6 червня 2014 року відбувся візит новообраного Президента України П.Порошенка до Французької Республіки на запрошення Президента Франції Ф.Олланда для участі у заходах з нагоди 70-ї річниці висадки союзницьких військ у Нормандії.
У рамках урочистостей, участь у яких взяли участь понад 50 іноземних делегацій, з яких 19 – на рівні глав держав і урядів, Президент України зустрівся із Президентом Франції Ф.Олландом, Канцлером Німеччини А.Меркель, Президентом США Б.Обамою, Головою Європейської Ради Х.Ван Ромпеем, Президентом РФ В.Путіним, Президентом Польщі Б.Комаровскі, Президентом Італії Дж.Наполітано, Президентом Чехії М.Земаном, Президентом Словаччини І.Гашпаровичем, Президентом Греції К.Папуліасом, Королевою Великої Британії Єлизаветою ІІ, Королем Бельгії Філіпом, Королевою Данії Маргарет ІІ, Королем Нідерландів Вільямом-Александром, Генерал-губернатором Нової Зеландії Дж.Матепараї, Королем Норвегії Гарольдом, Князем Монако Альбером ІІ, Великим герцогом Люксембургу Анрі, Прем’єр-міністром Австралії Т.Аботом, Прем’єр-міністром Канади С.Харпером, Прем’єр-міністром Великої Британії Дж.Кемероном, Прем’єр-міністром Франції М.Вальсом та іншими впливовими світовими політичними діячами та представниками королівських родин.
П.Порошенко взяв участь в урочистому обіді від імені Президента Франції Ф.Олланда для глав держав у замку Бенувіль та міжнародній комеморативній церемонії з нагоди 70-ї річниці висадки в Нормандії на узбережжі Сворд м.Уістріам.
Ключовими темами зустрічей та переговорів, які провів Президент України, була напружена внутрішньополітична ситуація в нашій державі, захист її територіальної цілісності, загострення конфлікту з РФ, бойові дії у східних регіонах України, врегулювання Кримського питання, а також зміцнення обороноздатності та енергетичної безпеки нашої країни.
Крім того, було обговорено необхідність підписання економічної частини Угоди про асоціацію та запровадження ЄС у найкоротші можливі терміни безвізового режиму для громадян України. Увага сторін також зосереджувалась на питаннях надання конструктивної міжнародної підтримки українській владі для стабілізації ситуації в Україні та впровадження внутрішніх реформ.
Світові лідери вкотре висловили свою відданість територіальній цілісності та єдності України, засвідчили підтримку новій українській владі, яка вестиме країну шляхом демократичного поступу, і запевнили про свою готовність надавати нашій державі практичне сприяння як на міжнародному рівні, так і на шляху до внутрішньодержавних перетворень.
Коментуючи результати свого першого контакту у якості глави держави із В.Путіним по завершенню урочистостей у Нормандії, П.Порошенко зауважив, що їх зустріч проходила у напруженій атмосфері, але, разом з тим, стала відправної точкою переговорного процесу із розв’язання українсько-російської кризи. Цей сигнал також є ключовим у відповідних заявах лідерів США, Німеччини, Франції та інших європейських держав, які покладають «великі надії на запропонований Президентом України план мирного врегулювання ситуації».
Важливо зазначити, що французьке керівництво вперше запросило Україну до участі в святкуваннях «Д-Дня» на рівні глави держави, що свідчить про визнання та повагу світової спільноти до вагомого внеску українського народу у перемогу над фашизмом.