Портал в режимі тестування та наповнення
Шлях до Перемоги
Опубліковано 31 березня 2020 року о 13:00

 

Шлях до Перемоги

 

“..Таку відсіч, щоб у агресора зникло навіть бажання випробовувати міць наших бійців..”

Андрій Таран


“Сьогодні я маю честь представити вам нового міністра оборони Андрія Тарана…”

11 березня 2020 року Президент України Володимир Зеленський представив особовому складу Міністерства оборони України нового міністра оборони Андрія Васильовича Тарана. Досвідчений дипломат, професійний військовий, Андрій Таран народився у 1955 році у місті у місті Франкфурт-на-Одері (Німеччина) в сім’ї військовослужбовця. 

На військову службу вступив у 1972 році. Закінчив Київське вище зенітне ракетне інженерне училище – кузню славних офіцерів-артилеристів та зенітників. Офіцерську кар’єру розпочав на посаді заступника командира зенітної ракетної батареї. Після завершення навчання на командному факультеті військової академії (нині -  Національний університет оборони України імені Івана Черняховського) був призначений начальником штабу – заступником командира зенітно-ракетного полку.

У Збройних Силах України проходив службу на командно-штабних посадах. Після отримання ступеня магістра в Національному університеті оборони США, продовжив військову службу у центральному апараті Міністерства оборони України. Працював на посаді аташе з питань оборони при посольстві України у США та представником Міністерства оборони України при постійному представництві України в ООН. Був начальником управління Міністерства оборони України, заступником керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони, першим заступником командувача Сухопутних військ Збройних сил України.

Учасник Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Обіймав посаду керівника Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК). Брав участь у роботі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.

За особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, зміцнення обороноздатності України, а також особисту хоробрість, самовідданість і мужність, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів, а також численними відзнаками Міністерства оборони України та інших державних структур України. Одружений, має дітей.

4 березня 2020 р. за поданням Президента України Володимира Зеленського Верховна Рада призначила Андрія Тарана міністром оборони України. За відповідне рішення проголосували 285 депутатів України.


“Головним вважаю необхідність забезпечення високої обороноздатності країни…”

Міністр оборони Андрій Таран, після призначення, конкретизував головні завдання та пріоритети міністерства. Він відзначив необхідність запровадження власної програми розвитку озброєння: “Говорячи про пріоритети роботи Міністерства оборони, я б хотів сказати, що головним вважаю необхідність забезпечення високої обороноздатності країни. Здатність Збройних Сил давати відповідну відсіч нападнику. Таку відсіч, щоб у агресора пропадало навіть бажання випробувати міць наших бійців. Тому я вважаю, що в першу чергу армія має бути добре озброєною. Це питання нажаль на теперішній час є проблемним. Збройні сили України потребують технічної модернізації, переходу на сучасні системи озброєння з використанням новітніх технологій. Необхідна продумана програма розвитку озброєння, а не безсистемна закупівля для латання старих дірок”, - наголосив міністр.


 

“..Збройним силам України потрібна технічна модернізація та продумана програма розвитку озброєння..”

“Метою реформування повинно стати максимальне забезпечення можливості Збройних сил України взаємодіяти із силами НАТО …”

Міністр оборони України визначив чіткі завдання для Міністерства на 2020 рік, які полягають у максимальному нарощуванні операційної сумісності Збройних сил з силами держав членів Альянсу, а також прискоренні технологічної модернізації з використанням найсучасніших технологій та створення продуманої програми розвитку озброєнь та військової техніки. Зазначене може бути досягнуто лише за умови підтримки та допомоги з боку стратегічних партнерів по НАТО.

Андрій Таран зазначає, що метою реформування повинно стати максимальне забезпечення можливості Збройних сил України взаємодіяти із силами НАТО. “Нагальною потребою реформування військової сфери є і продовження роботи щодо впровадження у Збройних силах України стандартів НАТО”, - наголосив Таран, виступаючи перед особовим складом 16 березня 2020 року.

У 2019 році Україна прийняла зміни до Конституції де чітко визначено стратегічний курс держави  на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Для  досягнення  взаємосумісності між силами оборони України і державами членами НАТО, Україна бере участь у формуванні цілей партнерства, що є підставою для імплементування необхідніх документів НАТО в Збройних Силах України. Міністерством оборони України налагоджено чіткий процес моніторингу введення стандартів НАТО в діяльності Збройних сил України. У 2020 році заплановано визначення нових цілей партнерства з Альянсом на наступні два роки. Таке співробітництво сприятиме значному покращенню можливостей України захистити її територіальну цілісність та незалежність.

 Кінцевою метою України є повернення усіх тимчасово окупованих територій, зупинка збройної агресії РФ, відновлення міжнародного порядку і миру, якими було так підступно знехтувано вперше з 1945 року. Наразі ніхто окрім НАТО нездатний допомогти Україні у цьому.


Фото. А.Таран під час зустрічі з главами дипломатичних представництв Канади та Великої Британії.
“..Хотів би все Міністерство оборони України «повернути обличчям» до військовослужбовців”

 Міністр оборони України хоче продовжити політику, яка направлена на соціальний захист військових та членів їх сімей. Андрій Таран наголошує, що українські військовослужбовці повинні бути соціально захищені та ще більш мотивовані для служби у збройних силах. “Ми маємо розробити і забезпечити втілення в життя ємного мотиваційного пакета для військовослужбовців. Він має передбачати забезпечення військовослужбовців житлом, гідне грошове забезпечення, пріоритетне право вступу до вишів, безоплатну освіту, забезпечення якісними медичними послугами і гарантії у разі звільнення з військової служби”, наголошує Міністр. Таран зазначає, що хотів би все Міністерство оборони «повернути обличчям» до військовослужбовців. “У нас уже є багато справжніх професіоналів військової справи, від солдата до генерала, на всіх рівнях, але потрібно, щоб у нас уся армія стала професійною. Для цього необхідна подальша копітка і наполеглива робота, і Міністерства, і військового керівництва Збройних сил”, - зазначає Андрій Таран.


“Si vis pacem, para bellum”

“Хто прагне миру - нехай готується до війни” – саме так, цитатою римського історика Корнелія Непоти, новопризначений Міністр Андрій Таран звершив свій виступ,  під час представлення його особовому складу Міністерства оборони 11 березня 2020р. При цьому він зазначив, що війна в Україні вже триває, але сучасні реформи потрібно впроваджувати, якщо ми хочемо, щоб в Україні панував мир.

І не важливо, насправді, хто сказав крилату фразу: чи римський історик Корнелій Непота, чи військовий теоретик Вегецій. Головне, як це буде втілено і до чого. Контекст та майбутні напрямки діяльності нового Міністра оборони на посаді зрозумілі – сучасна модернізована та високотехнологічна армія, власна програма озброєння, досягнення високої обороноздатності України, належна мотивація військових, операційна сумісність та впровадження у Збройних силах України стандартів НАТО. Чи це не шлях до Перемоги над ворогом, якої ми усі так прагнемо! 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux