Робочий візит Президент Петра Порошенка до Франції
Опубліковано 21 червня 2016 року о 17:12

21 червня Президент України Петро Порошенко здійснив робочий візит до Парижа.
Програмою візиту було передбачено зустрічі Глави Української держави з Президентом Франції Франсуа Олландом, Головою Національних зборів Франції Клодом Бартолоном та Головою Сенату Франції Жераром Ларше.

Президент Петро Порошенко після зустрічі з Президентом Франції Франсуа Олландом подякував французькому та німецькому лідерам за зусилля, які докладаються для запровадження миру та деокупації Сходу України.

«Дякую за чітку та принципову позицію наших французьких та німецьких партнерів, президента Єврокомісії та лідерів країн-членів ЄС щодо продовження санкцій. Україна віддана Мінським домовленостям та імплементує і чітко виконує всі взяті на себе зобов’язання. Продовження санкцій на пряму пов’язано з процесом деокупації», - сказав Глава держави у заяві для ЗМІ у Парижі. Президент наголосив, що процес деокупації передбачає виведення російських військ з української території, припинення постачання озброєння, боєприпасів та техніки, забезпечення безперешкодного доступу СММ ОБСЄ на всю територію, включаючи неконтрольовану ділянку україно-російського кордону, звільнення заручників, початок політичного процесу.

У свою чергу, Франсуа Олланд нагадав, що перші санкції щодо Росії були запровадженні після незаконної анексії Криму, коли не було дотримано принципів міжнародного права, а пізніше вони були посилені для стимулювання виконання Мінських угод. «Ми будемо готові продовжувати механізм моніторингу. Якщо повністю буде виконаний «Мінськ», то можна передбачати поетапне зняття (санкцій). Але поки це не виконано. Все є у чіткій прив’язці до Мінських угод», - підкреслив Франсуа Олланд.

Французький лідер наголосив, що весь пакет Мінських домовленостей має бути виконаний і для цього використовуються всі можливості та нагоди. «Ми готуємо нову зустріч в Нормандському форматі, щоб ще більше посилити зрушення, прогрес і виконання подальших етапів Мінського процесу», - повідомив він.

Президент України зазначив, що українська сторона сформувала пропозиції до порядку денного зустрічі лідерів Нормандського формату. «Це є обговорення безпекових критеріїв і поліцейської озброєної місії ОБСЄ на окупованій території, звільнення заручників, формування "дорожньої карти" з приділенням особливої уваги питанням послідовності і питанням гарантій виконання взятих на себе зобов'язань щодо Мінського процесу», - розповів Глава держави.

Петро Порошенко зазначив, що останні події та кроки доводять ефективність Нормандського формату, оскільки вдалося сформувати документ, під яким стоять підписи чотирьох керівників держав, у тому числі і Російської Федерації, і який дозволяє вимагати чіткого і послідовного виконання взятих на себе зобов'язань.

 

Президент України Петро Порошенко та Президент Франції Франсуа Олланд під час зустрічі обговорили питання запровадження безвізового режиму для українців Європейським Союзом, співпрацю в економіці, залучення інвестиції, впровадження реформ та взаємодію в гуманітарній сфері.

«Впевнений в тому, що наша співпраця перебуває зараз на найвищому рівні», - наголосив Глава Української держави під час заяви для ЗМІ у Парижі.

Петро Порошенко подякував французькому колезі за дотримання Плану дій щодо безвізового режиму, який був складений і затверджений Європейською Радою. Глава держави впевнений, що після того, як оціночна місія зафіксувала повне виконання українською стороною взятих на себе зобов'язань, та після ухвалення Європарламентом і Єврокомісією механізму призупинення безвізового режиму буде прийнято відповідне рішення стосовно України.

У свою чергу, Президент Франції зазначив, що розуміє наскільки це питання важливе для українців. За його словами, нині розглядається можливість візиту в Україну Міністра внутрішніх справ Франції, щоб зняти всі перешкоди в цьому питанні.

Співрозмовники також обговорити низку питань двостороннього співробітництва. «Ми зацікавлені у ефективній співпраці з французькими інвесторами. Після конституційної реформи в частині судочинства і верховенства права ми маємо можливість створювати абсолютно нову якість інвестиційного клімату», - зазначив Глава Української держави.

Президенти також обговорили хід реформ в Україні, зокрема судової системи, боротьбу з корупцією, запровадження прозорої фінансової системи. Президент Олланд зазначив, що реформування України дозволить втілити Угоду про асоціацію з ЄС та більш активно розвивати стосунки, зокрема з Францією, для залучення інвестицій.

Петро Порошенко подякував французьким партнерам за співпрацю у сфері освіти - взаємне визнання дипломів, надання можливості завершувати вищу освіту у вищих навчальних закладах Франції. Окремо співрозмовники відзначили досягнуту домовленість про завершення переговорів між Національною Академією державного управління при Президентові Україні і Національною школою адміністрації (Еcole nationale d’Administration, ENA) у Франції, яка підготувала плеяду вищих французьких керівників, щодо направлення на навчання найкращих українських студентів для того, щоб використати французький досвід у побудові нового державного управління в Україні.

Співрозмовники торкнулися питання референдуму Brexit щодо подальшої долі взаємовідносин між Великою Британією та Європейським Союзом. «Дуже сподіваємось на мудрий вибір громадян Великої Британії щодо Brexit. Впевнений, що цінності, які об’єднали ЄС є непорушними, і в майбутньому Європа подолає виклики і залишиться сильною та об’єднаною», - зазначив Президент України. У свою чергу, Президент Франції висловив сподівання, що Велика Британія залишиться в ЄС і буде посилювати європейські цінності.

Петро Порошенко запросив Франсуа Олланда відвідати Україну з візитом. «Вас, пане Президенте, в Україні чекають, Вам раді, Ви справжній друг України», - запевнив Глава Української держави.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux