Посольство України у Французькій Республіці

, Київ 22:17

Поради подорожуючим (ЦАР)

Офіційна назва: Центральноафриканська Республіка.

 

Столиця: Бангі.

Офіційна мова: Французька. Поширена Санго (місцева мова).

Конституційний лад: Президенська республіка.

Грошова одиниця: Франк КФА економічного і валютого співтовариства держав Центральної Африки (станом на 25.01.2017, 1 євро – 654 КФА, 1 дол.США – 610 КФА).

Державне свято: 1 грудня – День проголошення Республіки (01.12.1958).

Територія: 623 тис. кв. км.

Режим в'їзду: Візовий.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ (Почесне консульство).

 

Рекомендації щодо правил поведінки

Перебуваючи у Центральноафриканській Республіці, необхідно дотримуватися правил загальної поведінки та уникати нестандартного одягу, що привертає увагу до себе. У Центральноафриканській Республіці (ЦАР) широко поширені жебрацтво та крадіжки.

Часто європейські туристи розглядаються місцевими мешканцями  у якості можливого джерела отримання засобів для існування або об’єкту провокацій.

Вживання наркотиків в країні заборонено та дуже суворо карається.

Будь-які транзакції з діамантами та іншим дорогоцінним камінням дозволяється проводити лише з особами, що мають спеціальний дозвіл уряду. Купівля дорогоцінностей на чорному ринку заборонена і суворо карається.

З огляду на руйнування енергетичної мережі ЦАР в країні дуже поширене відключення електромереж та водопостачання, у тому числі медичних закладів, що негативно впливає на санітарний стан в країні. Так, не дотримується температура зберігання продуктів, особливо тих, що схильні до швидкої порчі, питна вода не аналізується та досить часто уражена бактеріями, у тому числі тими, що викликають діарею. В країні можливі епідемії гепатиту.

Уникайте фотографій представників органів правопорядку, урядових та військових будівель, аеропортів, мостів. Пересвідчіться, що особа, яку бажаєте сфотографувати згодна на це.

В столиці м. Бангі заборонено заходити у два місця: «Rocher de l’artillerie» та «la Colline aux Panthères».

В’їзд до країни можливий лише через єдиний в країні міжнародний аеропорт столиці Бангі М’Поко. Контрольно-пропускні пункти на кордоні з Камеруном та Демократичною Республікою Конго використовуються лише для вантажних перевезень та руху громадян країн, членів економічного та валютного об’єднаннь країн Центральної Африки.

В ЦАР правосторонній дорожній рух. Місцевий автопарк має лише застарілі марки авто у поганому стані. Кількість машин на шляхах мізерна.

В країні практично повністю відсутні транспортні автомагістралі. Мережа автомобільних доріг не розвинута: з 26 тис. км доріг лише 700 заасфальтовано.

Залізничного транспорту в країні немає.

Основні транспортні перевезення здійснюються водним шляхом (річки).

 

Безпекова ситуація у країні

Не рекомендується здійснювати поїздки до ЦАР з огляду на складну криміногенну ситуацію в країні.

Зазначена країна залишається однією з найбідніших у світі та дуже небезпечною для іноземців. Влада контролює лише столицю та її найближчі околиці. На решті території країни поширені чисельні озброєні угрупування, схильні до перекриття шляхів та пограбувань подорожуючих.

Останнім часом набули поширення випадки захоплення заручників серед іноземців.

Наполегливо рекомендується дотримуватися комендантської години в столиці, що триває з 00.00 години до 04.00 години ранку, та максимально обмежити пересування ввечері, при цьому пересуватися автомобілем і не поодинці. Удень важливо дотримуватися тих самих правил та не з’їжджати з найважливіших вулиць міста.

Навіть у столиці необхідно уникати піших прогулянок чи подорожей наодинці та тримання при собі великої кількості коштів чи цінних речей.

Постояльцям готелів рекомендується тримати двері зачиненими на ключ, відкривати лише відомим їм особам та службовцям готелю після ретельної перевірки їх особи на рецепції готелю.

 

Умови працевлаштування

У зв’язку з дуже високим рівнем безробіття (за деякими даними сягає 21%), надзвичайно низьким рівнем міграції, а також низьким рівнем заробітної плати працевлаштування у країні іноземців вбачається недоцільним та не рекомендується.  

 

Надання медичних, соціальних послуг

У країні практично відсутня система надання медичних та соціальних послуг, у тому числі життєво необхідних. Система страхування не функціонує.

Середня тривалість життя в ЦАР складає 39 років, при чому 18 % населення інфіковано СНІДом, а  69 % – хворіють на хронічну малярію. Для країни в цілому характерні малярія, спалахи жовтої лихоманки, лихоманки Ебола та холери, сезонні прояви менінгіта та поліомієліта.

Приватних лікарів дуже мало, майже відсутнє медичне устаткування. З 4 аптек столиці (крім тих, що при лікарнях) лише одна аптека працює цілодобово.

Ціни за лікування, проведення лабораторних аналізів, вакцинацію, придбання ліків надзвичайно високі. Медична допомога надається у наступних столичних лікарнях,

  • Мед.Центр Посольства Франції: Boulevard de General de Gaulle P.O. Box 784, тел.+236 613 000 1232;
  • Hopital Communautaire: avenue de Martyrs, тел. +236 61 62 43, +236 61 20 17;
  • Hopital de l’Amitié: avenue de l’Indepandence, тел. +236 505 953

 

 

Рекомендується:

1)    не вживати воду з водогону, а натомість надавати перевагу бутильованій. В іншому випадку воду необхідно профільтрувати, прокип’ятити та знезаразити;

2)    уникати вживання льоду, свіжо віджатих фруктових соків, свіжих та неочищених овочей і фруктів;

3)     уникати вживання їжі, що не пройшла достатню термальну обробку;

4)     постійно мити руки;

5)    уникати купання в місцевих річках (існує ризик отримання паразитної інфекції);

6)    уникати контакту ніг з піском та вологими поверхнями;

7)    не торкатися тварин;

8)    не вживати ліки, придбані на вулиці.

 

У м. Бангі є три лікарні (Hôpital général, Hôpital communautaire et Hôpital de l’Amitié), одна педіатрична лікарня та декілька приватних клінік. Обладнання зазначених медичних закладів застаріле та зношене, тому можливі нещасні випадки.

Необхідні аналізи можна зробити в Інституті Пастера (L’Institut Pasteur), тел. +236 21 61 08 66.

 

Митні питання тощо

При в’їзді здійснюється обов’язковий митний контроль та огляд кожного іноземця, а також вимагається сертифікат, що підтверджує наявність у подорожуючого вакцини від жовтої лихоманки (carnet jaune).

Дозволяється ввезення та вивезення одного блока сигарет та 2л міцних алкогольних напоїв.

На вивезення ювелірних прикрас необхідно мати довідки, що підтверджують їх придбання в магазині.

Заборонено вивозити предмети, що являють собою художню та культурно-історичну цінність, а також вироби із слонової кості, шкури крокодила, змії або інших тварин.

Провезення будь-якої зброї та боєприпасів заборонено.

Перевезення продуктів харчування рослинного та тваринного походження заборонено перевізником.

 

 

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

 

Поліція – 117,

 

Жандармерія – 2161-2200.

 

Посольство України у Франції: +33 (0) 1 56 58 13 70

 

Гаряча лінія Посольства України у Франції – +33 (0) 1 43 06 07 37 (прохання телефонувати виключно у випадку загрози життю або загибелі громадян України)