Україна – ЄС: безупинна робота
Опубліковано 08 травня 2013 року о 19:56

Стаття Посла України у Франції О.Купчишина у виданні "Les Echos"

Україна наразі знаходиться на історичному етапі свого розвитку: саме зараз вирішується її майбутнє, саме сьогодні реалізується її стратегічний вибір. Я маю на увазі європейським курс нашої країни, який ми визначили як ключовий пріоритет нашої зовнішньої політики і який зумовлює діяльність української влади та напрямок руху України.

На даному етапі цей курс на європейську інтеграцію виявляється у підписанні Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яке, як ми сподіваємося, має відбутися у листопаді 2013 року у Вільнюсі на Саміті Східного партнерства. Ми розглядаємо цей термін як основне завдання у короткостроковій перспективі, оскільки підписання Угоди дозволить активізувати розпочаті реформи та запровадити європейські норми і стандарти у всіх сферах внутрішнього життя нашої країни.

Українська влада веде безпрецедентну роботу з метою виконання рекомендацій ЄС, необхідних для підписання Угоди про асоціацію. Ця робота вже є величезним кроком уперед у модернізації та трансформації України.

Протягом кількох років економічна і фінансова ситуація залишається стабільною. У 2012 році рівень інфляції становив 0,2%, що є найнижчим показником за останні 10 років, а ВВП зріс на 0,2%. Прямі іноземні інвестиції становили 41 894 млн. євро, з яких інвестиції країн-членів ЄС склали 78,9% і збільшилися, у порівнянні з 2011 роком, на 3175,7 млн. євро. У рамках дерегуляції та покращення бізнес-клімату кількість дозволів та ліцензій було зменшено у 9 разів (з понад 1000 до 41), було прийнято нові Митний та Податковий кодекси.

Ми здійснюємо глибоку і послідовну реформу судової системи. Після прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу, визнаного одним з найкращих кодексів у Європі та рекомендованого як зразок для пострадянських країн, відбувається корінна трансформація системи правосуддя загалом, у тому числі адвокатури і прокуратури. Ця реформа передбачає, зокрема, створення системи безкоштовної юридичної допомоги, що вже почала запроваджуватися з 1 січня 2013 року, а також введення принципу змагальності сторін та гуманізацію правосуддя.

Саме у цьому дусі гуманізації 7 квітня 2013 року Президентом Віктором Януковичем було прийнято рішення про помилування колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. До того ж, судова реформа встановлює більш чітку структуру судів різних інстанцій та запроваджує більш прозорий процес призначення суддів.

Хотів би відзначити, що всі ця робота ведеться у тісному співробітництві з Європейським Союзом. Всі законопроекти розглядаються українським парламентом лише після їх схвалення європейськими експертами.

До речі, кілька днів тому, оприлюднивши своє рішення стосовно тимчасового утримання під вартою Ю.Тимошенко у 2011 році, Європейський суд з прав людини підтвердив, що колишній Кримінально-процесуальний кодекс радянських часів був дуже віддаленим від демократичних норм. У новому Кодексі статті, за якою Ю.Тимошенко було заарештовано, вже немає. Усунувши застарілі норми з системи правосуддя, Україна, таким чином, вже виконала рішення ЕСПЛ.

Ми працюємо над удосконаленням нашого виборчого законодавства, що є однією з рекомендацій ЄС. Після парламентських виборів 28 жовтня 2012 року, які продемонстрували змагальний та прозорий характер нового Виборчого кодексу, але також і його певні недоліки, українське керівництво наразі готує поправки до виборчого законодавства відповідно до висновків спостережної місії ОБСЄ, враховуючи всі рекомендації цього звіту.

Ми цінуємо діяльність місії Кокс-Кваснєвський, яка сприяла створенню клімату довіри та поглибленню діалогу не лише між Україною та ЄС, але й всередині нашої країни між владою та опозицією.

Підписання Угоди про асоціацію та європейська інтеграція України є предметом широкого консенсусу в нашій країні та становлять один з факторів об’єднання українського суспільства. Важливо, що різні політичні сили в українському парламенті, незважаючи на їхні розбіжності, виявляють готовність ухвалювати разом та у першочерговому порядку законопроекти, необхідні для зближення України з Європейським Союзом.

Слід нагадати, що Угода про асоціацію становить спільний інтерес та взаємні переваги для України та ЄС, зокрема, у частині створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Вона надасть Євросоюзу широкий доступ до сільськогосподарського, технологічного, промислового, людського потенціалу нашої країни, який є справжнім козирем, особливо в умовах кризи в Європі.

Видання "Les Echos",

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux