Посольство України у Французькій Республіці

, Київ 10:07

На запрошення українських організацій Сходу Франції, Посол України Олег Шамшур взяв участь 11 червня ц.р. у заходах з нагоди проведення Дня пам'яті українських жертв, полеглих у Франції під час Другої світової війни

12 червня, 19:39

Посол України високо оцінив роботу Франко-Української Асоціації/AFU, яка проводиться з метою відновлення пам'яті меморіалу Бан Сен-Жан та подякував президенту AFU Брюно Дуаєну, Анатолю Зільбернагелю,  Габріелю Беккеру та іншим членам AFU, які докладають зусиль для збереження пам'яті всіх жертв, які загинули в нацистських таборах в регіоні Мозелю

Полковник Даніель Планшет, муніципальний радник, який представляв мера м. Метц Домініка Гро, взяв участь в церемонії пам'яті в Бан-Сен-Жан і на цвинтарі м.Буле. Він наголосив на важливості збереження пам'яті жертв та подій цих місць, які є частиною 255 історичних об'єктів, що знаходяться під захистом Національного бюро ветеранів і жертв війни.

Брюно Дуаєн, президент AFU, розповів історію жахливих подій цих місць, де 23000 в'язнів концентраційного нацистського табору Бан Сен-Жан знайшли свою смерть винищені голодом і нелюдськими умовами утримання. Були покладені квіти до меморіалів українських жертв на кладовищі м. Буле та у Бан Сен-Жан.

Отець Святослава Горецький відправив панахиду за загиблими.

Посольство України у Франції висловлює подяку пані Віолеті Москалу, голові Асоціації Обміни Лотарингія-Україна за організацію цього заходу.

Останні новини

ЮНЕСКО продовжить моніторинг ситуації в окупованому Криму | 12 жовтня, 11:30

Таке рішення 11 жовтня 2017 року ухвалила Комісія з питань програми та зовнішніх зносин в рамках 202-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що триває у Парижі, за результатами розгляду доповіді Генерального директора ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».    

21 вересня в культурно-інформаційному центрі Посольства в Парижі відбулося урочисте прийняття з нагоди 26-ї річниці Незалежності України. | 22 вересня, 20:23

У рамках прийняття було проведено виставку сучасного українського мистецтва навколо постаті видатного художника ХХ століття родом з України К.Малевича.