Ольга Стефашінина провела зустрічі з Клеманом Боном, Міністром у європейських справах Міністерства Європи та закордонних справ Франції та Барборою Помпілі, Міністром екологічного переходу Франції
Опубліковано 13 липня 2021 року о 22:39

12 липня Ольга Стефанішина, Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у рамках свого робочого візиту до Франції зустрілася з Клеманом Боном, Міністром у європейських справах Міністерства Європи та закордонних справ, та Барбарою Помпілі, Міністром екологічного переходу.

Важливою темою обох зустрічей стала реалізація Європейського зеленого курсу, а також співпраця на двосторонньому та багатосторонньому рівнях для досягнення кліматичних амбіцій України та ЄС.

«Україна чітко заявила про своє прагнення наблизити свою політику та законодавство до Європейського зеленого курсу. Сьогодні екологія стає новою економікою, і ми не можемо залишатися осторонь цього процесу. Водночас, ми розуміємо, що перехід України до кліматично нейтральної економіки потребуватиме значних інвестицій у всіх секторах економіки. Тому важливою є підтримка партнерів, зокрема Франції, щодо доступу України (українського бізнесу) до відповідних фінансових інструментів та ресурсів», – пояснила Віцепрем’єрка.

Барбара Помпілі наголосила на значній увазі, яку Франція приділяє екологічним трансформаціям у Європі, та привітала прагнення України стати частиною цих змін.

«Україна зацікавлена у розвитку партнерства з питань клімату, обміні досвідом та розбудові державно-приватного партнерства з Францією», – заявила Стефанішина.

Учасники зустрічі домовилися продовжити діалог для визначення пріоритетних сфер двосторонньої співпраці. Значний потенціал мають, зокрема: розвиток водневої енергетики, виробництво батарей, виробництво і постачання електроенергії, а також ядерна енергетика. Окремо обговорили плани України з трансформації вугільних регіонів.

Під час зустрічі з Клеманом Боном Ольга Стефанішина відзначила, що попри пандемію COVID-19 відносини між Україною та Францією набувають нового розвитку завдяки активізації економічної співпраці. Віце-прем’єрка згадала про нещодавні візити представників французького бізнесу та французьких парламентарів до України.

Учасники  детально обговорили пріоритети та плани України у сфері реформ. Віце-прем’єрка наголосила на широких можливостей для іноземних інвесторів, що відкриваються завдяки євроінтеграційним реформам.

«З імплементацією Угоди про асоціацію з ЄС ми запускаємо ринки у тих сферах, де їх фактично не існувало раніше. Було зроблено низку кроків для посилення захисту інвесторів. Україна стоїть на порозі перезавантаження судової системи».

Ольга Стефанішина та Клеман Бон також обговорили спільну боротьбу з COVID-19 та використання сертифікатів про вакцинацію. Віце-прем’єрка зазначила, що Україна зацікавлена у можливостях додаткових поставок вакцини. Клеман Бон у свою чергу привітав активний діалог України з Єврокомісією щодо визнання українських сертифікатів про вакцинацію у ЄС. Водночас, він наголосив, що Франція наразі не розглядає питання визнання вакцин, які не використовуються на території Франції, та зберігає право встановлювати на національному рівні обмеження на в’їзд з країн, що мають високий рівень захворюваності. 

Віцепрем’єрка наголосила, що Україна твердо налаштована продовжувати шлях реформ та імплементації законодавства ЄС для поглиблення інтеграції, включаючи поступове приєднання до внутрішнього ринку ЄС, а також висловила сподівання на увагу Франції до вироблення стратегічного бачення розвитку відносин ЄС із східними сусідами та підтримку   європейських прагнень України.

Ольга Стефанішина зазначила спільні безпекові виклики, які стоять перед Україною та ЄС, та важливість спільних дій у цьому напрямку, враховуючи прогрес України у сфері євроатлантичної інтеграції. У цьому контексті Ольга Стефанішина та Клеман Бон обговорили можливості для поглиблення практичного співробітництва між Україною та ЄС у рамках Спільної політики безпеки та оборони, зокрема участь України у конкретних проектах PESCO, співпрацю з European Peace Facility та обмін досвідом з протидії загрозам нового покоління.

13 липня у рамках візиту відбулася зустріч з дипломатичним радником Президента Франції з питань Континентальної Європи і Туреччини Ізабель Дюмон. Під час зустрічі сторони обговорили широке коло питань двосторонніх відносин України та Франції.


Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України також зустрілася з експертною спільнотою та топ медіа оглядачами Франції.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux