Посольство України у Французькій Республіці

, Київ 01:00

Політичні відносини між Україною та Францією

 

Визнання України: 27 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 24 січня 1992 р.

Дипломатичні установи: Посольство України у Франції, Посольство Французької Республіки в Україні.

Основні контакти на найвищому рівні:

16-17 червня 1992 р. – офіційний візит Президента України до Франції, підписано міждержавний Договір про взаєморозуміння та співробітництво;

18-19 квітня 2011 р. – робочий візит в Україну Прем'єр-міністра Франції Ф.Фійона з метою співголовування на Київській міжнародній чорнобильській конференції від імені країн «Великої Вісімки».

16-18 червня 2013 р. - робочий візит Прем’єр-міністра України на чолі урядової делегації з метою участі у 50-му ювілейному авіакосмічному салоні «Ле Бурже».

13 травня 2015 року – офіційний візит до Франції Прем’єр-міністра України А.Яценюка.

27-28 жовтня 2016 року - робочий візит до Франції Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з нагоди проведення Франко-українського бізнес форуму у Парижі.

 

30-31 січня 1997 р. - офіційний візит Президента України до Франції;

2-4 вересня 1998 р. - державний візит Президента Франції Ж.Ширака 
в Україну;

7-8 жовтня 2010 р.  - офіційний візит Президента України до Французької Республіки;

28 листопада 2013 р. – зустріч Президента України з Президентом Франції Ф.Олландом у рамках Саміту Східного партнерства (м. Вільнюс).

6 червня 2014 р. – робочий візит Президента України П.О.Порошенка до Франції на запрошення Президента Франції Ф.Олланда з метою участі у церемонії відзначення 70-ї річниці висадки десанту антигітлерівської коаліції у Нормандії.

11 січня 2015 р. -  Президент України П.Порошенко взяв участі у Парижі у Великому республіканському марші на підтримку боротьби з тероризмом після терористичних актів у Франції 7-9 січня.

5 лютого 2015 р. - Президент Франції Ф.Олланд разом із Канцлером ФРН А.Меркель відвідали Київ і провели переговори із П.Порошенком щодо мирного врегулювання на Сході України. 

12 лютого 2015 р. - участь Президента Франції Ф.Олланда у Мінських переговорах із врегулювання ситуації в Україні.

22 квітня 2015 р. - Офіційний візит Президента України П.Порошенка до Франції.

14 травня 2015 р. - зустріч Президентів України та Франції у м.Аахен.

2 жовтня 2015 р. - у Парижі Президенти Франції та Українип провели двосторонні переговори у рамках відбулася зустріч глав держав "Нормандської" четвірки

29-30 листопада 2015 року відбувся візит Президента України П.О.Порошенка до Парижа для участі Конференції ООН зі зміни клімату COP 21.

21 червня 2016 року Президент України Петро Порошенко здійснив робочий візит до Парижа. Відбулися зустрічі із Президентом Франції Франсуа Олландом, Головою Національних зборів Франції Клодом Бартолоном та Головою Сенату Франції Жераром Ларше.

Останні контакти на рівні зовнішньополітичних відомств:

Міністр закордонних справ Франції Л.Фабіус 20-21 лютого 2014 р. у Києві взяв участь у переговорах з врегулювання політичної кризи в Україні спільно з німецьким і польським колегами.

4-5 березня 2014 р. в.о.Міністра закордонних справ України А.Дещиця здійснив робочий візит до м.Париж з метою участі у зустрічі високого рівня країн-підписантів Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до ДНЯЗ (м.Будапешт, 5.12.1994 р.).

7 червня 2014 р. -  Міністр закордонних справ Франції Л.Фабіус відвідав Київ для участі у інавгурації новообраного Президента П.Порошенка.

24 лютого 2015 р. –  у Парижі відбулися чергові переговори міністрів закордонних справ України, Франції, Німеччини та Росії.

8 квітня 2015 року – Міністр закордонних справ України П.Клімкін відвідав Париж із робочим візитом.

23 червня 2015 року -  у Парижі відбулися переговори міністрів закордонних справ "нормандського" формату Україна, Франція, Німеччина, Росія.

21-22 лютого 2016 року - новопризначений Міністр закордонних справ Франції Ж.-М.Еро здійснив робочий візит до Києва разом із своїм німецьким колегою Ф.-В.Штайнмайером.

3 березня 2016 року - Міністр П.Клімкін взяв участь у черговому раунді переговорів міністрів "нормандської четвірки" у Парижі. 

Міжпарламентське співробітництво:

У Верховній Раді України, Національних зборах та Сенаті Франції функціонують групи дружби "Франція-Україна", головними завданнями яких є сприяння розвитку міжпарламентського співробітництва між законодавчими органами двох країн, налагодженню регулярних зв’язків на рівні комітетів і комісій обох парламентів, реалізації ініціатив щодо подальшої співпраці на парламентському рівні, поширенню двосторонніх контактів на регіональному рівні.

Протягом останніх років відбулись такі парламентські візити:

- 9-13 вересня 2013 р. - візит в Україну делегації групи дружби «Франція-Україна» Сенату Франції у складі: Голова групи дружби сенатор Е.Морей, сенатори Жан-Клод Лєнуар, Т’єрі Фуко, а також адміністратор групи дружби Едуар Денуель. Під час перебування в Україні члени делегації відвідали міста Київ, Донецьк, Єнакієво та Львів, провели зустрічі з  Прем’єр-міністром України М.Азаровим, з керівництвом МЗС, ВРУ, а також з депутатами ВРУ - членами групи дружби «Україна-Франція»;

- 3-4 березня 2014 р. візит в Україну делегації Комісії у закордонних справах Національних зборів Франції на чолі з її головою Е.Гігу;

- 8 квітня у рамках робочого візиту до Франції Міністр закордонних справ України П.Клімкін провів зустріч з Головою Комісії у закордонних справах Національних зборів Франції Е.Гігу.

- 11 квітня 2014 р. участь Е.Гігу у візиті в Україну делегації керівників комітетів у закордонних справах парламентів країн Веймарського трикутника;

- 3-4 липня 2014 року відбувся візит в Україну делегації Комісії у європейських справах Національних зборів Франції на чолі з Д.Оруа. У ході візиту французькі депутати провели зустрічі з Прем’єр-міністром України, заступником Глави Адміністрації Президента України В.О.Чалим, Міністром закордонних справ України П.А.Клімкіним та з керівництвом Комітетів та політичних фракцій ВР України;

- 3 квітня 2015 р. відбувся візит в Україну Голови групи дружби Франція-Україна Сенату Е.Морея, який провів зустріч з Головою ВР України В.Гройсманом і передав спеціальний лист Голови Сенату Ж.Ларше з пропозиціями щодо надання Францією допомоги у реалізації реформ з децентралізації в Україні. Проведено також зустрічі з керівництвом групи дружби Франція-Україна ВРУ та з головами Комітетів у закордонних справах та з європейської інтеграції;

- 7 травня 2015 року відбувся візит у Францію Голови Комітету з європейської інтеграції І.Геращенко та Голови групи дружби Україна-Франція ВРУ О.Гончаренка. Українська делегація взяла участь у засіданні Сенату Франції, під час якого ухвалено законопроект, що дозволяє ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Українські парламентарії також були прийняті спікером верхньої палати парламенту Франції Ж.Ларше, провели зустрічі з членами сенатської групи дружби та з Головою Комісії у закордонних справах Національних зборів Франції Е.Гігу.