Посольство України у Французькій Республіці

, Київ 14:40

На запрошення українських організацій Сходу Франції, Посол України Олег Шамшур взяв участь 11 червня ц.р. у заходах з нагоди проведення Дня пам'яті українських жертв, полеглих у Франції під час Другої світової війни

12 червня, 19:39

Посол України високо оцінив роботу Франко-Української Асоціації/AFU, яка проводиться з метою відновлення пам'яті меморіалу Бан Сен-Жан та подякував президенту AFU Брюно Дуаєну, Анатолю Зільбернагелю,  Габріелю Беккеру та іншим членам AFU, які докладають зусиль для збереження пам'яті всіх жертв, які загинули в нацистських таборах в регіоні Мозелю

Полковник Даніель Планшет, муніципальний радник, який представляв мера м. Метц Домініка Гро, взяв участь в церемонії пам'яті в Бан-Сен-Жан і на цвинтарі м.Буле. Він наголосив на важливості збереження пам'яті жертв та подій цих місць, які є частиною 255 історичних об'єктів, що знаходяться під захистом Національного бюро ветеранів і жертв війни.

Брюно Дуаєн, президент AFU, розповів історію жахливих подій цих місць, де 23000 в'язнів концентраційного нацистського табору Бан Сен-Жан знайшли свою смерть винищені голодом і нелюдськими умовами утримання. Були покладені квіти до меморіалів українських жертв на кладовищі м. Буле та у Бан Сен-Жан.

Отець Святослава Горецький відправив панахиду за загиблими.

Посольство України у Франції висловлює подяку пані Віолеті Москалу, голові Асоціації Обміни Лотарингія-Україна за організацію цього заходу.

Останні новини

Заява МЗС України у зв’язку з політичними репресіями Росії проти громадян України | 15 серпня, 12:12

Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний протест та обурення у зв’язку з черговою хвилею політичних репресій та порушень прав людини з боку Кремля щодо громадян України.

Заява МЗС України до Міжнародного дня корінних народів світу | 10 серпня, 15:51

Сьогодні разом зі світовою спільнотою в Україні відзначається Міжнародний день корінних народів світу. Цього року основною його головною темою визначено ювілей Декларації ООН про права корінних народів. Десять років тому, 13 вересня 2007 року, Генеральна Асамблея ООН схвалила цей важливий документ, який був підтриманий Україною. У відповідній Постанові Верховної Ради України № 1140-VII від 20 березня 2014 року наголошено на необхідності збереження і розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу та всіх національних меншин України.