Посольство України у Французькій Республіці

, Київ 22:16

У Франції розуміють, хто є країною-агресором, а хто, – країною, яка зазнає агресії

26 березня, 11:04

«У Франції розуміють, хто є країною-агресором, а хто, – країною, яка зазнає агресії» - заявив Міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан у ході зустрічі з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним 23 березня 2018 року.

Ж.-І. Ле Дріан підтвердив тверду та незмінну позицію Франції щодо підтримки територіальної цілісності України, яка ґрунтується на нормах міжнародного права. Французький міністр також заявив, що Франція не визнає незаконну окупацію Криму Росією.

У ході переговорів Міністри детально обговорили ситуацію на Донбасі та можливості для просування на шляху до мирного врегулювання. За словами Павла Клімкіна, роль Франції та особисто Президента Е.Макрона у цьому зв’язку важко переоцінити. «Донбас має повернутися в європейську і демократичну Україну, а допоможе у виконанні цього завдання миротворча місія ООН», - переконаний український Міністр.

«Росія має забезпечити сталий режим припинення вогню, що створить передумови для виконання Мінських домовленостей», - заявив Жан-Ів Ле Дріан. У контексті подальших зусиль з припинення агресії на Донбасі було анонсовано проведення у Києві тристоронньої зустрічі Міністрів закордонних справ України, Німеччини та Франції. Крім того, Франція виділить півмільйона євро для реалізації в Україні гуманітарних проектів французького Червоного Хреста та організації Triagle Generation Humanitaire.

Людський вимір російської агресії став іншою важливою темою візиту французького Міністра. Разом з Першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко обидва міністри зустрілися з українськими військовослужбовцями, яких було звільнено з російського полону на Донбасі, родичами українських полонених та політв’язнів російського окупаційного режиму, а також зниклих безвісти. «Хотів би подякувати вам за Вашу витримку та мужність», - наголосив французький міністр на зустрічі, - «а також заявити від імені Президента Е.Макрона, що Франція і надалі надаватиме вам свою підтримку». Міністри підкреслили рішучу налаштованість на подальші зусилля, у т.ч. у «Нормандському» форматі, задля звільнення незаконно утримуваних в окупованому Криму, на Донбасі та у Росії, а також пошуку зниклих безвісти осіб.

У підсумку сторони відзначили, що Україна та Франція стають набагато ближчими. Зростає потенціал двосторонніх відносин, позитивна динаміка зберігається у торговельно-економічній сфері. На порядку денному - реалізація низки масштабних українсько-французьких проектів, у т.ч. щодо побудови сонячної електростанції в Чорнобилі та постачання французьких гелікоптерів в Україну. В рамках співпраці у галузі освіти і культури було оголошено, що 1 вересня розпочнеться академічний Рік французької мови в Україні.

Виявом високого інтересу Парижа до поглиблення всебічного співробітництва з Україною стала участь у візиті Міністра закордонних справ Франції французьких парламентаріїв – керівників груп дружби “Франція-Україна” у Сенаті Ерве Морея та Національних зборів Валері Фор-Мунтян.

Останні новини

25 квітня, в рамках візиту Посла України у Франції О.Шамшура до Бретані, північно-західного регіону Франції, відбулася його зустріч з префектом Бретані П.Далленом. | Вчора, 16:36

В ході зустрічі Посол повідомив про офіційне відкриття Почесного консульства України в Бретані та представив Почесного консула Ф.Делапорта.

Делегація Парламенту Франції у складі шести депутатів, на чолі з Головою Групи дружби «Франція-Україна» Валерією Фор Мунтян здійснює робочий візит в Україну. | 05 квітня, 12:27

Програмою візиту передбачено відвідання зони, що безпосередньо межує з тимчасово окупованою територією Донецької області  з метою ознайомлення з безпековою та соціально-економічною ситуацією «на місці», а також візит до Одеської області, де французька делегація опрацьовуватиме питання міжрегіонального співробітництва.

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК) проводить 17-22 серпня 2018 у м.Львів Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл. | 26 березня, 11:35

Форум буде складатися з двох частин: V Міжнародної конференції «Українська мова у світі» та практичної частини (тренінги, майстер-класи, практикуми, презентації)

22 березня Президент України провів зустріч з Міністром закордонних справ Франції | 23 березня, 10:40

Президент України висловив вдячність за незміну підтримку Францією територіальної цілісності та суверенітету України, а також чітку позицію щодо невизнання виборів президента Росії на території українського Криму.