Посольство України у Французькій Республіці

Київ 07:59

Міжрегіональне співробітництво

Міжрегіональне співробітництво між Україною та Францією здійснювалося по лінії поріднених зв’язків між містами, на рівні округів Почесних консульств та за сприяння громадських об’єднань. Робота Посольства на вказаному напрямку проводилась у рамках розвитку чинних угод про партнерство між українськими та французькими містами, а також з метою налагодження нових партнерських зв’язка. 

За сприяння Посольства з метою налагодження співробітництва між регіоном Прованс-Альп-Кот д’Азюр Франції та Одеською областю України започатковано діалог між керівництвом відповідних адміністративних органів. За результатами контактів досягнуто попередньої домовленості про підписання Угоди про торгівельно-економічне і культурне співробітництво, визначено перспективні напрямки співпраці, погоджено план обміну візитами та проведення виставок, круглих столів тощо. Зокрема, з керівництвом Регіональної ради регіону Прованс-Альп-Кот д’Азюр погоджено організувати візит делегації Одеської облдержадміністрації до міста Марсель на початку 2015 р. (попередньо був запланований на жовтень 2014 р.) з метою урочистого підписання згаданої Угоди. Узгоджуються можливості та терміни проведення вернісажу «Маршрути Одеси».

Посольством надавалася допомога представникам Харківської обласної державної адміністрації у налагодженні співробітництва в рамках підписаної у 2013 р. Угоди про співпрацю у галузі туризму із Департаментом туризму Мерії м. Баньоль-де-Лорн.
На початку грудня 2014 р. представники Харківської міськради на запрошення французької сторони перебували з візитом у м.Ліон для вивчення досвіду з питань сучасного міського освітлення, а також з метою участі у проведенні Фестивалю світла.

Одним із пріоритетів діяльності Посольства у контексті подальшого розширення плідного діалогу України та Франції є, зокрема, активізація міжрегіонального співробітництва країн у культурно-гуманітарному вимірі.

У рамках продовження співпраці з Міжнародним виставковим бюро та Мерією міста Ля Ферте-Бернар у вересні 2014 року організовано виступи українського колективу - гурту "Жандарми", що брав участь у минулорічному П'ятому міжнародному фестивалі мистецтв.

За активної участі Посольства продовжується співпраця Ліцею Жан Дрюон (ресторанно-готельний бізнес) з навчальними закладами у Києві та Харкові. Заплановані на жовтень візити в Україну наразі перенесені на 2015 р. (з огляду на ситуацію в Україні).