Посольство України у Французькій Республіці

Київ 07:05

Україна та Центральноафриканська Республіка

Встановлення дипломатичних відносин з Україною

Україна та Центральноафриканська республіка встановили дипломатичні відносини 14 вересня 1995 року.

Дипломатичні установи України в Центральноафриканській республіці та навпаки відсутні. Відносини з ЦАР входять до зони відповідальності Посольства України у Франції.

 

Торговельно-економічне співробітництво

За даними Укрдержстату за 2016 рік (остання оновлювана інформація станом на травень 2019 року) торговельний оборот між Україною та ЦАР становив 1,6 млн. дол. США. Український експорт зріс на 75,3% та дорівнював 1,54 млн. дол. США. Основними статтями українського експорту в ЦАР були різні готові вироби (62,5%) і м'ясо та їстівні субпродукти (34,5%). Україна також експортувала на ринок ЦАР готові продукти з зерна (1,3%) та меблі (1,5%).

В свою чергу, з ЦАР в Україну були імпортовані деревина та вироби з деревини на суму 20,2 тис. дол. США.

Торговельне сальдо торгівлі товарами позитивне для України та становить 1,52 млн. дол. США.

За даними Укрдержстату, основними статтями українського експорту в ЦАР за січень-березень 2019 року були м'ясо та їстівні субпродукти; машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання на суму 247,1 тис. дол. США. Основними статтями імпорту з ЦАР за наведений період стали деревина і вироби з деревини на суму 0,6 тис. дол. США.

За даними Укрдержстату основними статтями українського експорту в ЦАР за 2018 рік були м'ясо та їстівні субпродукти свійської птиці (свіжі, охолоджені або морожені); натуральний мед; продукція борошномельно-круп’яної промисловості; машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання; мінеральні продукти на суму 710,1 тис. дол. США. Основними статтями імпорту з ЦАР за минулий рік стали деревина і вироби з деревини на суму 1,5 тис. дол. США.

 

Договірно-правова база

Угода між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік та Урядом Центральноафриканської Республіки про повітряне сполучення від 25 грудня 1965 року.

 

Українська діаспора

Українська діаспора у Центральноафриканській Республіці відсутня.