Європа – наш стратегічний шлях
Опубліковано 03 червня 2013 року о 19:58

Інтерв'ю Посла України у Франції Олександра Купчишина інформаційному агентству "News Press"

1. Європейські прагнення України

З наближенням Саміту «Східного Партнерства» у листопаді 2013 року у Вільнюсі, де має бути підписана Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, саме час підбити попередні підсумки нашого прогресу на європейському шляху, який є нашим стратегічним незворотнім вибором.

У рамках виконання Порядку денного асоціації Україна-ЄС, йдеться, між іншим, про конституційну реформу, дотримання прав людини, підвищення соціально-економічного рівня, боротьбу проти корупції. Ця сфера потребує негайних заходів. Два тижні тому було прийнято новий закон, який відповідає рекомендаціям Європейської Комісії у сфері фінансового контролю, боротьби проти ухиляння від сплати податків та попередження конфліктів інтересів.

Все це законодавство розробляється у рамках діалогу щодо лібералізації візового режиму для українців. Нам залишається ухвалити ще один закон для завершення першої фази лібералізації, і наш парламент рішуче налаштований розглянути цей законопроект на початку червня.

Інша важлива галузь, якій ЄС приділяє особливу увагу, - це реформа судової системи. Ми реформували кримінально-процесуальне законодавство, адвокатуру і прокуратуру, процедуру призначення суддів. До речі, новий Кримінально-процесуальний кодекс був визнаний одним з найкращих у Європі і розглядається як взірець для пострадянських країн. Ця реформа проводиться у дусі загальної гуманізації правосуддя, одним з доказів чого стало помилування колишнього міністра закордонних справ Ю.Луценка Президентом В.Януковичем 7 квітня 2013 року.

До того ж, у рамках цієї реформи, українська влада дала відповідь рішенню Європейського суду з прав людини у справі Ю.Тимошенко, вилучивши статтю колишнього кодексу, за якою її було затримано ще до вердикту суду.

Наш геополітичний вибір зроблено. Його підтримуються більшість українців та політичних сил, які, незважаючи на свої розбіжності, готові працювати разом, аби європейські прагнення України втілилися в життя.

Це стало б успіхом як для України, так і для ЄС. Але якщо Угоду про асоціацію не буде підписано, це буде нашою спільною поразкою.

 

2. Україна на європейській та регіональній арені

Останніми роками Україна набула значного досвіду у регіональних, європейських та міжнародних організаціях. Я маю на увазі, зокрема, цьогорічне головування України в ОБСЄ, де наші пріоритети зосереджені довкола врегулювання заморожених конфліктів у Придністров’ї та Нагірному Карабасі, а також боротьби проти транснаціональних викликів і загроз, таких як тероризм, організована злочинність, торгівля наркотиками, кіберзлочинність. Енергетична безпека та захист навколишнього середовища, а також укріплення демократичних цінностей та дотримання прав людини також входять до кола наших пріоритетів.

У першому півріччі 2013 року Україна також головує в Організації Чорноморського економічного співробітництва, де наша діяльність спрямована на розвиток транспортної інфраструктури, економічної та туристичної співпраці, екологічний захист регіону.

Не треба також забувати про головування України у Комітетів Міністрів Ради Європи у 2011 році, яке, на думку багатьох експертів, стало успіхом для нашої країни.

Таким чином, Україна бере активну участь у розбудові та розвитку Європи, невід’ємною частиною якої вона є.

 

3. Двосторонні відносини між Україною та Францією

Наближення нашої країни до ЄС відбувається також через поглиблення двосторонньої співпраці з державами-членами. Підтримка Франції нашим європейським прагненням є для нас дуже важливою. Франція стояла у витоків переговорів щодо підписання Угоди про асоціацію. Це цінна підтримка, і я сподіваюся, що вона стане вагомим аргументом під час прийняття рішення щодо підписання Угоди.

Торговельно-економічна співпраця між нашими країнами, яка завжди є найбільш яскравим показником рівня партнерства між будь-якими державами, у 2012 році позначилася позитивною динамікою. Обсяг зовнішньоторговельного обороту між Україною та Францією збільшився на 6,3%, досягнувши 1,92 млрд. євро. Віднині Франція займає 6-те місце серед європейських країн за обсягом двосторонньої торгівлі та 8-ме місце серед всіх країн світу за рівнем прямих іноземних інвестицій, які становили 1357,9 млн. євро. Ключовою подією 2012 року у цьому контексті стало інвестування французькою групою «Ер Лікід» 100 млн. євро в українську металургійну галузь.

Найбільш перспективними галузями у нашій співпраці є сільське господарство і транспорт. Кілька місяців тому Міністр сільського господарства Франції С. Ле Фоль висунув ініціативу створити «зернову Велику Двадцятку», запропонувавши Україні вступити до цього кола найбільших світових виробників зерна. Це визнання підтверджує нашу ключову роль у цій галузі і у забезпеченні продовольчої безпеки в усьому світі.

Не можу не згадати нещодавню провідну подію у нашому культурному діалозі – виставку робіт українського скульптора доби бароко І.Г.Пінзеля у Луврі з листопада 2012 року до лютого 2013 року. Французька та іноземна публіка виявили неабиякий інтерес до цієї події, що доводить, що культура є потужним засобом зробити так, аби твою країну краще узнали за кордоном.

Місяць тому ми вшанували 27-му річницю Чорнобильської катастрофи. Це нагода нагадати, що Франція разом з міжнародною спільнотою допомагає нам ліквідувати наслідки трагедії. Консорціум «Новарка», який будує новий саркофаг над пошкодженим реактором, створений за участі двох французьких груп «Венсі» та «Буїг». Будівництво має бути завершено у 2015 році. Це стало можливим, між іншим, також завдяки Франції, яка зробила свій внесок у фінансування цього проекту, загальна вартість якого становить 1,5 млрд. євро.

Двосторонні відносини між Францією та Україною, звичайно, не зводяться до цих кількох пунктів, які я перерахував. Наш спільний потенціал є дуже великим, і я сподіваюся, що кожного року ми зможемо його використовувати з дедалі більшою вигодою для наших країн, адже ми в цьому зацікавлені.

Інформаційне агентство "News Press",

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux