У той час, як лідери "нормандської четвірки" у Мінську проводять переговори щодо мирного врегулювання, посол України у Франції Олег Шамшур розповів український план з відновлення миру.
Деталями плану він поділився в прямому ефірі французького телеканалу LCI, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
"Поки триває саміт у Мінську, усі ми сподіваємося почути на позитивні результати, але це багато в чому залежить від російської сторони", - сказав дипломат.
Він нагадав, що з минулого четверга і вже майже тиждень як світова спільнота спостерігає за поворотним моментом ситуації в Україні. На його думку, досі існують можливості деескалації напруження, для цього чотирьом лідерам у Мінську потрібно лише досягти домовленостей.
"Для України принциповим є всеохоплююче виведення російських регулярних військ, запровадження всеосяжного контролю на кордоні, негайна допомога населенню з окупованих терористами та росіянами територій, а також досягнення консенсусу щодо децентралізації", - Шамшур посол, додавши, що жодна з можливих пропозицій не повинна порушувати територіальну цілісність та суверенітет України
Посол також пояснив, що передбачатиме децентралізація: "Ніякої автономії, я говорив про децентралізацію, як можливість надання ширших повноважень і прав місцевій владі, одним із його важливих аспектів є проведення виборів до місцевих органів самоврядування".
За його словами, саме вибори на основі демократичних принципів та відповідно до українського законодавства допоможуть обрати легітимну місцеву владу. "Ми не можемо вести діалог з терористами", - зауважив дипломат.
Наступним кроком у випадку досягнення домовленості, на його думку, буде запровадження зони безпеки і подальше деескалація. Разом з тим, якщо, за совами Шамшура, російська сторона обере шлях війни і продовжуватиме тиск, Україна скористається повним правом захищати себе. "Якщо врегулювати конфлікт дипломатичними засобами буде не можливо, Україна залишатиме за собою право захищати свою країну усіма можливими засобами у т.ч. військовими", - зазначив посол.
Він також додав, що постачання озброєнь з боку США та інших партнерів України є цілком необхідним для підвищення рівня захисту України. У такому випадку Україна передусім потребуватиме високоточної та високотехнологічної зброї.