Посольство України у Французькій Республіці

Київ 07:52

Політичні відносини між Україною та Францією

 

Визнання України: 27 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 24 січня 1992 р.

Дипломатичні установи: Посольство України у Франції, Посольство Французької Республіки в Україні.

Основні контакти:

16-17 червня 1992 р. – офіційний візит Президента України до Франції, підписано міждержавний Договір про взаєморозуміння та співробітництво;

30-31 січня 1997 р. - офіційний візит Президента України до Франції;

2-4 вересня 1998 р. - державний візит Президента Франції Ж.Ширака 
в Україну;

7-8 жовтня 2010 р.  - офіційний візит Президента України до Французької Республіки;

28 листопада 2013 р. – зустріч Президента України з Президентом Франції Ф.Олландом у рамках Саміту Східного партнерства (м. Вільнюс).

6 червня 2014 р. – робочий візит Президента України П.О.Порошенка до Франції на запрошення Президента Франції Ф.Олланда з метою участі у церемонії відзначення 70-ї річниці висадки десанту антигітлерівської коаліції у Нормандії.

11 січня 2015 р. -  Президент України П.Порошенко взяв участі у Парижі у Великому республіканському марші на підтримку боротьби з тероризмом після терористичних актів у Франції 7-9 січня.

5 лютого 2015 р. - Президент Франції Ф.Олланд разом із Канцлером ФРН А.Меркель відвідали Київ і провели переговори із П.Порошенком щодо мирного врегулювання на Сході України. 

12 лютого 2015 р. - участь Президента Франції Ф.Олланда у Мінських переговорах із врегулювання ситуації в Україні.

22 квітня 2015 р. - Офіційний візит Президента України П.Порошенка до Франції.

14 травня 2015 р. - зустріч Президентів України та Франції у м.Аахен.

2 жовтня 2015 р. - у Парижі Президенти Франції та Українип провели двосторонні переговори у рамках відбулася зустріч глав держав "Нормандської" четвірки

29-30 листопада 2015 року відбувся візит Президента України П.О.Порошенка до Парижа для участі Конференції ООН зі зміни клімату COP 21.

21 червня 2016 року Президент України Петро Порошенко здійснив робочий візит до Парижа. Відбулися зустрічі із Президентом Франції Франсуа Олландом, Головою Національних зборів Франції Клодом Бартолоном та Головою Сенату Франції Жераром Ларше.

16 серпня 2016 р. – телефонна розмова Президента України з президентом Франції та Федеральним канцлером Німеччини.

14 вересня 2016 р. – зустріч Президента України П.О. Порошенка з міністрами закордонних справ Німеччини Ф.-В.Штайнмайєром та Франції Ж.-М.Еро.

26-28 вересня 2016 р. - робочий візит Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана до Франції з метою проведення зустрічей з офіційними чинниками Франції та відкриття Українсько-французького інвестиційного форуму. Зокрема, у рамках візиту проведено зустрічі з Прем’єр-міністром Франції М.Вальсом, Головою Сенату Ж.Ларше, Міністром закордонних справ Франції Ж.-М.Еро.

20 жовтня 2016 р. – зустріч Президента України з президентами Франції, Росії та Федеральним канцлером Німеччини у «нормандському» форматі (м.Берлін).

29 листопада 2016 р. – зустріч у «нормандському» форматі на рівні міністрів закордонних справ (м.Мінськ).

 

2017 рік

16 січня 2017 р. – телефонна розмова Президента України з Президентом Франції та Федеральним канцлером Німеччини.

24 січня 2017 р. – переговори на рівні помічників президентів країн «нормандської четвірки», м.Париж.

25 січня 2017 р. – двосторонні політичні консультації на рівні керівників Департаментів МЗС України та Франції, м.Париж.

1-2 лютого 2017 р. – візит до Києва Державного секретаря при МЗС Франції               з питань зовнішньої торгівлі, розвитку туризму та у справах французьких громадян за кордоном М.Фекля.

18 лютого 2017 р. – зустріч у «нормандському» форматі на рівні міністрів закордонних справ, м.Мюнхен.

09 березня 2017 р. – зустріч міністра закордонних справ та міжнародного розвитку Франції Ж.-М.Еро з міністром закордонних справ України П.Клімкіним з нагоди відзначення 25-ої річниці встановлення дипломатичних відносин, м.Париж.

03 квітня 2017 р. – телефонна розмова Президента України з Федеральним канцлером Німеччини та Президентом Франції.

06 квітня 2017 р. – зустріч у «нормандському» форматі на рівні помічників президентів, м.Париж.

18 квітня 2017 р. – телефонна розмова Президента України у «нормандському» форматі з Федеральним канцлером Німеччини, Президентом Франції та Президентом РФ.

24 травня 2017 р. – телефонна розмова Президента України з новопризначеним Президентом Франції Е.Макроном напередодні зустрічі лідерів країн «Великої Сімки» в Італії.

26 червня 2017 р. – робочий візит Президента України П.О.Порошенка до Франції. У рамках візиту проведено зустрічі з Президентом Франції Е.Макроном, Прем’єр-міністром Французької Республіки  Е.Філіппом та Головою Сенату Франції Ж.Ларше.

1 липня 2017 р. - Президент України П.О.Порошенко взяв участь у європейській церемонії вшанування пам’яті колишнього Федерального канцлера Федеративної Республіки Німеччина Гельмута Коля (1982-1998 рр.) у Страсбурзі (Франція).

24 липня 2017 р. – телефонна розмова Президента України у «нормандському» форматі з Федеральним канцлером Німеччини, Президентом Франції та Президентом РФ.

22 серпня 2017 р. – телефонна розмова Президента України у «нормандському» форматі з Федеральним канцлером Німеччини, Президентом Франції та Президентом РФ.

20 вересня 2017 р. – у рамках перебування з робочим візитом у США Президент України П.Порошенко провів зустріч з Президентом Французької Республіки Е.Макроном.

 

2018 рік

 

23-24 січня 2018 р. – візит до Франції Міністра закордонних справ України П.Клімкіна

4-6 лютого 2018 р. – візит до Франції Міністра закордонних справ України П.Клімкіна

22-23 березня 2018 р. – візит до Києва Міністра у справах Європи та закордонних справах Франції Ж.-І. Ле Дріана.

6 квітня 2018 р. – Президент України П.Порошенко зустрівся з делегацією французьких парламентарів на чолі з Головою групи дружби «Франція-Україна» у Національних зборах Франції Валерією Фор-Мунтян.

10 травня 2018 р. – зустріч Президента України П.Порошенка у тристоронньому форматі з Президентом Франції Е.Макроном та Канцлером Німеччини А.Меркель (Аахен).

11 червня 2018 р. – офіційний візит до Парижу Голови ВР України А.Парубія.

16 червня 2018 р. – телефонна розмова Президента України П.Порошенка з Президентом Франції Е.Макроном.

12 липня 2018 р.  – зустріч Президента України П.О. Порошенка з Президентом Франції Е.Макроном у Брюсселі (у рамках саміту НАТО).

10-11 листопада 2018 р. – Візит Президента України П.Порошенка до Парижа з метою  участі у заходах з нагоди 100-річчя перемир’я у Першій світовій війні та у «Паризькому форумі заради миру» на запрошення Президента Франції Е.Макрона. Відбулася тристороння зустріч разом з А.Меркель.

Існуючі двосторонні органи високого рівня:

Змішана українсько-французька міжурядова комісія з економічного співробітництва (Сьоме засідання Французько-української міжурядової економічної комісії відбулося 30 жовтня 2018 р. в Києві за участі Державного секретаря МЗС Франції Жана-Батіста Лемуана. За підсумками засідання було домовлено про активізацію співробітництва у сфері сільського господарства, транспорту, інфраструктури, енергоефективності та розвитку альтеративних джерел енергії, в ІТ-галузі та кібербезпеці,  реалізації інвестиційних проектів.);

Українсько-французька змішана комісія з культурного та науково-технічного співробітництва (останнє засідання - 13.02.2008 р. у Парижі);

Українсько-французький змішаний комітет з науково-технологічного співробітництва (останнє засідання -  27.11.2012 р. у Києві).

 

Договірно-правова база

Кількість чинних документів: 72. Ключові документи:

Договір про взаєморозуміння та співробітництво між Україною і Французькою Республікою (16.06.1992); Угода між Урядом України і Урядом Французької Республіки про взаємне сприяння та взаємний захист інвестицій (03.05.1994); Угода між Урядом України і Урядом Французької Республіки про культурне, науково-технічне співробітництво (19.10.1995); Конвенція між Урядом України і Урядом Французької Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно (31.01.1997); Спільна декларація Президента України та Президента Французької Республіки (22.04.2015).

 

Міжпарламентське співробітництво:

У Верховній Раді України, Національних зборах та Сенаті Франції функціонують групи дружби "Франція-Україна", головними завданнями яких є сприяння розвитку міжпарламентського співробітництва між законодавчими органами двох країн, налагодженню регулярних зв’язків на рівні комітетів і комісій обох парламентів, реалізації ініціатив щодо подальшої співпраці на парламентському рівні, поширенню двосторонніх контактів на регіональному рівні.

Протягом останніх років відбулись такі парламентські візити:

- 9-13 вересня 2013 р. - візит в Україну делегації групи дружби «Франція-Україна» Сенату Франції у складі: Голова групи дружби сенатор Е.Морей, сенатори Жан-Клод Лєнуар, Т’єрі Фуко, а також адміністратор групи дружби Едуар Денуель. Під час перебування в Україні члени делегації відвідали міста Київ, Донецьк, Єнакієво та Львів, провели зустрічі з  Прем’єр-міністром України М.Азаровим, з керівництвом МЗС, ВРУ, а також з депутатами ВРУ - членами групи дружби «Україна-Франція»;

- 3-4 березня 2014 р. візит в Україну делегації Комісії у закордонних справах Національних зборів Франції на чолі з її головою Е.Гігу;

- 8 квітня у рамках робочого візиту до Франції Міністр закордонних справ України П.Клімкін провів зустріч з Головою Комісії у закордонних справах Національних зборів Франції Е.Гігу.

- 11 квітня 2014 р. участь Е.Гігу у візиті в Україну делегації керівників комітетів у закордонних справах парламентів країн Веймарського трикутника;

- 3-4 липня 2014 року відбувся візит в Україну делегації Комісії у європейських справах Національних зборів Франції на чолі з Д.Оруа. У ході візиту французькі депутати провели зустрічі з Прем’єр-міністром України, заступником Глави Адміністрації Президента України В.О.Чалим, Міністром закордонних справ України П.А.Клімкіним та з керівництвом Комітетів та політичних фракцій ВР України;

- 3 квітня 2015 р. відбувся візит в Україну Голови групи дружби Франція-Україна Сенату Е.Морея, який провів зустріч з Головою ВР України В.Гройсманом і передав спеціальний лист Голови Сенату Ж.Ларше з пропозиціями щодо надання Францією допомоги у реалізації реформ з децентралізації в Україні. Проведено також зустрічі з керівництвом групи дружби Франція-Україна ВРУ та з головами Комітетів у закордонних справах та з європейської інтеграції;

- 7 травня 2015 року відбувся візит у Францію Голови Комітету з європейської інтеграції І.Геращенко та Голови групи дружби Україна-Франція ВРУ О.Гончаренка. Українська делегація взяла участь у засіданні Сенату Франції, під час якого ухвалено законопроект, що дозволяє ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Українські парламентарії також були прийняті спікером верхньої палати парламенту Франції Ж.Ларше, провели зустрічі з членами сенатської групи дружби та з Головою Комісії у закордонних справах Національних зборів Франції Е.Гігу.

20-23 травня 2015 р. відбувся візит в Україну групи французьких депутатів - 4 члени Комісії у закордонних справах НЗ, що здійснювали «інформаційну місію» з підготовки ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (Ж.-П.Дюфо, Т.Маріані, М.-Л.Рейно, Ж.-Л.Бльонван).

1-6 червня 2015 р. Україну відвідала делегація групи дружби «Франція-Україна» Сенату Франції на чолі з сенатором Е.Мореєм.

8-13 червня  2015 р. відбувся візит до Франції парламентської групи дружби «Україна-Франція» Верховної Ради України.

5-8 липня 2015 р. було організовано візит до Франції керівництва Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на чолі з депутатом ВРУ С.Власенком з метою залучення досвіду Франції у реалізації реформи з децентралізації в Україні.

24-25 листопада 2015 р. Голова Комісії у закордонних справах Національних зборів Франції Е.Гігу відвідала м.Київ, де провела зустрічі з прем’єр-міністром України А.Яценюком, Міністром закордонних справ П.Клімкіним, низку зустрічей у ВРУ, зокрема, з керівництвом Комітетів у закордонних справах, з питань європейської інтеграції, а також прес-брифінг в Українському кризовому медіа-центрі.

25-26 квітня 2016 р. Голова Комісії у закордонних справах Національних зборів Франції Е.Гігу перебувала з візитом у Києві разом з головами аналогічних комісій німецького та польського парламентів (у Веймарському форматі).

31 травня 2016 р. організовано зустріч Голови парламентської делегації ВРУ в ПАРЄ В.Ар’єва з одним із доповідачів по проекту резолюції Комісії у закордонних справах Сенату щодо санкцій ЄС проти РФ Ж.Дюрьє.

1 грудня 2016 р. парламентська делегація Національних зборів Франції у складі Голови комітету у європейських справах Д.Оруа та Голови групи дружби Франція-Україна Р.Повросом перебувала з візитом у Києві, де провела ряд зустрічей у ВРУ та з керівництвом МЗС України.

24 січня 2017 р. – Українсько-французька конференція (колоквіум) у зв’язку з 25-ю річницею встановлення дипломатичних відносин між Україною та Францією за участі, зокрема, делегацій груп дружби «Україна-Франція» Верховної ради України на чолі з О.Гончаренком та «Франція-Україна» Сенату Франції на чолі з Е.Мореєм (м.Париж).

23 серпня 2017 р. Е.Морей, Голова групи дружби «Франція-Україна» Сенату Франції та Ремі Поврос, Голова групи дружби «Франція-Україна» Національних зборів Франції  нагороджені орденами «За заслуги» ІІІ ступеня «за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави».

10-15 вересня 2017 р. відбувся робочий візит до України делегації Групи дружби «Франція-Україна» Сенату Французької Республіки на чолі з сенатором Ерве Мореєм.

У вересні 2017 р. у новому складі Національних зборів Французької Республіки була сформована Група дружби «Франція-Україна», яку очолила Валерія Фор-Мунтян (народилась в Україні, є членом пропрезидентської партії «Республіка в русі»).

24-25 жовтня 2017 р. відбувся робочий візит до Французької Республіки українсько-литовської парламентської делегації, до якої увійшли Голова Комітету у закордонних справах ВР України Г.Гопко, народні депутати В.Романюк, О.Єднак, заступник Голови Сейму Литви, екс-прем’єр-міністр Г.Кіркілас, заступник Голови Комітету з європейських справ Сейму Литви, екс-прем’єр-міністр А.Кубілюс.

22-24 листопада 2017 р. на запрошення Європейського парламенту відбувся робочий візит до Франції делегації Верховної Ради України на чолі з Головою ВРУ А.Парубієм.

У січні 2018 р. в оновленому складі Сенату Французької Республіки був перезатверджений склад Групи дружби «Франція-Україна», посаду голови якої зберіг сенатор Ерве Морей.

1-7 квітня 2018 р. відбувся робочий візит в Україну делегації Групи дружби «Франція-Україна» у складі 6 депутатів на чолі з Головою Групи дружби В.Фор Мунтян.