Посольство України у Французькій Республіці

Київ 06:03

Найбільш актуальні питання (FAQ)

ЗАПИС НА ПРИЙОМ ДЛЯ ВЧИНЕННЯ КОНСУЛЬСЬКОЇ ДІЇ В ПОСОЛЬСТВІ УКРАЇНИ У ФРАНЦІЇ

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

З метою оптимізації та покращення обслуговування в консульському підрозділі Посольства України у Франції, ми запровадили автоматизовану систему ведення консульського прийому громадян. У зв’язку з цим просимо вас бути дуже уважними при реєстрації та виборі потрібної вам послуги, адже обравши невірно дію, система автоматично формує документ, який не відповідає вашій волі та потребі. Тому, перед тим як обрати необхідну консульську послугу, просимо вас дуже уважно ознайомитися з описом послуги та переконатися, що саме цю консульську дію вам необхідно вчинити в консульському підрозділі Посольства.

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ НА ТЕ, ЩО НА КОЖНУ КОНСУЛЬСЬКУ ДІЮ БЕРЕТЬСЯ ОКРЕМА ЗУСТРІЧ ТА ЧАС.

Система онлайн-запису створена для безпосередньої взаємодії між заявником та консульським підрозділом Посольства. Використання системи посередниками чи юридичними особами заборонено! Просимо негайно повідомляти про факти пропозицій третіх осіб щодо надання послуг з онлайн-запису на прийом до Посольства на електронну адресу consul_fr@mfa.gov.ua. Про отримання неправомірної вигоди будуть поінформовані правоохоронні та податкові органи Франції.

При записі на прийом з питань вчинення консульської дії до Посольства України у Франції слід дотримуватись наступних правил:

1. При записі на прийом у формі вказуються дані тієї особи, яка отримуватиме консульську послугу:

- у випадку оформлення паспорта для виїзду за кордон вказуються дані особи, на чиє ім'я буде оформлено паспорт, якщо особа досягла 16-річного віку. Для дітей до 16-ти років під час реєстрації вказуються дані одного з батьків + в «Примітках» вказуються прізвище та ім’я дитини).

2. Якщо на прийом приходять члени однієї родини, які при цьому також хочуть отримати консульські послуги, слід створити окрему реєстрацію для кожного з членів родини відповідно до п. 1.

3. Якщо Ви звертаєтесь до Посольства за отриманням кількох консульських послуг, слід зробити реєстрацію для кожної послуги. Звичайно, слід обрати час, який не накладається на Ваш запис у іншому вікні.

Якщо серед переліку консульських послуг немає питання, з якого Ви плануєте звернутися (наприклад: реєстрація шлюбу в Посольстві), слід попередньо звернутися на електронну адресу консульського підрозділу Посольства consul_fr@mfa.gov.ua щодо вирішення питання про можливість онлайн-реєстрації.

4. Не допускається реєстрація однієї і тієї ж особи з одного і того ж питання на різні дати. Така реєстрація буде видалена адміністратором.

5. Посольство залишає за собою право скасувати/пересунути реєстрацію на інший час, повідомивши про це заявника за залишеними під час реєстрації реквізитами (автоматичне повідомлення на електронну пошту). У цьому зв'язку просимо час від часу (у тому числі безпосередньо у обраний для прийому день) перевіряти Вашу електронну поштову скриньку, оскільки до неї може бути надіслана важлива інформація щодо непередбачуваної відміни бронювання або його перенесення на інший час.

6. Якщо Ви помилково забронювали час або виникли непередбачувані обставини, які не дозволять Вам з'явитися на прийом, слід якомога раніше самостійно відкоригувати або видалити зроблену реєстрацію, скориставшись посиланням, яке свого часу було надіслано на Вашу електронну адресу на підтвердження успішної реєстрації. Будь ласка, будьте уважними до інших відвідувачів, які могли б використати більше непотрібний Вам час у консульському підрозділі Посольства для вирішення своїх нагальних питань.

Для запису можна обрати будь-який вільний час в межах наступних 30 днів з актуальної дати.

7. Для запису на прийом слід виконати кілька простих кроків у наведеній послідовності:

- переконатися, що у Вас наявні всі необхідні документи та виконані інші передумови для цієї консульської дії,

- обрати консульську дію, яку Ви плануєте отримати у консульському підрозділі Посольства,

УВАГА! Заявник несе персональну відповідальність за підготовку необхідних документів для вчинення обраної консульської дії (наявність оригіналів та їх копій).

- за потреби роздрукувати та заповнити необхідні формуляри (інформація про це наводиться в кожному описі консульської дії),

- визначити зручну для Вас дату та час,

- коректно заповнити у онлайн-формі особові дані, адресу, телефон та електронну пошту; просимо ДУЖЕ УВАЖНО заповнювати поле для електронної адреси, оскільки автоматичне повідомлення системи про здійснену реєстрацію надходить саме на цю електронну адресу і містить посилання для керування бронюванням; крім того, ця адреса використовується для надсилання автоматичних нагадувань про запланований час зустрічі;

Увага! Як правило, недоставка системою повідомлень щодо запису на прийом пов'язана з двома причинами: переповненість поштової скриньки у заявника або помилка при зазначенні електронної адреси.

УВАГА! При реєстрації слід надавати електронну адресу на загальновідомих міжнародних або українських поштових сервісах. Українські урядові поштові сервери, до яких належить електронна пошта ПУ у Франції, не приймають та не надсилають електронні листи на російські поштові сервіси на домені .ru та причетних: Yandex, Mail, Rambler, List тощо;

Заявники, які при записі на прийом вказуватимуть електронні адреси на російських поштових ресурсах, мають особисто ознайомитись з переліком необхідних документів на сайті Посольства України у Франції та мати всі необхідні оригінали й копії документів під час прийому.

8. Зрештою перевірити напередодні, а також у день візиту, електронну поштову скриньку щодо змін та, якщо жодних змін у бронюванні не відбулося, приїхати до консульського підрозділу Посольства за 5-10 хвилин до призначеного часу.

УВАГА! Прийом громадян проводиться за Центральним європейським часом (Central European Time - Paris). В електронному підтвердженні коректний час позначений таким чином: 10:05 CET

УВАГА! Звертаємо Вашу увагу, що обрана Вами консульська дія може бути вчинена ТІЛЬКИ за умови наявності у Вас всіх необхідних документів.

УВАГА! Заявник несе персональну відповідальність за підготовку необхідних документів для вчинення обраної консульської дії (наявність оригіналів та їх копій).

Прийом громадян певних категорій (інваліди, тяжкохворі, особи з фізичними вадами) здійснюється у години прийому поза чергою за обов'язковим попереднім письмовим узгодженням. Відповідні звернення та підтверджуючі документи просимо надсилати за електронною адресою: consul_fr@mfa.gov.ua

Запис не поширюється на випадки техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранень/загибелі громадян України, інших випадків, які загрожують життю або здоров’ю наших співвітчизників. Консульська допомога у таких випадках надається також у неприйомні і позаробочі години та вихідні і святкові дні.

ПОСИЛАННЯ ДЛЯ ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ:https://serviceconsulaire.setmore.com/

ВИЇЗНЕ КОНСУЛЬСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Виїзне консульське обслуговування громадян (ВКО) полягає у здійсненні консульськими посадовими особами прийому громадян України з консульських питань поза межами закордонної дипломатичної установи України на території її консульського округу у термін та місці, визначені відповідно до графіка проведення ВКО.

Доцільність здійснення та періодичність проведення ВКО визначаються щорічно на підставі аналізу звернень громадян України та відповідно до таких критеріїв:

- компактність проживання та кількість громадян України у місцях проведення ВКО;

- віддаленість місць компактного проживання чи перебування громадян України від посольства / консульської установи;

- наявність приміщень, придатних для проведення прийому відвідувачів (приміщення почесних консульств України, українських громадських організацій, органів регіональної влади країни перебування тощо);

- фінансова доцільність проведення ВКО;

- безпекова ситуація в країні перебування та безпосередньо у місці запланованого проведення ВКО.

Графік виїзних консульських обслуговувань громадян України на території Франції у 2019 році:

12 квітня - Страсбург (21, rue Trubner, 67000, Strasbourg)

10 травня - Марсель (65, chemin de la Parette, 13011, Marseille)

16 травня - Тулуза (6, rue du Caillou-Gris, 31200, Toulouse)

24 травня - Ліон (3, place de la Bourse, 69002, Lyon)

14 червня - Ніцца (50, boulevard Saint-Roch, 06300, Nice)

26 липня - Канни (148, boulevard de la République, 06400, Cannes)

06 вересня - Канни (148, boulevard de la République, 06400, Cannes)

27 вересня - Страсбург (21, rue Trubner, 67000, Strasbourg)

01 листопада - Канни (148, boulevard de la République, 06400, Cannes)

15 листопада - Бордо (8, place des Quinconces, 33000, Bordeaux)

22 листопада - Ніцца (50, boulevard Saint-Roch, 06300, Nice)

13 грудня - Страсбург (21, rue Trubner, 67000, Strasbourg)

УВАГА! До графіку виїзних консульських обслуговувань громадян можуть вноситися зміни. Просимо уважно слідкувати за оголошеннями на консульській сторінці в соціальній мережі "Фейсбук".

Прийом громадян під час виїзного консульського обслуговування проводиться ВИКЛЮЧНО за попереднім записом.
Про відкриття реєстраційного запису на прийом та розміщення відповідних анкет повідомляється на консульській сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" Service consulaire de l'Ambassade d'Ukraine en France в розділі "Події" (орієнтовно за 45 днів до події): https://www.facebook.com/pg/serviceconsulaireukraineenfrance/
Під час виїзного консульського обслуговування здійснюється видача ВИКЛЮЧНО вже виготовлених та доставлених до Посольства України у Франції паспортів осіб у віці до 11-ти повних років.
УВАГА! Оплата за консульські дії під час виїзного консульського обслуговування здійснюється ВИКЛЮЧНО банківською карткою.

УВАГА! При подачі під час виїзного консульського обслуговування документів на оформлення нового закордонного паспорта (незалежно від віку заявника) необхідно мати з собою фотокартку розміром 10х15 см на БІЛОСНІЖНОМУ ФОНІ (зразок необхідної фотокартки foto_pass.jpg та foto_pass_woman.jpg).

ОФОРМЛЕННЯ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА

ОФОРМЛЕННЯ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА ДЛЯ ОСОБИ ВІД 16-ТИ РОКІВ

Для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон повнолітня особа - громадянин України до консульського відділу Посольства має подати:

- дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (+ копія першої сторінки)

- документ, що підтверджує проживання заявника на території Франції (+ його копія)

УВАГА! Документом, що підтверджує проживання на території Франції, може бути будь-який документ, виданий уповноваженим органом на території Франції, в якому зазначається прізвище й ім'я особи та адреса її проживання на території Франції. Приклади таких документів: дозвіл на перебування (titre de séjour), договір винайму житла (contrat de bail ou de location), контракт на послуги електропостачання (contrat EDF) тощо. УВАГА! Наведений перелік не є виключним.

- паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) з фотокартками 16, 25 та 45 років (+ копії сторінок з вітмітками) в разі оформлення закордонного у зв'язку з втратою/викраденням або пошкодженням попереднього закордонного паспорта

- довідку з поліції про втрату або викрадення паспортного документа в разі оформлення закордонного паспорта у зв'язку з втратою або викраденням попереднього закордонного паспорта

УВАГА! В разі відсутності у заявника паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта) необхідно заповнити заяву-згоду на обробку персональних данних для направлення запиту до територіального управління Державної міграційної служби України за місцем реєстрації заявника з метою його ідентифікації та перевірки належності до громадянства України (Blank-zgoda.doc).

УВАГА! Слід врахувати, що оформлення нового паспорта такій особі буде здійснене лише після отримання відповіді від територіального управління Державної міграційної служби України.

Оплата консульського збору за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон у розмірі 120 євро здійснюється за допомогою POS-терміналу банківською карткою в приміщенні консульського відділу Посольства в момент подання документів на його оформлення.

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі Посольства заборонена.

УВАГА! Термін оформлення закордонного паспорта становить до 3 місяців.

ОФОРМЛЕННЯ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА ДИТИНІ ДО 16-ТИ РОКІВ

Для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон неповнолітній особі, громадянину України, один з батьків, громадянин України, має подати:

- діючий паспортний документ, виданий уповноваженим органом України, що посвідчує особу та належність до громадянства України (паспорт громадянина для виїзду за кордон, проїзний документ дитини, ІД-картка) + його копіяв разі наявності.

- свідоцтво про народження дитини, видане компетентними органами Франції з проставленим на ньому штампом "Апостиль" (+ його копія з усіх сторін), в разі народження дитини за межами України.

УВАГА! Штамп "Апостиль" у Франції проставляється в Апеляційному суді або Трибуналі за місцем народження дитини на території Франції.

УВАГА! Якщо в свідоцтві про народження дитини, виданим уповноваженим органом на території Франції, вказане дівоче прізвище матері дитини, то в такому випадку додатково подається свідоцтво про одруження батьків (+ його копія) або інший документ, що підтверджує факт переміни прізвища матері дитини (+ його копія).

УВАГА! В свідоцтві про народження дитини, видане у Франції, мають бути обов’язково вказані відомості про батьків дитини. В разі відсутності в свідоцтві про народження відомостей про батька дитини, має бути подана додатково довідка з мерії (certificat de coutume) з роз’ясненнями законодавства Франції щодо відсутності відомостей про батька. Така довідка має бути засвідчена штампом «Апостиль» й подаватися разом з її перекладом українською мовою.

- переклад українською мовою свідоцтва про народження дитини, зроблений присяжним перекладачем при Апеляційному суді за місцем видачі свідоцтва про народження (+ його копія з усіх сторін).

- довідка про реєстрацію дитини громадянином України, видана Посольством або Генеральним консульством або Консульством України в країні народження дитини (+ її копія), в разі народження дитини за межами України.

УВАГА! Порядок реєстрації дитини громадянином України в Посольстві України у Франції розміщено на цій же сторінці у розділі "Набуття громадянства України".

- свідоцтво про народження дитини, видане в Україні (+ його копію), в разі народження дитини на території України.

- копії перших сторінок паспортів громадянина України для виїзду за кордон обох батьків-громадян України.

УВАГА! Якщо один з батьків-громадян України відсутній під час подачі документів то інший з батьків має подати один з таких документів: нотаріально засвідчену заяву іншого з батьків про його згоду на оформлення дитині окремого паспортного документа; копія паспорта, що підтверджує належність відсутнього одного з батьків до громадянства іншої країни; свідоцтво про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає документи (якщо батьки не перебувають у зареєстрованому шлюбі); оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

- копію першої сторніки паспорта другого з батьків-іноземця, в разі його належності до громадянства іншої держави.

- документ, що підтверджує проживання / перебування дитини на території Франції (+ його копія).

УВАГА! Документом, що підтверджує проживання або перебування дитини на території Франції, може бути, як приклад, довідка з навчального закладу (certificat de scolarité).

- одну кольорову фотокартку розміром 10 х 15 см на білосніжному фоні (зразки фото foto_pass.jpg , foto_pass_woman.jpg) в разі оформлення закордонного паспорта дитині до 11-ти років

УВАГА! Вимоги до фотокартки: пропорції образу обличчя до розміру фотокартки (оптимальний варіант - не більше 65%), на обличчі не мають бути тіні або ефекти від фотоспалаху, фон фотокартки має бути ОБОВ'ЯЗКОВО білосніжним.

УВАГА! Фотографування дитини до 11-ти повних років НЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ в консульському відділі Посольства України у Франції.

УВАГА! Присутність дитини до 11-ти повних років на момент подання документів на оформлення паспорта НЕ ВИМАГАЄТЬСЯ.

У разі оформлення паспорта особі, яка досягла 12 років, її присутність при поданні документів є обов’язковою умовою, оскільки здійснюватиметься процедура сканування відбитків пальців рук цієї особи за згодою батьків (законних представників).

У разі оформлення паспорта особі, яка досягла 14 років, здійснюється додатково процедура сканування її особистого підпису.

УВАГА! Отримувати особисто виготовлений паспорт дитини має право той з батьків, хто підписував паспортну анкету дитини. При отриманні виготовленого паспорта дитини до 11-ти років, присутність дитини не вимагається. В разі отримання виготовленого паспорта дитини у віці від 12-ти років, присутність дитини є ОБОВ'ЯЗКОВОЮ.

Оплата консульського збору за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон у розмірі 37 євро здійснюється за допомогою POS-терміналу банківською карткою в приміщенні консульського відділу Посольства в момент подання документів на його оформлення.

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі Посольства заборонена.

УВАГА! Термін оформлення закордонного паспорта становить до 3 місяців.

Чи потрібна згода батьків (законних представників) на оформлення дитині (неповнолітній особі) паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

У разі присутності обох батьків (обидва громадяни України) в момент подання документів на оформлення паспорта їх неповнолітній дитині, один з них складає заяву-згоду довільної форми, другий з батьків подає документи на оформлення паспорта та, відповідно, при оформленні паспорта, отримує його (бланк заяви-згоди Zgoda-pasport.doc, зразок її заповнення Zrazok-zgoda-passport-dytyna.pdf)

У разі присутності тільки одного з батьків в момент подання документів на оформлення паспорта їх неповнолітній дитині, заява-згода другого з батьків, який є громадянином України та відсутній на момент подання документів, має бути подана в оригіналі та оформлена відповідно до вимог чинного законодавства України.

Заява-згода від другого з батьків, який є громадянином іноземної держави, не вимагається. У такому випадку необхідно надати копії документів, що підтверджують його належність до громадянства іншої держави (як правило - копія паспорта).

Чи передбачається подання документів на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон поштовим зв’язком?

Ні, не передбачається.

Чи передбачається отримання виготовленого паспорта громадянина України для виїзду за кордон поштовим зв’язком?

Ні, не передбачається оскільки таке пересилання не передбачено чинним законодавством. Також, під час видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон проводиться перевірка персональних даних особи, на ім’я якої він оформлений, у тому числі шляхом зчитування інформації з безконтактного електронного носія.

Чи може третя особа отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлений та виготовлений на ім'я особи, яка не досягла 16-ти років?

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлений та виготовлений на ім'я особи, яка не досягла 16-ти років, може бути виданий особисто її уповноваженому законному представнику (батьку або матері).

Хто може отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлений та виготовлений на ім'я особи, яка досягла 16-ти років?

Ніхто крім самої особи, на ім'я якої оформлено та виготовлено паспортний документ, оскільки під час видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон проводиться перевірка персональних даних такої особи, у тому числі шляхом зчитування інформації з безконтактного електронного носія.

На який термін оформлюється паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

Особі, яка досягла 16 років, такий паспортний документ оформлюється на 10 років. Особі, яка не досягла 16 років, такий паспортний документ оформлюється на 4 роки.

Чи можна, при отриманні нового оформленого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, залишити собі старий паспортний документ. Якщо «так», то у яких випадках?

Старий паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) визнається недійсним, вилучається, анулюється та знищується у разі:

1) коли він підлягає обміну у зв'язку із зміною інформації, внесеної до закордонного паспорта;

2) закінчення строку його дії або прийняття рішення про його обмін до закінчення строку його дії;

3) виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;

4) непридатності паспорта для подальшого використання;

5) припинення особою громадянства України;

6) коли паспорт заявлений як втрачений або викрадений;

7) смерті особи, якій було видано такий паспорт;

8) оформлення паспорта з порушенням вимог законодавства;

9) неотримання заявником паспорта протягом року.

За заявою особи її анульований паспорт громадянина України для виїзду за кордон може не вилучатися, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз.

Старий паспорт громадянина України для виїзду за кордон, переоформлений у зв'язку зі зміною імені (прізвища/імені), в обов'язковому порядку підлягає знищенню. Залишити такий паспорт неможливо.

Чи можна змінити транслітерацію імені (імені або прізвища), зазначеного в паспорті громадянина України для виїзду за кордон?

Внесення прізвища або імені латинськими літерами (їх транслітерація) в паспортному документі виконується відповідно до Таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею (перевірку транслітерації латинськими літерами можливо зробити на сайті Державної міграційної служби України за цим посиланням https://dmsu.gov.ua/services/transliteration/). 

На прохання заявника транслітерація може бути виконана відповідно до його написання в документах, що підтверджують факт народження, виданих компетентними органами іноземної держави, легалізованих (або на яких проставлений штамп "Апостиль") в установленому порядку та перекладених українською мовою.

Таким чином, у консульських посадових осіб відсутні правові підстави для написання латинськими літерами (транслітерація) прізвища та імені особи в паспортних документах відповідно до їх написання в інших іноземних документах, окрім тих, що підтверджують факт народження або переміни прізвища чи ім'я особи, видані уповноваженими органами іноземної країни.

Переклади українських документів, зроблені присяжними перекладачами, не відносяться до тих документів, на підставі яких може бути змінена транслітерація латинськими літерами прізвища та імені особи в паспортному документі.

Більш детальніше з інформацією щодо оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон можливо ознайомитись за наступним інтернет-посиланням: http://france.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/registration

ПОСВІДЧЕННЯ ОСОБИ НА ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ

Відповідно до чинного законодавства України про втрату або викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (закордонного паспорта) заявник зобов'язаний особисто негайно повідомити територаільному органу / територіальному підрозділу ДМС України, органу Національної поліції, компетентним органам іноземної держави та найближчій закордонній дипломатичній установі України в цій державі в разі втрати / викрадення паспорта за кордоном.

Відповідно до чинного законодавства Франції термін дії довідки про втрату паспортного документа становить 7 днів від дати її видачі. За цей час іноземний громадянин зобов'язаний вирішити питання щодо його документування проїзним документом для повернення в Україну.

Для отримання посвідчення заявник подає такі документи:

- Довідку з поліції про втрату / викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (оригінал та її копія).

- Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, термін дії якого закінчився або встановлено, що він є недійсним з інших причин (копія його першої сторінки).

- Одна кольорова фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см

- Документи, які дозволяють ідентифікувати особу заявника, встановити його місце проживання в Україні та підтвердити належність до громадянства України.

УВАГА! Документом, що дозволяє ідентифікувати особу заявника та підтвердити його належність до громадянства України може бути паспорт громадянина України або пошкоджений паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

УВАГА! Паспорт громадянина України (так званий внутрішній паспорт) з фотокартками у 16, 25 та 45 років подається в оригіналі + копії всіх його сторінок, на яких наявні будь-які позначки.

УВАГА! В разі відсутності у заявника відомостей щодо втраченого чи викраденого паспорта громадянина України для виїзду за кордон (його серії, номера, дати та органу видачі) необхідно заповнити заяву-згоду на обробку персональних данних (Blank-zgoda.doc).

- Свідоцтво про народження дитини, засвідчене щтампом Апостиль (оригінал та його копія).

УВАГА! На свідоцтві про народження дитини, виданому компетентними органами Франції, має бути обов'язково проставлений штамп "Апостиль". Штамп "Апостиль" на французьких документах проставляється за місцем їх видачі в Апеляційному суді або Трибуналі.

- Переклад українською мовою свідоцтва про народження дитини, яка народилася на тертиторії Франції, зроблений присяжним перекладачем при Апеляційному суді Франції за місцем народження дитини (оригінал та його копія).

- Довідка про реєстрацію дитини громадянином України у випадку народження дитини на території Франції, видана Посольством України у Франції (оригінал та її копія).

Консульський збір за оформлення посвідчення особи на повернення в Україну становить 28 євро.

Оформлення посвідчення особи на повернення в Україну неповнолітній особі (до 16-ти років) здійснюється безкоштовно.

Консульський збір сплачується безпосередньо у приміщенні консульського відділу Посольства за допомогою POS-терміналу банківською карткою

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі Посольства заборонена.

З інформацією щодо оформлення посвідчення особи на повернення в Україну можливо ознайомитись за наступним інтернет-посиланням:http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/conszdy/passport/return.

ІДЕНТИФІКАЦІЯ ОСОБИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА АБО ПОСВІДЧЕННЯ ОСОБИ НА ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ

В разі відсутності у заявника оригінальних діючих паспортних документів (закордонного паспорта та/або внутрішнього паспорта України) для оформлення нового закордонного паспорта або посвідчення особи на повернення в Україну необхідно заповнити заяву-згоду на обробку персональних данних (Blank-zgoda.doc).

Запит стосовно перевірки особи буде направлено за місцем реєстрації заявника в Україні.

УВАГА! Діючий закордонний паспорт має бути дійсний на момент звернення до Посольства за його обміном.

УВАГА! Діючий внутрішній паспорт має містити всі фотокартки (16, 25 та 45 років) його пред'явника.

ТИМЧАСОВИЙ КОНСУЛЬСЬКИЙ ОБЛІК

Який час потрібно перебувати на території Франції для того, щоб стати на тимчасовий консульський облік?

Прийняття на консульський облік громадянина України, який проживає або планує тимчасово перебувати на законних підставах більше ніж три місяці на законних підставах на території Франції та Монако

Яким чином здійснюється прийняття на тимчасовий консульський облік?

Прийняття на тимчасовий консульський облік здійснюється на добровільній основі (за винятком прийняття на облік дітей-громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном) на підставі заяви громадянина України або його законного представника, яка подається до консульського відділу Посольства особисто.

Які документи необхідно подати для здійснення постановки на тимчасовий консульський облік?

При прийнятті на тимчасовий консульський облік громадянин України подає:

1. Заяву Zayava-oblik.doc

Зразок заповнення заяви Zrazok-zayava-oblik.doc

2. Облікову картку громадянина України, який тимчасово перебуває за кордоном anketa-oblik.doc

Зразок заповнення анкети Zrazok-anketa-oblik.doc

3. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал + копія 1 сторінки)

4. Дозвіл компетентних органів Франції, що дає право на проживання в цій державі більше ніж 3 місяці на момент звернення (оригінал + його копія) - TITRE DE SEJOUR або TITRE DE SEJOUR SPECIAL;

5. Фотокартку розміром 35 х 45 мм.

Чи можливо поставити на консульський облік транспортний засіб, зареєстрований в Україні?

Ні, постановка транспортних засобів, зареєстрованих в Україні, на консульський облік в Посольстві України за кордоном не передбачена положеннями чинного законодавства України.

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБУ (CERTIFICAT DE CELIBAT)

НА ТЕРИТОРІЇ ФРАНЦІЇ - потрібно звернутися до ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ У ФРАНЦУЗЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ (за попереднім записом)

Для отримання документів про шлюбну правоспроможність (так звані certificat de célibat / de non remariagе) необхідно подати:

1. Заяву про Ваш цивільний стан (заміжня/одружений або розлучена/розлучений);

Бланк заяви (для неодруженої особи) Zayava-celibataire.doc

Зразок заповнення заяви (для неодруженої особи) Zrazok-zayava-neodruzhena.pdf

Бланк заяви (для розлученої особи) Zayava-divorce.doc

Зразок заповнення заяви (для розлученої особи) Zrazok-zayava-rozluchena.pdf

Бланк заяви (для розлученої особи за рішенням суду) Blank-divorce-tribunal.doc

2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон та копію його першої сторінки

3. Копію довідки про присвоєння заявнику ідентифікаційного коду

4. Свідоцтво про розірвання шлюбу або рішення суду про розірвання шлюбу (в разі розлучення) та його копію

5. Свідоцтво смерть іншого з подружжя (в разі його смерті) та його копію

УВАГА! На рішенні суду про розірвання шлюбу обов'язково має бути проставлена відмітка (штамп) про дату набуття законної сили.

УВАГА! На документах щодо цивільного стану особи (свідоцтво або рішення суду про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть чоловіка/дружини тощо), виданих компетентними органами Франції, має бути обов’язково проставлений штамп "Апостиль". Також має бути обов'язково зроблений його переклад українською мовою у сертифікованого (присяжного) перекладача при апеляційному суді за місцем перебування/проживання заявника на території Франції. Штамп "Апостиль" на французьких документах проставляється за місцем їх видачі (в апеляційному суді/трибуналі).

УВАГА! Документи для оформлення довідки про шлюбну правоспроможність, надіслані поштовим зв’язком до розгляду не приймаються, оскільки при її оформленні вчиняється нотаріальна дія.

УВАГА! Документи для оформлення довідки про шлюбну правоспроможність подаються виключно особисто зацікавленою особою.

УВАГА! Посольство України у Франції не встановлює термінів дії документів для реєстрації шлюбу у французьких уповноважених органах.

Консульський збір за офорлмення довідки про шлюбну правоспроможність складає 55 євро (засвідчення Вашого підпису на заяві - 18 євро, засвідчення перекладу французькою мовою - 37 євро).

Консульський збір сплачується безпосередньо у приміщенні консульського відділу Посольства за допомогою POS-терміналу банківською карткою

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі Посольства заборонена.

Заява про цивільний стан оформлюється та видається одразу під час прийому.

УВАГА! Під час прийому документів на оформлення документів для реєстрації шлюбу (certificat de célibat ou de non remariage) Ви можете одночасно подати документи на отримання довідок з роз'ясненнями законодавства України для реєстрації шлюбу та/або про термін дії свідоцтва про народження (certificat de coutume). Детальна інформація щодо необхідного пакету документів для отримання цих довідок розміщена нище. В такому випадку окремі рандеву для оформлення цих довідок не потрібно брати.

CERTIFICAT DE COUTUME / CERTIFICAT DE CONCORDANCE

1. ДОВІДКА ПРО РОЗ’ЯСНЕННЯ СТАТТІ 135 СІМЕЙНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ, ЗАПИС ПРО БАТЬКІВ ДИТИНИ, ЯКЩО БАТЬКІВСТВО, МАТЕРИНСТВО НЕ ВСТАНОВЛЕНЕ.

Відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Які документи потрібно мати, щоб отримати роз’яснення статті 135 Сімейного кодексу України (прийом за попереднім записом)?

Перелік необхідних документів:

- Заява довільної форми;

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал);

- 1 копія 1-ої сторінки закордонного паспорта заявника;

- 1 копія свідоцтва про народження дитини; 

- 1 копія витягу з актів цивільного стану про статтю 135 СК України.

Скільки коштує довідка про роз’яснення статті 135 Сімейного кодексу України та як її можна отримати?

Довідка видається українською мовою.

Відповідно до затверджених тарифів консульського збору вартість довідки складає: 28 євро консульського збору за звичайним тарифом за видачу довідки українською мовою. За терміновим тарифом вищезгадана довідка коштуватиме 56 Євро за видачу довідки українською мовою.

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Термін виготовлення довідки. Довідка виготовляється в термін до 10 робочих днів за нетерміновим тарифом та до 5 робочих днів за терміновим тарифом.

УВАГА! Документи для оформлення довідки, надіслані поштовим зв’язком, до розгляду не приймаються.

Коли і як можна забрати довідку?

Довідку можна забрати особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою або отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою (рекомендуємо LETTRE SUIVIE) та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку.

УВАГА! Посольство України у Франції не несе відповідальність за роботу пошти Франції.

2. ДОВІДКА ПРО РОЗ’ЯСНЕННЯ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБУ, так званий CERTIFICAT DE COUTUME.

Які документи потрібно мати, щоб отримати довідку (за попереднім записом)?

УВАГА! Якщо Ви плануєте під час прийому також подати документи на отримання certificat de célibat, то Вам не треба брати окреме рандеву на цей самий день для отримання certificat de coutume, але необхідний пакет документів мати необхідно.

Перелік необхідних документів:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал);

- 1 копія 1-ої сторінки закордонного паспорта заявника;

- заповнена заява (бланк заяви Coutume-mariage.doc)

Скільки коштує довідка про роз’яснення та як її можна отримати?

Довідка видається українською мовою, але за бажанням заявника, консульство може видати довідку двома мовами, українською та французькою, що значно зручніше, так як не потрібно буде йти до перекладача і робити переклад, а потім ще завіряти переклад в трибуналі.

Відповідно до затверджених тарифів консульського збору вартість довідки складає: 28 євро консульського збору за звичайним тарифом за видачу довідки українською мовою + 37 євро за завірення перекладу з української мови на французьку. За терміновим тарифом вищезгадана довідка коштуватиме 56 Євро за видачу довідки українською мовою + 37 Євро консульського збору за завірення перекладу з української мови на французьку.

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Термін виготовлення довідки. Довідка виготовляється в термін до 10 робочих днів за нетерміновим тарифом та до 5 робочих днів за терміновим тарифом.

УВАГА! Документи для оформлення довідки, надіслані поштовим зв’язком, до розгляду не приймаються.

УВАГА! Посольство України у Франції не встановлює термінів дії документів для реєстрації шлюбу у французьких уповноважених органах.

Коли і як можна забрати довідку?

Довідку можна забрати особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою або отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою (рекомендуємо LETTRE SUIVIE) та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку.

УВАГА! Посольство України у Франції не несе відповідальність за роботу пошти Франції.

3. ДОВІДКА ПРО РОЗ’ЯСНЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ПРО СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ, ВИДАНЕ В УКРАЇНІ, так званий CERTIFICAT DE COUTUME.

Які документи потрібно мати, щоб отримати довідку (за попереднім записом)?

УВАГА! Якщо Ви плануєте під час прийому також подати документи на отримання certificat de célibat, то Вам не треба брати окреме рандеву на цей самий день для отримання certificat de coutume, але необхідний пакет документів мати необхідно.

Перелік необхідних документів:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал);

- 1 копія 1-ої сторінки закордонного паспорта заявника;

- 1 копія свідоцтва про народження заявника, видане в Україні та засвідчене "Апостилем"; 

- заповнена заява (бланк заяви Coutume-naissance.doc).

Скільки коштує довідка про роз’яснення та як її можна отримати?

Довідка видається українською мовою, але за бажанням заявника, консульство може видати довідку двома мовами, українською та французькою, що значно зручніше, так як не потрібно буде йти до перекладача і робити переклад, а потім ще завіряти переклад в трибуналі.

Відповідно до затверджених тарифів консульського збору вартість довідки складає: 28 євро консульського збору за звичайним тарифом за видачу довідки українською мовою + 37 євро за завірення перекладу з української мови на французьку. За терміновим тарифом вищезгадана довідка коштуватиме 56 Євро за видачу довідки українською мовою + 37 Євро консульського збору за завірення перекладу з української мови на французьку.

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Термін виготовлення довідки. Довідка виготовляється в термін до 10 робочих днів за нетерміновим тарифом та до 5 робочих днів за терміновим тарифом.

УВАГА! Документи для оформлення довідки, надіслані поштовим зв’язком, до розгляду не приймаються.

Коли і як можна забрати довідку?

Довідку можна забрати особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою або отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою (рекомендуємо LETTRE SUIVIE) та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку.

УВАГА! Посольство України у Франції не несе відповідальність за роботу пошти Франції.

4. ДОВІДКА ПРО ДОШЛЮБНЕ ПРІЗВИЩЕ ЗАЯВНИКА, так званий CERTIFICAT DE CONCORDANCE.

Які документи потрібно мати, щоб отримати довідку (за попереднім записом)?

УВАГА! Якщо Ви плануєте під час прийому також подати документи на отримання certificat de célibat, то Вам не треба брати окреме рандеву на цей самий день для отримання certificat de coutume, але необхідний пакет документів мати необхідно.

Перелік необхідних документів:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал);

- 1 копія 1-ої сторінки закордонного паспорта заявника;

- 1 копія свідоцтва про народження заявника;

- 1 копія свідоцтва про шлюб заявника;

- заява довільної форми.

Скільки коштує довідка та як її можна отримати?

Довідка видається українською мовою, але за бажанням заявника, консульство може видати довідку двома мовами, українською та французькою, що значно зручніше, так як не потрібно буде йти до перекладача і робити переклад, а потім ще завіряти переклад в Трибуналі.

Відповідно до затверджених тарифів консульського збору вартість довідки складає: 28 євро консульського збору за звичайним тарифом за видачу довідки українською мовою + 37 євро за завірення перекладу з української мови на французьку. За терміновим тарифом вищезгадана довідка коштуватиме 56 Євро за видачу довідки українською мовою + 37 Євро консульського збору за завірення перекладу з української мови на французьку.

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Термін виготовлення довідки. Довідка виготовляється в термін до 10 робочих днів за нетерміновим тарифом та до 5 робочих днів за терміновим тарифом.

УВАГА! Документи для оформлення довідки, надіслані поштовим зв’язком, до розгляду не приймаються.

Коли і як можна забрати довідку?

Довідку можна забрати особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою або отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою (рекомендуємо LETTRE SUIVIE) та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку.

УВАГА! Посольство України у Франції не несе відповідальність за роботу пошти Франції.

5. ДОВІДКА ПРО ЗМІНУ ПРІЗВИЩА, так званий CERTIFICAT DE CONCORDANCE.

Які документи потрібно мати, щоб отримати довідку (за попереднім записом)?

УВАГА! Якщо Ви плануєте під час прийому також подати документи на отримання certificat de célibat, то Вам не треба брати окреме рандеву на цей самий день для отримання certificat de coutume, але необхідний пакет документів мати необхідно.

Перелік необхідних документів:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал);

- 1 копія 1-ої сторінки закордонного паспорта заявника;

- 1 копія свідоцтва про народження заявника;

- 1 копія свідоцтва про шлюб заявника (в разі зміни прізвища при одруженні);

або

- 1 копія свідоцтва про переміну прізвища заявника (в разі зміни прізвища за звичайною процедурою)

- 1 копія витягу з Державного реєстру актових записів заявника;

- заява довільної форми.

Скільки коштує довідка та як її можна отримати?

Довідка видається українською мовою, але за бажанням заявника, консульство може видати довідку двома мовами, українською та французькою, що значно зручніше, так як не потрібно буде йти до перекладача і робити переклад, а потім ще завіряти переклад в Трибуналі.

Відповідно до затверджених тарифів консульського збору вартість довідки складає: 28 євро консульського збору за звичайним тарифом за видачу довідки українською мовою + 37 євро за завірення перекладу з української мови на французьку. За терміновим тарифом вищезгадана довідка коштуватиме 56 Євро за видачу довідки українською мовою + 37 Євро консульського збору за завірення перекладу з української мови на французьку.

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Термін виготовлення довідки. Довідка виготовляється в термін до 10 робочих днів за нетерміновим тарифом та до 5 робочих днів за терміновим тарифом.

УВАГА! Документи для оформлення довідки, надіслані поштовим зв’язком, до розгляду не приймаються.

Коли і як можна забрати довідку?

Довідку можна забрати особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою або отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою (рекомендуємо LETTRE SUIVIE) та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку.

УВАГА! Посольство України у Франції не несе відповідальність за роботу пошти Франції.

6. ДОВІДКА ПРО ПРАВОПИС ЖІНОЧОГО ПРІЗВИЩА, так званий CERTIFICAT DE CONCORDANCE.

Які документи потрібно мати, щоб отримати довідку (за попереднім записом)?

Перелік необхідних документів:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал);

- 1 копія 1-ої сторінки закордонного паспорта заявника;

- 1 копія свідоцтва про шлюб заявника;

- заява довільної форми.

Скільки коштує довідка та як її можна отримати?

Довідка видається українською мовою, але за бажанням заявника, консульство може видати довідку двома мовами, українською та французькою, що значно зручніше, так як не потрібно буде йти до перекладача і робити переклад, а потім ще завіряти переклад в Трибуналі.

Відповідно до затверджених тарифів консульського збору вартість довідки складає: 28 євро консульського збору за звичайним тарифом за видачу довідки українською мовою + 37 євро за завірення перекладу з української мови на французьку. За терміновим тарифом вищезгадана довідка коштуватиме 56 Євро за видачу довідки українською мовою + 37 Євро консульського збору за завірення перекладу з української мови на французьку.

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в консульстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Термін виготовлення довідки. Довідка виготовляється в термін до 10 робочих днів за нетерміновим тарифом та до 5 робочих днів за терміновим тарифом.

УВАГА! Документи для оформлення довідки, надіслані поштовим зв’язком, до розгляду не приймаються.

Коли і як можна забрати довідку?

Довідку можна забрати особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою або отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою (рекомендуємо LETTRE SUIVIE) та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку.

УВАГА! Посольство України у Франції не несе відповідальність за роботу пошти Франції.

ДОВІДКА ПРО НЕСУДИМІСТЬ В УКРАЇНІ

Для витребування відомостей про непритягнення до кримінальної відповідальності необхідно особисто подати під час прийому громадян заповнену заяву-анкету (Zayava-nesudymist.doc) та копію першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон, пред'явивши оригінал документа. Для узгодження дати та часу прийому необхідно надіслати повідомлення за цією адресою: consul_fr@mfa.gov.ua 

При подачі документів необхідно сплатити консульський збір за розгляд заяви у розмірі 28 євро.

Орієнтовний термін опрацювання звернення заявника: 1 місяць.

УВАГА! Довідка складається українською мовою.

УВАГА! Довідка про несудимість, видана Посольством України у Франції, не потребує додаткового засвідчення "Апостилем".

Коли і як можна забрати довідку?

При подачі документів на довідку заявник надає поштовий конверт з маркою (рекомендуємо LETTRE SUIVIE) та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку.

УВАГА! Посольство України у Франції не несе відповідальність за роботу пошти Франції.

ДОВІДКА ПРО ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ, ВИДАНОГО В УКРАЇНІ

Для перевірки факту видачі громадянину України посвідчення водія регіональним сервісним центром МВС України необхідно особисто подати під час прийому громадян заповнену заяву-згоду на обробку персональних даних, копію першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон, пред'явивши оригінал паспортного документа, копію наявного посвідчення водія, виданого в Україні. Для узгодження дати та часу прийому необхідно надіслати повідомлення за цією адресою: consul_fr@mfa.gov.ua 

Заява-згода на обробку персональних даних Blank-zgoda.doc

При подачі документів необхідно сплатити консульський збір за розгляд заяви у розмірі 28 євро.

Орієнтовний термін опрацювання звернення заявника: 1 місяць.

УВАГА! Довідка складається українською мовою.

УВАГА! Довідка про підтвердження факту видачі посвідчення водія, видана Посольством України у Франції, не потребує додаткового засвідчення "Апостилем".

Коли і як можна забрати довідку?

При подачі документів на довідку заявник надає поштовий конверт з маркою (рекомендуємо LETTRE SUIVIE) та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку.

УВАГА! Посольство України у Франції не несе відповідальність за роботу пошти Франції.

ВИМОГИ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ ФРАНЦІЇ ДО ІНОЗЕМНИХ ДОКУМЕНТІВ

Представники французької влади при подачі документів потребують пред’явлення свідоцтва про народження, термін дії якого на момент подачі не повинен перевищувати 3 місяці. Чи можливо отримати такий документ у консульському підрозділі Посольства? 

Відповідно до вимог законодавства Франції, документи, оформлені іноземними органами, зокрема, свідоцтво про народження, приймаються до розгляду якщо термін їх дії становить не більше 6-ти місяців на момент подачі документів до відповідної установи у Франції.

Чи потрібно проставляти апостиль на документі про реєстрацію акту цивільного стану (свідоцтві про народження/смерть/шлюб тощо)? Чи можливо в консульському відділі Посольства України проставити апостиль на документах, виданих в Україні?

На документах, виданих в Україні, у випадку їх подальшого використання на території Франції обов’язково має бути проставлений апостиль в Україні. Зробити це потрібно в Україні, наприклад, у відділі реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання.

Ні, неможливо. Дипломатичні представництва та консульські установи України за кордоном не мають повноважень на проставлення апостиля на офіційних документах, виданих в Україні.

НАБУТТЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

Закордонні дипломатичні установи України здійснюють повноваження з питань громадянства щодо осіб, які згідно з чинним законодавством України є такими, що постійно проживають за кордоном (за винятком оформлення набуття громадянства України за народженням, яке здійснюється також і щодо осіб, які тимчасово перебувають за кордоном).

Яким чином подаються документи з питань громадянства?

Заява з питань громадянства подається у письмовій формі з зазначенням дати її складання та підписується заявником. Заяву та інші документи з питань громадянства заявник подає особисто.

Заяву з питань громадянства щодо дитини підписує один з її батьків, який на момент народження дитини був громадянином України.

Заява та інші документи з питань громадянства дитини подаються одним з її батьків, який на момент народження дитини був громадянином України, за місцем проживання дитини або одного з її батьків.

Blank-zayava-gromadyanstvo.doc

Зразок заповнення заяви Zrazok-zayava-gromadyanstvo.pdf

Який розмір консульського збору за оформлення набуття дитиниою громадянства України за народженням?

Реєстрація набуття дитиною громадянства України за народженням здійснюється безкоштовно.

УВАГА! Довідка про реєстрацію дитини громадянином України оформлюється в єдиному примірнику та повторно не видається.

УВАГА! На свідоцтві про народження дитини, виданому компетентними органами Франції, має бути обов’язково проставлений апостиль. Має бути обовязково зроблений його переклад українською мовою у сертифікованого (присяжного) перекладача при апеляційному суді за місцем перебування/проживання заявника на території Франції. Апостиль на французьких документах проставляється за місцем їх видачі (в апеляціному суді/трибуналі).

УВАГА! Якщо в свідоцтві про народження дитини, видане уповноваженим органом на території Франції, вказане дівоче прізвище матері дитини, яка подає заяву про реєстрацію дитини громадянином України, то в такому випадку додатково подається свідоцтво про одруження батьків (+ його копія) або інший документ, що підтверджує факт переміни прізвища матері дитини (+ його копія).

ВИТРЕБУВАННЯ СВІДОЦТВА ПРО НАРОДЖЕННЯ (ШЛЮБ, РОЗЛУЧЕННЯ, СМЕРТЬ) З УКРАЇНИ

Для витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану (свідоцтва про народження/розлучення/смерть/одруження тощо) необхідно особисто подати під час прийому громадян (за пепереднім записом) заповнену заяву-анкету у 3 примірниках, копію першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон, пред'явивши оригінал паспортного документа, оригінал документа банківської установи про сплату послуги з проставлення апостиля та копію наявного свідоцтва (про народження, одруження тощо). Для узгодження дати та часу прийому необхідно надіслати повідомлення за цією адресою: consul_fr@mfa.gov.ua 

Blank_zayavy_po_vytrebuvannu_dokumentiv_z_za_kordonu.doc

Зразок заповнення заяви Zrazok-anketa-vytrebuvannya-apostil.pdf

При подачі документів необхідно сплатити консульський збір у розмірі 45 євро.

Орієнтовний термін опрацювання звернення заявника: 8-10 місяців.

Яким чином здійснюється сплата послуги з проставлення апостиля на свідоцтві про народження/смерть/одруження тощо?

Громадяни, які на даний час проживають за кордоном та мають потребу в проставленні апостиля на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану, виданих в Україні, можуть здійснити оплату послуг за проставлення апостиля у банках-кореспондентах ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України” в іноземній валюті на рахунок Державного казначейства, відкритий у ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України”.

Де можна знайти реквізити рахунків та перелік банків-кореспондентів?

Банківські реквізити для перерахування коштів в іноземній валюті до Державного бюджету України та перелік банків-кореспондентів додаються: http://ddr.minjust.gov.ua/files/main/21.12/%D0%94%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BA%208.docx (перевірити актуальність банківських реквізитів та переліку банків-кореспондентів можна на офіційному веб-сайті Державної казначейської служби України у рубриці «Реквізити валютних рахунків»).

Скільку коштує надання послуги з проставлення апостиля на офіційних документах?

Для громадян України, іноземців та осіб без громадянства розмір плати за надання послуги з проставлення апостиля на офіційних документах становить 51 грн. за кожен документ.

У разі витребування заявником декількох документів рекомендуємо здійснювати оплату послуг за проставлення апостиля за кожний документ окремою квитанцією.

Загальну інформацію щодо витребування документів можна переглянути за наступним інтернет-посиланням: http://france.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/reclamation.

УВАГА! Відповідно до діючого законодавства України батьки дитини (незалежно від її віку) можуть без доручення від їх дитини отримати в відділі реєстрації актів цивільного стану свідоцтво про народження їх дитини.

ВЧИНЕННЯ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ

Чи можливо вчинити нотаріальну дію в консульському відділі Посольства дистанційно, за допомогою поштового звязку?

Ні, вчинення нотаріальної дії дистанційно не передбачено положеннями чинного законодавства України.

З загальною інформацією щодо порядку вчинення нотаріальних дій можна ознайомитись за наступним посиланням: http://france.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/notarial-services 

ЗАЯВА-ЗГОДА НА ВИГОТОВЛЕННЯ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА ДИТИНІ У ВІЦІ ДО 16-ТИ РОКІВ

Відповідно до вимог Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014  № 152 ( із змінами),  при подачі документів на оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині, що не досягла 16 років нотаріальної заяви-дозволу не вимагається якщо дитина проживає з одним із батьків. В такому випадку додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копію одного з таких документів:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;
- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
- довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України - іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію;
- оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Вартість нотаріального дозволу
Вартість нотаріального засвідчення підпису на заяві-дозволі складає 18 євро консульського збору, встановленого відповідно до затверджених тарифів консульського збору.

УВАГА! В разі, якщо паспорт дитині оформлюється без присутності обох батьків, наприклад бабусею чи дідусем, звертаємо вашу увагу на те, що окрім двох нотаріальних дозволів від обох батьків на виготовлення паспорта дитині необхідно оформити Довіреність для оформлення документів з наданням повноважень третій особі звертатися до Державної міграційної служби України та подавати необхідні документи разом з дитиною. Довіреність оформлюється лише одним з батьків.

ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ):

1. Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини); 

2. Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду), або ж фотокопії всіх сторінок внутрішнього паспорта громадянина України (якщо закордонний паспорт втрачено); 

3. Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини. 
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад французькою мовою не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Франції та свідоцтво про народження видане французькою мерією, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Трибуналі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження українською мовою. 

4. Фотокопія ідентифікаційного коду заявника.

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в Посольстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Бланк заяви-згоди на виготовлення дитині до 16-ти років закордонного паспорта Blank-pasport.doc

ЗАЯВА-ЗГОДА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ (ВИЇЗД ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ) НЕПОВНОЛІТНЬОЮ ДИТИНОЮ

Відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта, проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків, та у його супроводі.
Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724)  Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:
1) за  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування  та  відповідного часового проміжку перебування  у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;
2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:
· якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
· якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном (ПМП);
· у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
- свідоцтва про смерть другого з батьків;
- рішення суду про позбавлення  батьківських прав другого з батьків;
- рішення суду про визнання другого  з  батьків  безвісно відсутнім;
- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
- рішення суду про надання  дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

УВАГА! В разі виїзду за кордон дитини з третіми особами, обидва батьки мають оформити нотаріальний дозвіл на перетин державного кордону. В разі оформлення заяви-дозволу обома батьками в Посольстві, необхідно реєструватися на сайті для кожного з батьків окремо. Вартість нотаріального засвідчення підпису на заяві-дозволі складає 18 євро консульського збору, встановленого відповідно до затверджених тарифів консульського збору.

УВАГА! Дозвіл на перетин кордону вимагається Державною прикордонною службою України лише при перетині державного кордону при виїзді за межі території України, для в’їзду на територію України, дозвіл не вимагається.

ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ):

1. Паспорт для виїзду за кордон заявника (батька чи матері дитини);

2. Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника (того з батьків, хто дає нотаріальну згоду);

3. Фотокопія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини.
-  якщо свідоцтво про народження видане територіальним органом РАГС України, тоді «Апостиль» та переклад французькою мовою не вимагається;
- якщо ж дитина народилася на території Франції та свідоцтво про народження видане французькою мерією, тоді вимагається обов’язкове проставлення печатки «Апостиль» в Трибуналі за місцем реєстрації дитини, та завірений переклад свідоцтва про народження українською мовою.

4. Фотокопія ідентифікаційного коду заявника.

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в Посольстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Бланк заяви-згоди на виїзд неповнолітньої особи за межі України у супроводі дорослої особи Blank-vyizd.doc

Офіційний сайт Державної прикордонної служби України: http://dpsu.gov.ua/ua/Viizd-za-kordon-nepovnolitnih-ditey

ОФОРМЛЕННЯ ДОВІРЕНОСТІ ДЛЯ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ІНТЕРЕСІВ В УКРАЇНІ

ДОВІРЕНІСТЬ НА ОФОРМЛЕННЯ СПАДКОВИХ ПРАВ

Довіреність дає повноваження довіреній особі оформити на ім’я довірителя якесь нерухоме майно, що знаходиться за адресою в Україні, яке дісталося у спадок від померлого, дає право представляти інтереси в нотаріальних конторах, установах, організаціях і підприємствах України незалежно від підпорядкування, форм власності та галузевої належності, одержувати на ім'я Довірителя будь-які документи, в тому числі Свідоцтво про право на спадщину.

ВАРТІСТЬ
Відповідно до затверджених тарифів консульського збору, вартість довіреності на оформлення спадщини складає 28 євро консульського збору за встановлення та перевірку працездатності особи, яка підписує довіреність, та 18 євро консульського збору за завірення підпису на заяві про внесення довіреності в Єдиний Реєстр Довіреностей.
На що треба звернути увагу при оформленні довіреності?
Оформлення довіреності, як правило, потребує часу для виготовлення. При підготовці довіреності, консулу, потрібно врахувати багато нюансів чинного законодавства та точного зазначення особових даних довірителя, його майна, реквізитів довірених осіб, кола повноважень, терміну дії, права передоручення або відкликання тощо. Допущення помилки у зазначенні вищезазначених даних майже завжди призводить до неможливості використання довіреності і, як наслідок, - необхідності оформлення нового документа та повторної сплати консульського збору.
У цьому зв'язку Посольство рекомендує:
- іноді заявники, що звертаються до Посольства за оформленням довіреності або заяви для надання до нотаріальної контори в Україні, хибно розуміють роз'яснення нотаріуса та оформлюють в Посольстві документ, який не вдовольняє вимог нотаріальної контори. У такому разі радимо взяти у відповідній нотаріальній конторі проект довіреності та завчасно (мінімум за 4 робочі дні до рандеву) надіслати його в електронній формі у форматі WORD (.doc) за адресою consul_fr@mfa.gov.ua . Таким чином Ви зможете уникнути непорозуміння з нотаріальною конторою в Україні;
- перед підписанням оформленого документа просимо дуже уважно та ретельно прочитати текст доручення чи заяви, та при виявлення неточностей, розбіжностей, помилок чи доповнень виправити їх, надавши документ консулу для доопрацювання;
 - після підпису заявником нотаріального документа та його засвідчення консулом, внесення жодних змін, уточнень чи доповнень не вбачається можливим. У разі їх виявлення після посвідчення консулом - Ви будете змушені оформити новий документ та повторно сплатити консульський збір. Відповідальність  за правильне зазначення персональних даних в нотаріальному документі несе заявник.

УВАГА! Своїм особистим підписом заявник підтверджує, що все правильно і документ відповідає його волі. Отже просимо бути максимально уважними!
ПІСЛЯ ОФОРМЛЕННЯ В ПОСОЛЬСТВІ ДОВІРЕНОСТІ ТА ЗАЯВИ НА ВНЕСЕННЯ ДОВІРЕНОСТІ В ЄДИНИЙ РЕЄСТР ДОВІРЕНОСТЕЙ, ДОВІРИТЕЛЬ ВІДПРАВЛЯЄ ОРИГІНАЛ ВИЩЕЗАЗНАЧЕНОЇ ДОВІРЕНОСТІ ТА ЗАЯВИ ДОВІРЕНІЙ ОСОБІ В УКРАЇНУ. ДОВІРЕНА ОСОБА ПЕРЕД ТИМ, ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ДОВІРЕНІСТЬ, МАЄ ЗАРЕСТРУВАТИ ЦЮ ДОВІРЕНІСТЬУ БУДЬ-ЯКОГО  НОТАРІУСА В УКРАЇНІ. ПІСЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ДОВІРЕНА ОСОБА МОЖЕ ПРИСТУПАТИ ДО ВИКОНАННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ, ПОКЛАДЕНИХ НА НЕЇ ДОВІРИТЕЛЕМ.

ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ):

1. Закордонний паспорт громадянина України (оригінал) заявника, тобто тієї особи, яка доручає;

2. Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника;

3. Фотокопія ідентифікаційного номера заявника (український); 

4. Фотокопія свідоцтва про народження або свідоцтва про шлюб з метою підтвердження родинних зв’язків, якщо довіреність оформлюється на: матір, батька, сина, дочку або другого з подружжя заявника. При наданні цього документа зменшується консульський збір, застосовується пільговий тариф.

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в Посольстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Бланк заяви про прийняття спадщини за заповітом Zayava-pryinyattya-spadschina-za-zapovitom.doc

Бланк заяви про прийняття спадщини за законом Zayava-pryinyattya-spadschiny-za-zakonom.doc

Бланк заяви про відмову від прийняття спадщини за законом Zayava-vidmova-spadschina-za-zakonom.doc

Бланк заяви про відмову від прийняття спадщини за заповітом Zayava-vidmova-spadschina-za-zapovitom.doc

Бланк заяви на оформлення та посвідчення довіреності Dovirenist-blank.doc

Зразок складання заяви на оформлення та посвідчення довіреності на оформлення спадщини Spadschyna-zrazok.doc

ДОВІРЕНІСТЬ НА РОЗПОРЯДЖЕННЯ НЕРУХОМИМ МАЙНОМ В УКРАЇНІ (КУПІВЛЯ, ПРОДАЖ, ОБМІН, ВИНАЙМ)

Довіреність дає повноваження довіреній особі придбати та оформити на ім’я довірителя якесь нерухоме майно, що знаходиться за адресою в Україні, або продати це майно, дає право представляти інтереси в нотаріальних конторах, установах, організаціях і підприємствах України незалежно від підпорядкування, форм власності та галузевої належності, одержувати на ім'я Довірителя будь-які документи.

ВАРТІСТЬ
Відповідно до затверджених тарифів консульського збору, вартість довіреності на розпорядження майном на третю особу складає 55 євро консульського збору за встановлення та перевірку працездатності особи, яка підписує довіреність, та 18 євро консульського збору за завірення підпису на заяві про внесення довіреності в Єдиний Реєстр Довіреностей.
Тарифами консульського збору передбачено пільговий тариф, який складає 28 євро консульського збору за встановлення та перевірку працездатності особи, яка підписує довіреність, та 18 євро консульського збору за завірення підпису на заяві про внесення довіреності в Єдиний Реєстр Довіреностей.
Пільговий тариф застосовується посадовою особою, в разі надання документального підтвердження родинних зав’язків довірителя (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб) та довіреної особи (батько, мати, чоловік, дружина, син чи дочка) тощо.
На що треба звернути увагу при оформленні довіреності?
Оформлення довіреності, як правило, потребує часу для виготовлення. При підготовці довіреності, консулу, потрібно врахувати багато нюансів чинного законодавства та точного зазначення особових даних довірителя, його майна, реквізитів довірених осіб, кола повноважень, терміну дії, права передоручення або відкликання тощо. Допущення помилки у зазначенні вищезазначених даних майже завжди призводить до неможливості використання довіреності і, як наслідок, - необхідності оформлення нового документа та повторної сплати консульського збору.
У цьому зв'язку Посольство рекомендує:
- іноді заявники, що звертаються до Посольства за оформленням довіреності або заяви для надання до нотаріальної контори в Україні, хибно розуміють роз'яснення нотаріуса та оформлюють в Посольстві документ, який не вдовольняє вимог нотаріальної контори. У такому разі радимо взяти у відповідній нотаріальній конторі проект довіреності та завчасно (мінімум за 4 робочі дні до рандеву) надіслати його в електронній формі у форматі WORD (.doc) за адресою consul_fr@mfa.gov.ua . Таким чином Ви зможете уникнути непорозуміння з нотаріальною конторою в Україні;
- перед підписанням оформленого документа просимо дуже уважно та ретельно прочитати текст доручення чи заяви, та при виявлення неточностей, розбіжностей, помилок чи доповнень виправити їх, надавши документ консулу для доопрацювання;
 - після підпису заявником нотаріального документа та його засвідчення консулом, внесення жодних змін, уточнень чи доповнень не вбачається можливим. У разі їх виявлення після посвідчення консулом - Ви будете змушені оформити новий документ та повторно сплатити консульський збір. Відповідальність  за правильне зазначення персональних даних в нотаріальному документі несе заявник.

УВАГА! Своїм особистим підписом заявник підтверджує, що все правильно і документ відповідає його волі. Отже просимо бути максимально уважними!
ПІСЛЯ ОФОРМЛЕННЯ В ПОСОЛЬСТВІ ДОВІРЕНОСТІ ТА ЗАЯВИ НА ВНЕСЕННЯ ДОВІРЕНОСТІ В ЄДИНИЙ РЕЄСТР ДОВІРЕНОСТЕЙ, ДОВІРИТЕЛЬ ВІДПРАВЛЯЄ ОРИГІНАЛ ВИЩЕЗАЗНАЧЕНОЇ ДОВІРЕНОСТІ ТА ЗАЯВИ ДОВІРЕНІЙ ОСОБІ В УКРАЇНУ. ДОВІРЕНА ОСОБА ПЕРЕД ТИМ, ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ДОВІРЕНІСТЬ, МАЄ ЗАРЕСТРУВАТИ ЦЮ ДОВІРЕНІСТЬУ БУДЬ-ЯКОГО  НОТАРІУСА В УКРАЇНІ. ПІСЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ДОВІРЕНА ОСОБА МОЖЕ ПРИСТУПАТИ ДО ВИКОНАННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ, ПОКЛАДЕНИХ НА НЕЇ ДОВІРИТЕЛЕМ.

ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ):

1. Закордонний паспорт громадянина України (оригінал) заявника, тобто тієї особи, яка доручає;

2. Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника;

3. Фотокопія ідентифікаційного номера заявника (український); 

4. Фотокопія свідоцтва про народження або свідоцтва про шлюб з метою підтвердження родинних зв’язків, якщо довіреність оформлюється на: матір, батька, сина, дочку або другого з подружжя заявника. При наданні цього документа зменшується консульський збір, застосовується пільговий тариф.

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в Посольстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Бланк заяви на оформлення довіреності Dovirenist-blank.doc

Зразок заповнення бланку заяви на оформлення довіреності Mayno-zrazok.doc

ДОВІРЕНІСТЬ НА ПРОВЕДЕННЯ ФІНАНСОВИХ ОПЕРАЦІЙ, ВІДКРИТТЯ/ЗАКРИТТЯ БАНКІВСЬКОГО РАХУНКУ, ОФОРМЛЕННЯ ТА ОТРИМАННЯ ВИПЛАТ, ПЕНСІЇ

Довіреність дає повноваження довіреній особі проводити будь-які фінансові операції, оформлювати та отримувати пенсійні виплати, розпоряджатися банківським рахунком довірителя в Україні, дає право представляти інтереси в нотаріальних конторах, банківських установах установах, організаціях і підприємствах України незалежно від підпорядкування, форм власності та галузевої належності.

ВАРТІСТЬ
Відповідно до затверджених тарифів консульського збору, вартість довіреності на проведення фінансових операцій на третю особу складає 55 євро консульського збору за встановлення та перевірку працездатності особи, яка підписує довіреність, та 18 євро консульського збору за завірення підпису на заяві про внесення довіреності в Єдиний Реєстр Довіреностей.
Тарифами консульського збору передбачено пільговий тариф, який складає 28 євро консульського збору за встановлення та перевірку працездатності особи, яка підписує довіреність, та 18 євро консульського збору за завірення підпису на заяві про внесення довіреності в Єдиний Реєстр Довіреностей.
Пільговий тариф застосовується посадовою особою, в разі надання документального підтвердження родинних зав’язків довірителя (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб) та довіреної особи (батько, мати, чоловік, дружина, син чи дочка) тощо.
На що треба звернути увагу при оформленні довіреності?
Оформлення довіреності, як правило, потребує часу для виготовлення. При підготовці довіреності, консулу, потрібно врахувати багато нюансів чинного законодавства та точного зазначення особових даних довірителя, його майна, реквізитів довірених осіб, кола повноважень, терміну дії, права передоручення або відкликання тощо. Допущення помилки у зазначенні вищезазначених даних майже завжди призводить до неможливості використання довіреності і, як наслідок, - необхідності оформлення нового документа та повторної сплати консульського збору.
У цьому зв'язку Посольство рекомендує:
- іноді заявники, що звертаються до Посольства за оформленням довіреності або заяви для надання до нотаріальної контори в Україні, хибно розуміють роз'яснення нотаріуса та оформлюють в Посольстві документ, який не вдовольняє вимог нотаріальної контори. У такому разі радимо взяти у відповідній нотаріальній конторі проект довіреності та завчасно (мінімум за 4 робочі дні до рандеву) надіслати його в електронній формі у форматі WORD (.doc) за адресою consul_fr@mfa.gov.ua . Таким чином Ви зможете уникнути непорозуміння з нотаріальною конторою в Україні;
- перед підписанням оформленого документа просимо дуже уважно та ретельно прочитати текст доручення чи заяви, та при виявлення неточностей, розбіжностей, помилок чи доповнень виправити їх, надавши документ консулу для доопрацювання;
 - після підпису заявником нотаріального документа та його засвідчення консулом, внесення жодних змін, уточнень чи доповнень не вбачається можливим. У разі їх виявлення після посвідчення консулом - Ви будете змушені оформити новий документ та повторно сплатити консульський збір. Відповідальність  за правильне зазначення персональних даних в нотаріальному документі несе заявник.

УВАГА! Своїм особистим підписом заявник підтверджує, що все правильно і документ відповідає його волі. Отже просимо бути максимально уважними!

ПІСЛЯ ОФОРМЛЕННЯ В ПОСОЛЬСТВІ ДОВІРЕНОСТІ ТА ЗАЯВИ НА ВНЕСЕННЯ ДОВІРЕНОСТІ В ЄДИНИЙ РЕЄСТР ДОВІРЕНОСТЕЙ, ДОВІРИТЕЛЬ ВІДПРАВЛЯЄ ОРИГІНАЛ ВИЩЕЗАЗНАЧЕНОЇ ДОВІРЕНОСТІ ТА ЗАЯВИ ДОВІРЕНІЙ ОСОБІ В УКРАЇНУ. ДОВІРЕНА ОСОБА ПЕРЕД ТИМ, ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ДОВІРЕНІСТЬ, МАЄ ЗАРЕСТРУВАТИ ЦЮ ДОВІРЕНІСТЬУ БУДЬ-ЯКОГО  НОТАРІУСА В УКРАЇНІ. ПІСЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ДОВІРЕНА ОСОБА МОЖЕ ПРИСТУПАТИ ДО ВИКОНАННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ, ПОКЛАДЕНИХ НА НЕЇ ДОВІРИТЕЛЕМ.

ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ):

1. Закордонний паспорт громадянина України (оригінал) заявника, тобто тієї особи, яка доручає;

2. Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника;

3. Фотокопія ідентифікаційного номера заявника (український); 

4. Фотокопія свідоцтва про народження або свідоцтва про шлюб з метою підтвердження родинних зв’язків, якщо довіреність оформлюється на: матір, батька, сина, дочку або другого з подружжя заявника. При наданні цього документа зменшується консульський збір, застосовується пільговий тариф.

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в Посольстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Бланк заяви на оформлення довіреності Dovirenist-blank.doc

Зразок заповнення бланку заяви на оформлення довіреності Finansy-zrazok.doc

ДОВІРЕНІСТЬ НА ОТРИМАННЯ БУДЬ-ЯКИХ ДОКУМЕНТІВ (ДОВІДОК, ДИПЛОМІВ, СВІДОЦТВА ПРО НАРОДЖЕННЯ) ТА ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Довіреність дає повноваження довіреній особі отримати на ім’я довірителя будь-які документи в Україні, дає право представляти інтереси в нотаріальних конторах, установах, організаціях і підприємствах України незалежно від підпорядкування, форм власності та галузевої належності, одержувати на ім'я Довірителя будь-які документи.

ВАРТІСТЬ
Відповідно до затверджених тарифів консульського збору, вартість довіреності на отримання будь-яких документів складає 28 євро консульського збору за встановлення та перевірку працездатності особи, яка підписує довіреність, та 18 євро консульського збору за завірення підпису на заяві про внесення довіреності в Єдиний Реєстр Довіреностей.
На що треба звернути увагу при оформленні довіреності?
Оформлення довіреності, як правило, потребує часу для виготовлення. При підготовці довіреності, консулу, потрібно врахувати багато нюансів чинного законодавства та точного зазначення особових даних довірителя, його майна, реквізитів довірених осіб, кола повноважень, терміну дії, права передоручення або відкликання тощо. Допущення помилки у зазначенні вищезазначених даних майже завжди призводить до неможливості використання довіреності і, як наслідок, - необхідності оформлення нового документа та повторної сплати консульського збору.
У цьому зв'язку Посольство рекомендує:
- іноді заявники, що звертаються до Посольства за оформленням довіреності або заяви для надання до нотаріальної контори в Україні, хибно розуміють роз'яснення нотаріуса та оформлюють в Посольстві документ, який не вдовольняє вимог нотаріальної контори. У такому разі радимо взяти у відповідній нотаріальній конторі проект довіреності та завчасно (мінімум за 4 робочі до рандеву) надіслати його в електронній формі у форматі WORD (.doc) за адресою consul_fr@mfa.gov.ua . Таким чином Ви зможете уникнути непорозуміння з нотаріальною конторою в Україні;
- перед підписанням оформленого документа просимо дуже уважно та ретельно прочитати текст доручення чи заяви, та при виявлення неточностей, розбіжностей, помилок чи доповнень виправити їх, надавши документ консулу для доопрацювання;
 - після підпису заявником нотаріального документа та його засвідчення консулом, внесення жодних змін, уточнень чи доповнень не вбачається можливим. У разі їх виявлення після посвідчення консулом - Ви будете змушені оформити новий документ та повторно сплатити консульський збір. Відповідальність  за правильне зазначення персональних даних в нотаріальному документі несе заявник.

УВАГА! Своїм особистим підписом заявник підтверджує, що все правильно і документ відповідає його волі. Отже просимо бути максимально уважними!

ПІСЛЯ ОФОРМЛЕННЯ В ПОСОЛЬСТВІ ДОВІРЕНОСТІ ТА ЗАЯВИ НА ВНЕСЕННЯ ДОВІРЕНОСТІ В ЄДИНИЙ РЕЄСТР ДОВІРЕНОСТЕЙ, ДОВІРИТЕЛЬ ВІДПРАВЛЯЄ ОРИГІНАЛ ВИЩЕЗАЗНАЧЕНОЇ ДОВІРЕНОСТІ ТА ЗАЯВИ ДОВІРЕНІЙ ОСОБІ В УКРАЇНУ. ДОВІРЕНА ОСОБА ПЕРЕД ТИМ, ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ДОВІРЕНІСТЬ, МАЄ ЗАРЕСТРУВАТИ ЦЮ ДОВІРЕНІСТЬУ БУДЬ-ЯКОГО  НОТАРІУСА В УКРАЇНІ. ПІСЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ДОВІРЕНА ОСОБА МОЖЕ ПРИСТУПАТИ ДО ВИКОНАННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ, ПОКЛАДЕНИХ НА НЕЇ ДОВІРИТЕЛЕМ.

ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ):

1. Закордонний паспорт громадянина України (оригінал) заявника, тобто тієї особи, яка доручає;

2. Фотокопія першої сторінки закордонного паспорта заявника;

3. Фотокопія ідентифікаційного номера заявника (український); 

УВАГА! Консульський збір можна сплатити банківською карткою безпосередньо на віконечку, адже в Посольстві встановлено POS-термінал для безготівкового розрахунку за вчинення консульських дій.

Бланк заяви на оформлення довіреності Dovirenist-blank.doc

Зразок заповнення бланку заяви на оформлення довіреності Dokumenty-zrazok.doc

ЗАЯВА-ЗГОДА ЧОЛОВІКА/ДРУЖИНИ НА ПРИДБАННЯ/ПРОДАЖ НЕРУХОМОСТІ

Бажаєте продати майно, придбане в період шлюбу? Тоді обов'язковою процедурою буде отримання згоди від вашого чоловіка/дружини на продаж цього майна.
Слід сказати, що таку згоду необхідно отримувати як під час продажу, так і при купівлі майна, оскільки на купівлю витрачаються гроші, які придбані під час шлюбу та є загальною спільною власністю подружжя.
Від подружжя потрібна згода на продаж (купівлю) рухомого або нерухомого майна, такого як, наприклад, квартира, будинок, земельна ділянка, транспортні засоби та ін.
Звертаємо вашу увагу на наступне: якщо на цей час ви розлучені, а майно було придбане в період вашого шлюбу, то вам все одно знадобиться згода колишнього чоловіка на його продаж.
Якщо вам майно подарували або ви його успадкували, то у такому разі згода подружжя на його відчуження не потрібна, оскільки воно є вашою особистою власністю.
Консульський збір за посвідчення такої заяви становить 18 євро.

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ (ПРОСИМО ГОТУВАТИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ):

1. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал).

2. Копія першої сторінки  паспорту громадянина України для виїзду за кордон.

3. Фотокопія ідентифікаційного коду заявника.

4. Фотокопія свідоцтва про одруження.

Бланк заяви-згоди на придбання нерухомості Blank-kupivlya.doc

Бланк заяви-згоди на продаж нерухомості Blank-prodazh.doc

ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ (ВІДПОВІДІ НА ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ)

Паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт є дійсним для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Посольства та консульства України за кордоном не мають повноважень для вчинення будь-яких дій (оформлення, вклеювання фотокартки, проставлення штампів або відміток) з паспортом громадянина України (внутрішній паспорт).

Відповіді на найбільш поширенні питання щодо паспорта громадянина України можливо знайти на сайті Державної міграційної служби України за цим посиланням: https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-gromadyanina-ukrajni.html 

РЕЄСТРАЦІЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ (ВІДПОВІДІ НА ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ)

З 4 квітня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», що встановлює нові правила реєстрації місця проживання громадян. Функцію з реєстрації місця проживання передано до виконавчих органів територіальних громад, відтак підрозділи міграційної служби припинили здійснення реєстрації місця проживання.

В цьому пункті зібрано відповіді на найбільш поширені запитання громадян стосовно нововведень.

Куди слід звертатися для того, щоб зареєструвати місце проживання?

Для реєстрації місця проживання слід звернутися до органів реєстрації, пошук яких можна здійснити за допомогою сервісу «ОРГАНИ РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ».

Чому Уряд вирішив змінити правила реєстрації громадян?

10 грудня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» № 888-VIII, яким функції з реєстрації місця проживання громадян делеговані органам місцевого самоврядування (раніше цю функцію здійснювала Державна міграційна служба). Постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 розроблена на виконання цього закону,  Закону  України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» і визначає порядок реєстрації, виходячи з нових вимог.

Що в зв'язку з цим змінилося в порядку?

Головне нововведення - всі функції з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання тепер знаходяться в руках органів місцевого самоврядування. Що стосується процедур, вони особливих змін не зазнали.

Органами реєстрації закон визначає виконавчі органи сільських, селищних або міських рад. Або, в разі, якщо такі органи не створені, функції з реєстрації громадян виконує сільський голова.

Реєстрація місця проживання - це те ж саме, що і відома з радянських часів прописка?

Між цими процедурами є принципова різниця. Радянська прописка носила дозвільний характер. Тобто виконувала функцію закріплення населення за певною адміністративною одиницею через систему територіальних лімітів. Прописка дозволяла вселення та проживання додаткових мешканців, без врахування житлової площі, лише виключно стосовно близьких родичів.

Рішенням Конституційного Суду України від 14 листопада 2001 року адміністративно-дозвільний інститут прописки було скасовано. Тому, при реєстрації місця проживання не існує будь-яких обмежень щодо необхідних санітарних норм житлової площі та щодо кількості зареєстрованих осіб в одному житловому приміщенні.

Людина сама вибирає собі місце проживання і тільки ставить державу про це до відома. Ніяких повноважень, що обмежують право на вільний вибір місця проживання, у держави немає. І до майнових прав реєстрація взагалі ніякого відношення не має.

Які документи потрібні для того, щоб оформити реєстрацію?

Як і раніше, громадянин повинен подати:

 • Документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Це може бути паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.
  • Якщо реєструється дитина, яка не досягла 16 років, то подається свідоцтво про народження;
 • Квитанцію про сплату адміністративного збору (за реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання сплачується адміністративний збір:
  • у разі звернення особи протягом протягом 30 днів з моменту зняття з реєстрації - в розмірі 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати;
  • у разі звернення особи з порушенням зазначеного терміну - в розмірі 0,0255 розміру мінімальної заробітної плати.
  • У разі реєстрації місця проживання одночасно зі зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується тільки за одну адміністративну послугу і зараховується до місцевого бюджету за новим місцем проживання);
 • Документи, що підтверджують право особи на проживання в даному приміщенні. Це можуть бути документи на право власності, рішення суду про надання права на користування житловим приміщенням, договір оренди або інші документи. У разі якщо таких документів немає, реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла (якщо власників кілька - за згодою всіх власників);
 • Військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

Крім того, при реєстрації громадянину необхідно написати заяву у встановленій Кабінетом міністрів формі.

Скільки часу дається людині, яка переїхала на нове місце для того, щоб зареєструватися?

Відповідно до законодавства, особі, яка знялася з реєстрації в одному місці дається тридцять календарних днів на те, щоб зареєструватися в іншому. Ця норма нова. Раніше було - 10 днів.

Яка відповідальність передбачена за порушення терміну?

У цьому випадку, відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення, при зверненні фізичної особи для реєстрації місця проживання складається адміністративний протокол.

Раніше в такому випадку накладався штраф у розмірі від 17 до 51 гривні. Відповідно до нового порядку громадянину, який порушив термін реєстрації вперше, загрожує попередження. Якщо ж таке правопорушення повториться при наступній зміні місця проживання протягом року, то тоді вже накладається штраф.

Скільки часу займає процес зняття з реєстрації і реєстрації на новому місці?

Як і раніше, існує можливість реєстрації з одночасним зняттям з реєстрації за попередньою адресою.

Тобто, при переїзді взагалі не потрібно зніматися з реєстрації. Достатньо звернутися до відповідного органу за новим місцем проживання і подати заяву на реєстрацію. І там зроблять обидві операції - знімуть з реєстрації за попереднім місцем проживання і зареєструють за новим. А місцевий орган влади за попереднім місцем проживання буде повідомлено про те, що дана особа там більше не проживає.

Що стосується тривалості самих процедур, то закон чітко встановлює, що всі формальності повинні відбуватися в день звернення.

Працівник органу реєстрації в день звернення особи або його представника або в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг або представника спеціалізованої соціальної установи, установи соціального обслуговування і соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, керуючого багатоквартирного будинку, органів державної реєстрації актів цивільного стану або даних від органу соціального захисту населення:

 • приймає рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації місця проживання;
 • вносить відомості про реєстрацію місця проживання в документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування - в разі реєстрації місця перебування).

У разі подання документів особами через центр надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, установи соціального обслуговування і соціального захисту, посадова особа виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, керуючого багатоквартирного будинки, датою реєстрації місця проживання / перебування є дата отримання органом реєстрації відповідних документів.

Чи може власник житла самостійно зняти з реєстрації осіб, які зареєстровані у цьому житловому приміщенні?

Це залежить від того, на яких підставах ці люди там проживають (зареєстровані). Якщо існує, наприклад, рішення суду, що дає право комусь жити в певному приміщенні, то право на проживання зберігається то тих пір, поки це рішення є чинним.

Якщо люди зареєстровані в приміщенні на основі договору оренди, то, відповідно, право на реєстрацію зберігається за ними до закінчення терміну договору. Після цього власник житла може їх зняти з реєстрації місця проживання. А також, до закінчення терміну дії договору, за рішенням судових органів.

Якщо реєстрація здійснювалася на підставі згоди власника житла, зняття з реєстрації без згоди особи здійснюється на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права користування житловим приміщенням, про виселення або про зняття з реєстрації місця проживання.

Люди, які тривалий час не проживають за місцем своєї реєстрації, повинні інформувати про це державу?

Такий обов'язок існує для деяких категорій громадян. Особи, які мають невиконані боргові зобов'язання, накладені на них в адміністративному порядку або судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь в судовому процесі в будь-якій якості, повинні, в разі, якщо вони більше місяця не проживають там, де вони зареєстровані, письмово повідомити орган реєстрації про своє місце перебування.

Як відбувається реєстрація дітей?

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я тощо, в якому вона проживає, якщо місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна.

У разі спору місце проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років визначається органом опіки та піклування.

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає.

Як реєструються новонароджені діти?

На те, щоб виконати цю формальність, батькам дається три місяці з дня народження дитини.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Яким чином інформація про місце реєстрації вноситься до паспорта?

Сьогодні в Україні існують два види паспортів громадянина України. Переважна більшість громадян, як і раніше користуються старими паспортами у формі книжечки. У такий паспорт ставиться штамп із зазначенням адреси.

З початку 2016 року в Україні почали вже видавати сучасні паспорта у вигляді ID-карт. Сьогодні їх отримують громадяни, яким виповнилося 14 років. Інформація про місце проживання заноситься на електронний чіп, вмонтований в такий паспорт.

Чи всі місцеві громади вже мають обладнання, яке дозволяє здійснювати запис інформації про місце проживання на нові паспорти?

Якщо людині видали такий паспорт, то значить в місцевому районному підрозділі міграційної служби вже є необхідне обладнання. Тому навіть, якщо, наприклад, в селі, де проживає громадянин, такого обладнання немає, то воно є в райцентрі. Він може взяти в місцевому органі влади довідку про місце проживання, і в районі йому на підставі цієї довідки занесуть потрібну інформацію на чіп.

Зараз в Україні перейменовується велика кількість населених пунктів і вулиць. Відповідно, у багатьох громадян змінюються адреси. Вони всі повинні подбати про те, щоб проставити в паспортах нові штампи?

Тільки за бажанням. Якщо громадянин хоче або йому це для чогось потрібно, він може звернутися до відповідного органу та змінити інформацію в паспорті. Це робиться безкоштовно. 

ПЕРЕКЛАД ОФІЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ

Переклад офіційних документів, виданих уповноваженими органами України (як приклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про розірвання шлюбу тощо), а також офіційних документів, виданих упоноваженими органами Франції (як приклад, свідоцтво про народження дитини, рішення суду про розрівання шлюбу тощо) забезпечується Службою присяжних перекладачів при апеляційних судах / трибуналах Франції.

Посольство України у Французькій Республіці забезпечує переклад свідоцтв про народження, виданих уповноваженими органами влади на території Франції, та документів (довідок), що оформлюються консульським підрозділом Посольства України у Французькій Республіці.

Переклади французькою мовою, вчинені присяжними перекладачами Франції, повністю визнаються органами влади Франції.

Для визнання органами влади України перекладу українською мовою, вчиненого присяжним перекладачем Франції, він має бути посвідчений в Посольстві України у Французькій Республіці.

УВАГА! На документах, щодо яких вчиняється переклад, має обов'язково бути проставлений штамп "Апостиль".

УВАГА! При перекладі свідоцтва про народження або будь-якого іншого документа не відбувається переклад прізвища та ім'я власника цього документа, а тільки їх ТРАНСЛІТЕРАЦІЯ відповідно до міжнародних стандартів ІСАО.

РОЗГЛЯД ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», у разі надсилання звернень по пошті, факсом або кур’єрською поштою, у зверненнях мають бути зазначені повні особисті дані особи, що звертається (прізвище, ім'я, по-батькові, дата народження), місце проживання в Україні та у Франції, а також контактний номер стаціонарного / мобільного телефону чи номер факсу для ефективного зворотнього зв’язку з вами.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає. Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 Закону України "Про звернення громадян" (1 місяць), та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

ВИБОРИ 2019

Cherdak

З метою участі у голосуванні у м.Париж Ваші дані мають бути внесені до списку виборців на виборчій дільниці при Посольстві України у Французькій Республіці, єдиній створеній на постійній основі закордонній виборчій дільниці на території Франції.

Перевірити внесення до списку виборців на виборчій дільниці Ви можете за допомогою онлайн сервісу «Особистий кабінет виборця» за посиланням: https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:2:5541945351909.

У разі, якщо Ви не включені до списку виборців на жодній з виборчих дільниць або включені до списку виборців за іншою адресою, Вам необхідно звернутися до консульського підрозділу Посольства України у Франції для внесення необхідних змін.

Для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці при Посольстві України у Франції Ви можете звернутися до нас із заявою:
- про прийняття на тимчасовий або постійний консульський облік (прийняття на консульський облік здійснюється на підставі заяви громадянина України, поданої особисто у консульському підрозділі Посольства за попереднім записом або надісланої поштовим зв’язком разом з оригіналами дійсного закордонного паспорта та дозволу на проживання у Франції, фотокарткою та зворотнім конвертом з маркою);
або
- про включення до Державного реєстру виборців чи зміну виборчої адреси, якщо Ваші дані вже включено до Державного реєстру виборців, але на іншій виборчій дільниці.

Бланк заяви особи, яка проживає чи перебуває за межами України, щодо включення до Державного реєстру виборців Zayava-inscription.pdf

Бланк заяви щодо зміни ідентифікаційних персональних даних Zayava-zminy-personel.pdf

Бланк заяви щодо зміни виборчої адреси Zayava-zmina-adresse.pdf

Перелік документів, один з яких Ви можете подати до консульського підрозділу Посольства України у Франції разом з заявою щодо включення до Державного реєстру виборців за місцем проживання / перебування у Франції: дозвіл на перебування, тимчасова посвідка на перебування, довідка про навчання, довідка про стаціонарне лікування, рахунок за комунальні послуги, довідка про сплату податків тощо.

З урахуванням наближення дати проведення виборів рекомендуємо не зволікати з подачею документів на прийняття на консульський облік чи зміну виборчої адреси/включення до списків виборців!

Якщо Ви плануєте перебувати у м.Париж з короткостроковою метою (відрядження / відпочинок / приватна поїздка / участь у виставці тощо) та маєте намір 21 липня 2019 року взяти участь у голосуванні на виборчій дільниці при Посольстві України у Франції Ви маєте звернутися до органу ведення Державного реєстру в Україні за місцем проживання або до відділу ведення та адміністрування Державного реєстру виборців Департамент консульської служби МЗС України із заявою про тимчасову зміну місця голосування.

Адреса відділу ведення та адміністрування Державного реєстру виборців ДКС МЗС України: місто Київ, вулиця Велика Житомирська, будинок № 2, під'їзд № 1 (центральний вхід до Дипломатичної академії України)
Тел.: 044 238-1863, внутрішній 78-63, Тел.: 044 238-1862, внутрішній 78-62, Тел.: 044 238-1861, внутрішній 78-61
Графік роботи:
Понеділок-Четвер: 09:00-18:00 обідня перерва 13:00-13:45
П'ятниця: 09:00-16:45 обідня перерва 13:00-13:45

Наголошуємо, що включення чи внесення змін до списку виборців у день голосування не здійснюється.

Звертаємо увагу, що для участі у виборах за межами України громадянин України повинен мати при собі дійсний на день голосування (21 липня 2019 року) паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт), дипломатичний або службовий паспорт.

Адреса закордонної виборчої дільниці при Посольстві України у Французькій Республіці (№ 900102): приміщення Культурно-інформаційного центру при Посольстві України у Французькій Республіці (22, avenue de Messine, 75008, Paris).

У випадку наявності додаткових питань щодо участі у виборах просимо надсилати повідомлення на електронну адресу: consul_fr@mfa.gov.ua з позначкою в темі "Вибори 2019".

Podval


Консульський відділ
Керівник: Собко Микола Миколайович
Перший секретар з консульських питань
Адреса:

21, avenue de Saxe, 75007, Paris

Телефон: +33 (0) 1 56 58 13 70
Факс: +33 (0) 1 56 58 13 76
Ел. пошта: consul_fr@mfa.gov.ua
Веб-сайт: https://www.facebook.com/serviceconsulaireukraineenfrance/
Графік роботи:

Консульський прийом громадян здійснюється за попереднім записом!

Документи подаються особисто!

Перелік необхідних документів для вчинення тієї чи іншої консульської дії розміщено за посиланням: https://france.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/faq 

Прийом громадян певних категорій (інваліди, тяжкохворі, особи з фізичними вадами) здійснюється у години прийому поза чергою за обов'язковим попереднім письмовим узгодженням. Відповідні звернення та підтверджуючі документи просимо надсилати за адресою: consul_fr@mfa.gov.ua

Запис не поширюється на випадки техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранень/загибелі громадян України, інших випадків, які загрожують життю або здоров’ю наших співвітчизників. Консульська допомога у таких випадках надається також у неприйомні і позаробочі години та вихідні і святкові дні.

понеділок (за попереднім записом)

09:30 - 13:00 (нотаріальні дії, витребування)

15:00 - 16:00 (видача виготовлених паспортів без попереднього запису)

15:00 - 17:00 (нотаріальні дії, витребування)

вівторок (за попереднім записом) 

09:30 - 13:00 (нотаріальні дії, витребування)

15:00 - 17:00 (нотаріальні дії, витребування)

середа (за попереднім записом)

09:30 - 13:00 (паспортні дії, витребування, консульський облік, громадянство)

15:00 - 16:00 (видача виготовлених паспортів без попереднього запису)

четвер (за попереднім записом)

09:30 - 13:00 (паспортні дії, консульський облік, громадянство, витребування)

15:00 - 17:00 (паспортні дії, консульський облік, громадянство, витребування)

п'ятниця (за попереднім записом) 

09:30 - 13:00 (паспортні дії, консульський облік, громадянство, витребування)

15:00 - 16:00 (видача виготовлених паспортів без попереднього запису)

Письмові звернення консультативного характеру потрібно надсилати за адресою: consul_fr@mfa.gov.ua 

Кожного другого вівторка місяця проводиться прийом громадян з керівником установи та старшою консульською посадовою особою. Прийом проводиться, зокрема, з метою надання громадянам консульсько-правової допомоги. Консульські дії під час такого прийому не вчиняються! 

Запис на прийом з питань отримання консульсько-правової допомоги здійснюється шляхом подання Вашої заявки електронною поштою: consul_fr@mfa.gov.ua В заявці необхідно вказувати персональні відомості щодо особи, яка планує звернутися за консультацією (ПІБ, адресу перебування/проживання на території Франції, контактний номер телефону/електронної пошти), а також питання, яке планується порушити під час прийому. Заявки завершуються прийматись за 2 дні до проведення зазначеного прийому громадян.

Гаряча лінія: +33 (0) 1 43 06 07 37 (ВИКЛЮЧНО у разі загрози життю чи загибелі громадян України)

Графік запланованих виїзних консульських обслуговувань громадян у місцях їх компактного проживання у 2019 році розміщено у розділі "Консульські питання" - "Найбільш актуальні питання" - "Виїзне консульське обслуговування".

Консульський відділ Посольства України не проводить прийом громадян у такі святкові дні 2019 року:

Січень – 1, 7

Березень - 8

Квітень - 28, 29, 30

Травень – 1, 9

Червень 16, 17, 28

Серпень – 24, 26

Жовтень – 14

Грудень - 25

Святкові дні і дні релігійних свят в 2019 році в Україні

Дата

Назва свята

01 січня (вівторок)

Новий рік

07 січня (понеділок)

Різдво Христове

08 березня (п'ятниця)

День прав жінок

28 квітня (неділя)

Великдень

01 травня (середа)

День міжнародної солідарності трудящих

09 травня (четвер)

День Перемоги

16 червня (неділя)

Трійця

28 червня (п'ятниця)

День Конституції України

24 серпня (субота)

День Незалежності України

14 жовтня (понеділок)

25 грудня (середа)

День захисника України

Католицьке Різдво

Межі консульського округу:

Французька Республіка

Примітки:

УВАГА! Консульський збір сплачується безпосередньо у приміщенні консульського відділу Посольства за допомогою POS-терміналу банківською платіжною карткою.

УВАГА! Банківські картки, які не передбачають оплату поточних витрат у Франції (Americain Express, livret A тощо), до оплати НЕ ПРИЙМАЮТЬСЯ.

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі Посольства заборонена.