Інтерв’ю Президента України П.Порошенка для Le Figaro
Опубліковано 04 грудня 2015 року о 16:17

4 листопада на шпальтах французького видання Le Figaro вийшло друком інтерв’ю Президента України П.Порошенка, організованого Посольством під час його візиту до Франції 29-30 листопада.

«Петро Порошенко: Путін прагне послабити Європу. Український Президент попереджає Захід щодо зближення з Росією»

На Донбасі відновилися бойові дії. Чи мають Мінські домовленості шанс бути реалізованими?

Немає іншої опції, крім Мінських угод, яка забезпечила б припинення вогню, виведення військ та важких озброєнь, а також гарантувала б доступ міжнародних організацій, таких як ОБСЄ. Росія підписала ці угоди. Станом на сьогодні, вона їх не виконує. На Сході України все ще дислоковано близько 7000-9000 російських військ. Якщо ми хочемо, щоб справжній мир та стабільність повернулися в Україну, Росія повинна вивести своїх людей і зброю. Допоки положення Мінських угод не будуть виконані, європейські санкції повинні бути збережені! Якщо Мінський процес провалиться, Росії доведеться заплатити. Я відкидаю аргументи тих, хто каже, що санкції не працюють і мають серйозні наслідки для Європейського Союзу. Проблему для ЄС становлять не санкції, а й контр-санкцій, введені Росією.

Чи боїтеся ви наслідків для України від нещодавнього зближення між Францією і Росією у контексті сирійської кризи?

Ні, тому що я не можу собі уявити, що Франція «торгуватиме» своєю безпекою. Зрозумійте, справа не в тому, щоб просто підтримати країну, на яку напав її сусід. Сьогодні в Україні ми боремося за європейські цінності – за свободу і демократію, а також за безпеку всього європейського континенту. У 1994 році Україна погодилася відмовитися від свого ядерного арсеналу, третього за розміром у світі, в обмін на гарантії безпеки з боку США, Франції, Великобританії та Росії. Анексія Криму підірвала архітектуру європейської безпеки. Вперше, постійний член Ради Безпеки ООН, Росія відкрито атакувала свого сусіда. Тому, наслідки російського втручання в Сирії стосуються не лише України. Вони носять глобальний характер. Чого В.Путін прагне в Сирії: насамперед, ще більше дестабілізувати ситуацію і провокувати нові хвилі біженців, щоб послабити Європу. Як зупинити це? Зберігши єдність Європейського Союзу. Для того, щоб боротися проти Ісламської держави і проти В.Путіна, для забезпечення безпеки на континенті, Європа повинна бути єдиною і сильною. Я хочу бачити Францією такою, як тоді, коли вона повстала за Charlie. Франції, яка вийшла на вулиці, щоб довести, що вона не боїться.

Чому прогрес у боротьбі з корупцією в Україні займає стільки часу?

Ви знаєте, це зовсім не легке завдання, реформувати країну, яка перебуває у стані війни із своїм сусідом... Ви кажете, що прогрес йде повільно, але за ці рік-півтора ми впровадили більше реформ, ніж за останні 40 років! Ми знизили інфляцію, зменшити дефіцит бюджету, реформувати банківську систему, судову владу та поліцію. Шість місяців тому тільки 7% українців заявили, що вони довіряють поліції. Сьогодні – їх 70%! Тому що поліція більше не корумпована. Це є прикладом того, якою має бути і буде нова Україна. Звичайно, існує системний опір. Модернізація країни досі стикається із трьома потужними перешкодами: корупція, забюрократизовані чиновники і олігархи. Але ми переможемо в цій війні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux