Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом: на фінішній прямій
Опубліковано 22 червня 2012 року о 16:20

Стаття Посла України у Франції О.М.Купчишина, опублікована на сайті видання «Les Echos» (22 червня 2012 року)

На тлі Євро-2012 європейські вболівальники відкривають для себе Україну. Крім футболу, фан-зон, свята, української кухні, вони відкривають європейську, близьку і знайому Україну.

Всі і в Україні, і у Європейському Союзі визнають цю європейську ідентичність моєї країни. Але шлях до Європи довгий і складний, він потребує, насамперед, негайних життєво важливих реформ. І вже було запроваджено пенсійну та податкову реформи, а також реформи системи правосуддя, системи охорони здоров’я, державної служби.

Президент В.Янукович також виступив із соціальними ініціативами, які мають покращити рівень життя українців. Це очевидні заходи, проте раніше їх не було запроваджено.

Було започатковано низку реформ у сфері укріплення демократії. Ми ухвалили закон «Про громадські об’єднання», створили Конституційну Асамблею та Комітет з питань реформування системи правосуддя. Незважаючи на поширену в Європі ідею, свобода преси в Україні є реальністю, адже у ЗМІ існує плюралізм думок, що стає очевидним при першому погляді на український медійний простір.

Ми продовжуємо боротьбу з корупцією, і навіть якщо результати поки що не дуже відчутні, процес запущено. Нарешті, ми ухвалили новий Кримінально-процесуальний кодекс, який відповідає міжнародним нормам.

Отже, ми просуваємося на цьому шляху до Європи, ключовим етапом якого стане підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Її парафування 30 березня 2012 року стало вирішальним стрибком у переговорах не лише з юридичної точки зору, але й для суспільної думки в Україні та у Європі. Який інший приклад міг би краще продемонструвати рішучість України остаточно приєднатися одного дня до Європейського Союзу?

Якщо ще хтось сумнівається щодо стратегічного зовнішньополітичного вибору моєї країни, ці сумніви будуть розвіяні після підписання угоди, адже це стане точкою неповернення для України. До того ж, асоціація з ЄС дасть нам потужні інструменти здійснення трансформацій в усіх сферах життя нашої країни. Започатковані реформи будуть посилені новими форматами співпраці, передбачені угодою, так само, як і функціонування демократичних інституцій, що наразі викликає занепокоєння європейців.

Останнім часом доцільність розширення Європейського Союзу ставиться під сумнів через численні кризи, які послаблюють Європу. Але саме у цей складний період політична та економічна асоціація України стає особливо важливою для ЄС. Створення зони вільної торгівлі надасть Європі привілейовані умови торговельних відносин з Україною, яка, маючи ринок у 46 мільйонів споживачів, а також свій економічний, промисловий та сільськогосподарський потенціал, стає необхідним фактором економічного відновлення Європейського Союзу.

ЄС також потрібна регіональна стабільність у Східній Європі, що є ключовим елементом для вирішення енергетичних і безпекових проблем, а також проблем нелегальної імміграції та розвитку демократії. Зважаючи на географічне положення України та її роль зв’язуючої країни між двом центрами впливу, призупинення процесу зближення нашої країни з ЄС було б дестабілізаційним і послаблюючим фактором для всього європейського континенту. Вакуум у відносинах між Україною та ЄС мав би згубний вплив на всіх їх учасників та відкинув би досягнені результати на невизначений термін.

Наразі затримки у переговорах щодо Угоди про асоціацію немає: після парафування технічна фаза передбачає багатомісячну лінгвістичну та юридичну роботу, яка ведеться зараз у Брюсселі.

Угода про асоціацію – це угода, що має велику політичну та символічну силу. Її очікують та масово підтримують українці. Отже, необхідно зважати на цю здатність об’єднувати народ, яка властива також Євро-2012.

«Les Echos» (Франція), О.Купчишин, Посол України у Франції

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux