З Днем Коституції України!
Опубліковано 28 червня 2015 року о 13:03

28 червня 2015 р. Президент України П.Порошенко звернувся до Українського народу з нагоди державного свята – Дня Конституції України. Глава держави підвів підсумки розвитку суспільства та утвердження демократії упродовж останніх 19 років після прийняття Конституції України.

Керуючись прагненням привести рівень життя українців до стандартів розвинених європейських країн, ми проводимо роботу над удосконаленням положень Основного Закону. Визначальним фактором для створення нового проекту Конституції України було формування Конституційної Комісії, до якої увійшли найкращі фахівці з конституційного права, найкращі юристи. Роботу високо оцінив роботу Конституційної Комісії. Водночас Президент України звернувся до членів Конституційної Комісії продовжити свою роботу з метою реформування судової системи, а до Верховної Ради – щодо зняття суддівської та депутатської недоторканності.

Нашим завданням є максимально наблизити систему врядування до людей через процеси децентралізації. Місцевим громадам буде передано увесь обсяг повноважень, які вони здатні ефективно забезпечити. Решту обов’язків має залишити за собою держава, піклуючись передусім про забезпечення суверенітету та неподільності України, про її впливовість і авторитет у світі. Відверті дискусії, які тривають довкола нового проекту Конституції на різних рівнях, у тому числі на Раді регіонального розвитку, Асоціації міст, представники місцевого самоврядування, голови міст, обласних рад, вказують на його плідний характер, особливо в частині децентралізації влади. Президент високо оцінив зусилля Венеціанської Комісії спрямовані на реформування Основного Закону.

Україна залишатиметься унітарною державою, левова частка повноважень в якій внаслідок децентралізації та субсидіарності буде передана місцевим громадам. Делегування фінансів та повноважень – це технологія децентралізації, суть якої охоплює різні сфери суспільного життя громадян України. Децентралізація влади стане надійним запобіжником та ефективним щепленням від тоталітаризму та авторитаризму. В жодній з країн колишнього СРСР, окрім країн Балтії, ефективної децентралізації, а відтак – демократизації, здійснено не було.

Парламент, державницькі політичні та громадські сили й усі громадяни України повинні консолідовано діяти у справі удосконалення Основного Закону. На наступному тижні Президент України має намір спрямувати до Конституційного суду України новий проект Конституції України, опрацьований Українським парламентом, широкими громадськими верствами та Венеціанською Комісією.

Конституційний процес має об’єднувати громаду, а не роз’єднувати її. Слід використати шанс для того, щоб проголосувати зміни до Конституції України до дати місцевих виборів – 25 жовтня 2015 року.

 

http://www.president.gov.ua/news/zvernennya-prezidenta-do-ukrayinskogo-narodu-z-nagodi-19-yi-35566http://www.president.gov.ua/videos/vistup-prezidenta-na-zasidanni-konstitucijnoyi-komisiyi-90

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux