дитини. Подорожі чи повернення в Україну лише за французьким свідоцтвом про народження, на жаль, неможливі.


5) НОТАРІАЛЬНІ ДІЇ 


Нотаріально засвідчені документи (довіреності, заяви), що використовуються на території України, подаються в оригіналі – відповідно, Вам потрібно буде після оформлення в оригіналі передати їх в Україну. Просимо зважати на це, якщо Вам невідкладно потрібно оформити такий документ. Також просимо попередньо дізнаватися, чи можливе зараз вчинення потрібної Вам дії за довіреністю.

Зважте, що на час дії воєнного стану перебіг терміну (6 місяців) для прийняття спадщини зупиняється – Ви можете прийняти спадщину чи відмовитися від неї пізніше.


5) ІНШЕ
 • Витребування довідок про несудимість  з реєстрів МВС через посольство, а також підтверджень посвідчення водія, наразі призупинене. 
 • Отримання виготовленого закордонного паспортасписок усіх паспортів, що доставлені до посольства, наведений тут (за прізвищем, ініціалами та днем народження (число) https://cutt.ly/RAVjb6t Якщо Ви знайшли себе в цьому списку, Ваш паспорт в нас – як і раніше, Ви можете забрати Ваш готовий паспорт в понеділок, середу та п'ятницю з 15 по 16 годину.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux