Українська делегація мерів взяла участь у міжнародному саміті мерів Urban7, який 3–4 червня відбувся у французькому Нансі в межах головування Франції у G7. Мери та представники місцевої влади країн G7 обговорили роль міст у подоланні ключових викликів сучасності, від екологічного переходу та житлової політики до розвитку місцевої демократії, відбудови та стійкості територій.
Україну на саміті представили мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, заступник міського голови Херсона Віталій Бєлобров, мер Вінниці Сергій Моргунов, перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко та міський голова Копичинців Богдан Келічавий.
Під час спеціальної сесії, присвяченої підтримці українських міст, учасники поділилися досвідом забезпечення життєдіяльності громад в умовах повномасштабної війни: роботи критичної інфраструктури, підтримки військових, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення. «Сьогодні ми можемо ділитися цим досвідом, хоча я сподіваюся, що жодній із ваших громад він не знадобиться. Однак мати такі напрацювання буде дуже корисно», - наголосив міський голова Копичинців Богдан Келічавий.
У підсумковій декларації саміту учасники окремо наголосили на ролі українських міст як стратегічних партнерів країн G7 на місцевому рівні у питаннях стійкості, демократії, відбудови, боротьби з дезінформацією та розвитку міжнародної міської дипломатії.
Вдячні організаторам France urbaine, міській владі міста Нансі, партнеру Вінниці, і його меру
Mathieu Klein, Метрополії Великого Нансі та Секретаріату Urban7 за ініціювання цього важливого майданчика для діалогу та зміцнення міжнародної муніципальної співпраці.
Розвиток і зміцнення партнерств між українськими та французькими містами й громадами залишається одним із ключових пріоритетів нашої співпраці з українськими та французькими партнерами