Посольство України у Французькій Республіці

Київ 06:06

Поради подорожуючим (Монако)

 

Офіційна назва: Князівство Монако.

Столиця: Монако.

Офіційна мова: Французька. Поширені монегаська, італійські, англійська.

Офіційний сайт. http://service-public-particuliers.gouv.mc/

Конституційний лад. Дуалістична конституційна монархія.

Грошова одиниця. Євро.

Державні свята.

1 січня — Новий рік, 27 січня — День Святої Девоти, заступниці Монако; истий понеділок — рухома дата в березні – квітні; 1 травня — День праці; Вознесіння — рухома дата в травні – червні; Духів День — рухома дата в травні – червні; свято тіла Христова — рухома дата в травні – червні; 15 серпня  Успіння; 1 листопада— День Всіх Святих; 19 листопада — Національне свято — Національний день монегасків, День Святого Реньє, іменини князя; 8 грудня — Непорочне Зачаття; 25 грудня— Різдво.

Територія: 2,02 км². Карликова держава, розташована на півдні Європи на узбережжі Середземного моря неподалік французької рів’єри на відстані 20 км від м.Ніцца (Франція).

Довжина берегової лінії — 4,1 км, протяжність наземного кордону — 4,4 км.

Режим в'їзду: Візовий.

Документи подаються до Посольства Франції в Україні.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ.

 

Рекомендації щодо правил поведінки

Просимо взяти до уваги, що законодавство Монако забороняє з’являтися у громадських місцях в купальнику або з голим торсом. Також заборонене жебракування, а мережевий маркетинг суворо регламентований.

Керування автівкою у стані алкогольного сп’яніння є проступком, що карається виправними роботами. За появу в громадських місцях у стані алкогольного сп’яніння накладається штраф.

При цьому, дозволений рівень алкоголю складає 0,5 міліграм в крові або 0,00025 мг в повітрі при видиху (Закон 1320 від 06.11.2006).

Виробництво, вживання та носіння наркотичних речовин (а також їхніх прекурсорів), фінансування пов’язаних з цим дій карається штрафом або ув’язненням на термін від 5 до 20 років.

Сутенерство та проституція переслідуються в судовому порядку. Крім того, закон від 13.07.1998 дозволяє монакській владі піддавати покаранню резидентів країни, які практикують «сексуальний туризм» за кордоном.

 

Дорожня інфраструктура в хорошому стані, проте часто  перенавантажена у години пік  (як правило, рух на роботу та з роботи).

За загальним правилом швидкість руху на автомобілі обмежена 50 км/год. Просимо взяти до уваги, що під час проведення в країні етапу гонок «Формули-1» (травень- червень, щорічно) пересуванням автівкою може бути ускладненим.

В’їзд до кварталу Monaco-Ville дозволяється лише автомобілям з місцевими номерами, або номерами французького регіону les Alpes Maritimes.

Транзит автофургонів та трейлерів країною заборонений, а паркування таких транспортних засобів суворо регламентоване.

Міський транспорт складається усього з 6 автобусних маршрутів.

 

Монако не має власного аеропорту. Для повітряного сполучення з князівством використовується аеропорт Ніцци (Франція), звідки до Монако щогодини відправляється автобус (тривалість подорожі – 45 хвилин, вартість – 15 евро). Крім того,  регулярне сполучення між Монако та аеропортом Ніцци  забезпечується також гелікоптерами.

 

Безпекова ситуація у країні

Враховуючи загальний нагляд за громадськими місцями за допомогою камер безпеки, безпекова ситуація в країні на високому рівні.

Відповідно, рівень терористичної загрози та вуличної злочинності мінімальний.

Поряд з тим, рекомендується надійно зберігати особисті речі, кошти, прикраси тощо, особливо під час заходів масового характеру.

 

Умови працевлаштування

З огляду на невеликі розміри країни, кількість жителів та надзвичайно високу вартість житла, умови працевлаштування складні.

Іноземець, який бажає працевлаштуватися, зобов’язаний отримати дозвіл на роботу. Такий дозвіл надається і підтверджується державним агентством лише у разі, якщо на це місце неможливо взяти підданого Монако. У разі зміни роботи попередній дозвіл скасовується, а замість нього отримується новий із дотриманням процедури. При цьому пріоритет надається таким категоріям іноземців:

1. перебуває в шлюбі з громадянином (громадянкою) Монако;

2. одним з батьків якого є громадянин Монако;

3. проживаючим в Монако;

4. проживаючим в регіонах, суміжних з Монако.

 

Уповноваженим органом з питань працевлаштування є « Service de l’Emploi», що знаходиться за адресою 2 вул. Принцесс Антуанетт, 98000 Монако, тел. 0899961148.

 

Надання медичних, соціальних послуг

 

Поліклініка або аптека: 141 або 93 25 33 25 (з телефонної кабіни).

Невідкладна допомога: 93 30 19 45.

Лікарня Princesse Grace (громадський заклад): avenue Pasteur – тел.: 97.98.99.00 – Швидка допомога (Urgences) : 97 98 97 69

Кардіологічний Центр (приватний заклад): 92 16 80 00

Центр гемодіалізу (приватний заклад): 92 05 68 00

Для безпритульних: 115.

В країні загальнопоширена страхова медицина. Страхуватися можливо як на території Франції, так і на території Монако, але лише у закладах, які отримали відповідну ліцензію уряду Монако. На території Монако застрахуватися можливо в державній установі Casses Sociales de Monaco (для резидентів) або в приватних установах.

За рівнем медичних послуг Монако є однією з найрозвинутіших країн світу, у цьому зв’язку питання епідеміологічних загроз та вакцинації не є актуальними.

 

Митні питання тощо

 

Алкоголь та сигарети. З європейської країни (не члена ЄС) дозволяється вільно ввозити сигарети— до 200 шт. або сигарили — 100 шт., або сигари — 50 шт., або тютюн — 250 г), витримані спиртні напої — до 1 л, вино — до 2 л.
Ювелірні прикраси та дорогоцінні речі. При в’їзді в країну необхідно декларувати дорогі прикраси.

Художні, культурні та історичні цінності, зброя та боєприпаси  заборонені до вивозу. 
Платіжні засоби у ввезенні та вивезенні не обмежені.

Готівкові кошти і цінні папери на суму більше 9 тис. євро підлягають декларуванню.

За вивезення товарів на загальну суму від 7,5 тис. євро стягується мито у розмірі 6—7 % від їхньої вартості.

Також без стягнення митного збору дозволяється ввозити каву в зернах до 0,5 кг, парфуми — до 50 мл, туалетну воду — до 0,25 л, а також предмети та речі особистого користування.

Санітарний контроль. При ввезенні медикаментів особистого використання необхідно мати відповідний рецепт лікаря, інших дозволів не вимагається.

Фітосанітарний контроль. Рослини, тварини та продукти рослинного походження мають бути пред’явлені представникам служби карантину для проходження контролю.

Ветеринарний контроль. Тварини повинні бути привиті, що має підтверджуватися відповідною довідкою французькою мовою, виданою не пізніше 5 днів на момент в’їзду.

 

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

Пожежники: 18

Поліція: 17 або 93-153-015 (з телефонної кабіни)

Довідка про загублені речі 93-153-015

Телефонний код країни: 377.