12 серпня ц.р. у французькому виданні "Lе Monde"опублікована стаття Посла України Олега Шамшура «MH17: рідні загиблих вимагають справедливості» з підзаголовком "Через рік після катастрофи Москва заважає створенню міжнародного трибуналу для розслідування та покарання винних":
Трохи більше року тому, 17 липня 2014 року, світ потрясла жахлива звістка про падіння цивільного літака Малазійських авіаліній МН-17 на сході України. Загинули всі пасажири та екіпаж, близько 300 осіб. Після цього злочинного акту було розпочато технічне розслідування за участі Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії і України з метою з’ясування причин катастрофи.
Зі свого боку, Рада Безпеки ООН 21 липня 2014 р. ухвалила резолюцію 2166, яка вимагала притягнути до відповідальності осіб, винних в інциденті, та забезпечити всебічну співпрацю усіх держав у рамках зусиль зі встановлення винних. Через рік після цього, 29 липня 2015 р., Рада Безпеки могла дати надію рідним і близьким загиблих, а також усім державам, яких зачепила ця трагедія, в тому, що істина в цій справі буде встановлена.
Але Росія вирішила перешкоджати цьому. Створення міжнародного кримінального трибуналу для притягнення винних у трагедії до відповідальності було відхилено через голосування представником РФ «проти» такого рішення, незважаючи на підтримку цієї резолюції більшістю членів Ради Безпеки. Гідна здивуванню позиція країни, яка весь час заявляє, що непричетна до падіння літака.
Хто саме винен – встановить слідство, але російське вето знову свідчить, що РФ має підстави блокувати створення спеціального трибуналу, адже факти і цілий ряд незалежних розслідувань дають серйозні підстави говорити про те, що смертоносна ракета була випущена з території, яку контролюють проросійські сепаратисти.
Росія вчергове знехтувала намаганням усього цивілізованого світу зробити крок до встановлення істини. Вона – створює умови для безкарності злочинців, винних у загибелі мирних людей. І застосування права вето є не менш великою і ганебною поразкою.
Зараз п’ять країн-членів спільної міжнародної слідчої групи у співпраці з іншими країнами, серед яких Франція, розмірковують над наявними можливостями притягнути винних у цьому жахливому злочині до відповідальності.
Наша мета – створити ефективний, прозорий, неупереджений та незалежний механізм притягнення до відповідальності винних у злочині. Російське вето не знищить надію держав у покарання винних. Засідання Ради Безпеки лише посилило рішучість усіх тих, хто прагне досягнути справедливості.
Використання високотехнологічної зброї проти цивільного літака становить загрозу міжнародній цивільній авіації, а також для миру і безпеки у цілому. Негайне покарання винних у цьому кримінальному злочині є єдиною дієвою можливістю уникнути подібного у майбутньому.