Посольство України у Французькій Республіці

, Київ 04:44

Поради подорожуючим

Загальна інформація

Офіційна назва: Французька Республіка.

Столиця: Париж.

Офіційна мова: Французька.

Офіційні сайти: http://www.france.fr/http://www.gouvernement.fr/ .

Конституційний лад: Президентська Республіка.

Грошова одиниця: євро.

Територія:  Площа (разом з Корсикою) — 543 965 км². Столиця і найбільше місто — Париж. Окрім метрополії, Франції належать численні заморські території — Гваделупа, Сен-Бартельмі, Сен-Мартен, Французька Гвіана, Мартиніка, Майотта, Реюньйон, Сен-П'єр і Мікелон, Південні й Антарктичні території, Нова Каледонія, Французька Полінезія, Волліс і Футуна.

Основні свята:

1 січня - Новий рік
8 травня - День Перемоги
1 травня - День Праці
14 липня - День взяття Бастилії
1 листопада - День Всіх Святих
25 грудня - Різдво

Режим в'їзду

Режим в'їзду: Візовий. Пред’явники дипломатичного паспорта України та біомтеричного службового паспорта України без візи на період до 90 днів протягом 180 днів.

Документи подаються до Посольства Франції в Українію. Місце розташування дипломатичного представництва та консульської установи у місті Києві.

Увага! Для короткострокової поїздки в заморські території Франції Ви повинні отримати Шенгенську візу в Посольстві Франції. У разі наявності Шенгенської візи іншої країни в Посольстві Франції Ви маєте отримати додатковий дозвіл.

Митні правила 

Дозволено безмитне ввезення сигарет - 200 шт., міцних напоїв - 1 л., вина - 2 л., духів - 50 гр, кави - 500 гр, продуктів харчування (риби - 2 кг., ікри - 250 гр., продуктів тваринного походження - 1 кг., нових речей або продуктів харчування для особистого споживання - на суму не більше 300 євро (150 євро для дітей у віці до 15 років). Заборонено ввезення золота у злитках, у вигляді пластин і монет - без дозволу банку країни, нелегально виготовлених друкованих матеріалів. При вивезенні обов'язковому митному контролю підлягають: зброя, предмети старовини і мистецтва, вироби із золота і дорогоцінних металів.

Увага! В країні дозволяється до ввозу сума готівкою із розрахунку 10 тис. євро на сім’ю, як осередок суспільства, а не на одну особу. Сума не змінюється незалежно від кількості членів сім’ї.

Увага! У разі контролю групи мандрівників, які не є членами однієї сім’ї рахується сума коштів, що знаходиться при кожній особі (наприклад, якщо у 2-х друзів  є сума готівкою еквівалентна 18 тис. євро, при чому у першого 12тис., а у другого – 6 тис., то першого буде притягнуто до відповідальності).

Увага! У разі наявності у особи посвідки на проживання у Франції, чи в іншій країні Шенгенського простору, то Францією така особа розцінюється резидентом такої держави, та такої, що має сплачувати податки і декларувати своє майно в такій державі. Таким чином, у разі виявлення у іноземця, що має право на проживання у Франції автомобіля, зареєстрованого в Україні, то таку особу може бути притягнуто до відповідальності на ввезення транспортного засобу на митну територію без сплати державного мита.

Рекомендації щодо правил поведінки

Загалом Париж, як і великі французькі міста, є безпечним містом і випадкові напади трапляються не часто.

Проте, потенційною небезпекою в столиці Франції, як і в будь-якому великому місті є грабіжники, кишенькові злодії, шахраї. В основному кишенькові злодії діють в людних місцях, тому рекомендуємо бути уважними на вулицях та у місцях великого скупчення людей.

У цьому зв’язку:

 • по можливості, носіть маленьку сумочку через плече або  майте сумку-пояс;
 • тримайте при собі лише необхідний мінімум готівки;
 • не тримайте портмоне в задньому кармані;
 • тримайтесь осторонь осіб, які намагаються відволікти Вашу увагу, витягнути особисті речі, зокрема на терасах кафе, при знятті коштів в банкоматах чи під час схиляння Вас до підписання петицій;
 • не діставайте великі суми готівки в громадських  місцях та міняйте валюту лише у визначених для цього місцях, а не на вулиці;
 • сплачуйте товари дрібними купюрами або банківською карткою;
 • при знятті коштів приховуйте код банківської картки;
 • не носіть цінні прикраси напоказ;
 • не залишайте кошти та банківські картки в гардеробах, у карманах верхнього одягу, що висить на стільці тощо (особливо в кафе та ресторанах);
 • не залишайте сумку на підлозі біля ніг, мобільний телефон чи гаманець – на столі в кафе чи ресторані;
 • не носіть мобільний телефон у зовнішньому кармані сумки чи одягу та не давайте його незнайомим людям;
 • в громадському транспорті не залишайте свій багаж без нагляду, уникайте ситуації, щоб відразу за Вами хтось намагався протиснутися до салону;
 • в автомобілі блокуйте двері та багажне відділення, не забувайте закривати вікна Вашого автомобіля та не залишайте на видному місці цінні речі (мобільний телефон, фотоапарат, одяг, сумку і т.п.).

Соціальний транспорт

Метро
Це найпростіший, найшвидший, а також один із найдешевших способів доїхати в будь-яку точку Парижа. На квитки існують різноманітні тарифи та знижки.

Автобус
Подорож автобусом – це один із способів за досить короткий строк відкрити для себе Париж. На квитки існують різноманітні тарифи та знижки.
В нічний час працюють спеціальні лінії автобусів Noctilien, які з'єднують Париж з його околицями.
По неділям та вихідним дням автобуси рухаються по інших лініях.

Трамвай
Сучасна трамвайна система Парижа складається з чотирьох ліній, не пов'язаних між собою: Т1, Т2, Т3, Т4, що з'єднують центр міста та його околиці.

Таксі
Таксі можна розпізнати по білому знаку із написом Taxi Parisien, що встановлений на даху.
Унікальний номер для виклику будь-якого таксі – 01-45303030.
www.taxi-paris.net

Аеропорти

Charles De Gaulle International Airport

Orly Airport

Le Bourget Airport

Beauvais Airport

Великі залізничні вокзали

Gare d'Austerlitz

Gare du Nord

Gare de L'Est

Gare Saint-Lazare

Gare de Lyon

Gare Montparnasse

Річкові вокзали
Побачити Париж можна не тільки зі знаменитих набережних Сени, але і з самого центру річки, за допомогою кораблів Batobus. Зійти на берег (або піднятися на борт) можна на 8 станціях – міні-портах.

Водіям

Знайти вільне місце для паркування у Парижі – завдання не із легких. Не забувайте, що паркування заборонено в два ряди на червоній лінії, на місцях відведених для інвалідів та транспорту кур'єрських служб. Як правило, на вулиці стоянка платна у денний час з понеділка по суботу. Вночі та в неділю цією послугою можна скористатися безкоштовно. Зазвичай, платне паркування обмежено у часі – до 2 годин. Останнім часом все більш поширеними стають підземні паркінги, які працюють сім днів на тиждень цілодобово.

Ціни на паркінги коливаються. Крім того, в центрі міста вони значно вищі, ніж на периферії.

Фінансові питання

Банки в Парижі зазвичай працюють по будням з 10:00 до 17:00 або з 9:30 до 16:00, закриті в неділю, понеділок і в святкові дні. Напередодні свят працюють тільки в першій половині дня.

Державний банк «Banque de France» – єдиний банк, який обмінює гроші безкоштовно. У пунктах обміну грошей з табличкою «no commission» завжди вищий курс. Обмінні пункти в аеропортах, готелях і на вокзалах пропонують не найвигідніший курс, плюс стягується відсоток за операцію, але години їх роботи зручні.
Цілодобовий обмінний пункт Chequepoint (150, avenue des Champs-Elysees).

Мобільний зв'язок

Найкращим варіантом зекономити на розмовах по мобільному телефону буде купівля французької сім-карти. Вона коштує близько 15€ і на рахунку є певна кількість хвилин, які потрібно використати протягом певного періоду, інакше їх автоматично знімають.
Найпоширенішими оператори мобільного зв'язку є Orange, SFR, Free Mobile, Bouygues Telecom, France telecom.

Пошта

Поштові відділення працюють щодня, крім неділі та святкових днів, з 8:00 до 20:00 і в суботу з 8:00 до 12:00.

Poste centrale

Адреса: 52, rue du Louvre, 75001, Paris

Контактний телефон: +33 (0) 1.40.28.76.00

Бюро знахідок

Контактний телефон:+33(0) 1.45.31.14.80

Безпекова ситуація

У разі якщо ви стали жертвою нападу Вам необхідно звернутися до найближчого відділку поліції та повідомити про подію. Ви також можете заховатися в найближчому магазині та попросити працівника викликати поліцію на місце події.

У місті 20 поліцейських відділків працюють цілодобово (їх перелік наводиться нижче), а також пересуваються постійні патрулі. При цьому на поліцейському патрулі чи на приміщенні відділку відзначені прапорці ,які символізують іноземну мову, якою вони розмовляють (як правило, всі вони двомовні).

У разі якщо на Вас було скоєно фізичний напад, поліцейський надасть Вам письмовий документ-направлення до служби термінової судово-медичної допомоги (працює цілодобово без вихідних):

1 place du Parvis Notre-Dame 75004 Paris, станція метро Cité, 4-а лінія метро.

Тел.: 01 42 34 82 85 або 01 42 34 82 29.

Цілодобові відділки поліції у місті Парижі:

1-ий Район Парижу: 45/51 place du Marché Saint-Honoré, tel.01 47 03 60 00,

7 лінія Метро, станція Pyramides, 1 лінія Метро, станція Tuileries.

2-ий Район Парижу: 18 rue du Croissant, tel.01 44 88 18 58,

3 лінія Метро, станція Sentier-Bourse, 8, 9 лінія Метро, станція Grands Boulevards.

3-ий Район Парижу: 4bis/6 rue aux Ours, tel.01 4276 13 00,

4 лінія Метро, станція Etienne Marcel,11 лінія Метро, станція Rambuteau.

4-ий Район Парижу: 27 boulevard Bourdon , tel.01 40 29 22 00.

1, 5, 8, лінія Метро, станція Bastille.

5-ий Район Парижу: 4 place de la Montagne Sainte-Geneviève, tel.01 44 41 51 00,

10 лінія Метро, станція Maubert- Mutualité.

6-ий Район Парижу : 78 rue Bonaparte, tel.01 40 46 38 30,

4 лінія Метро, станція Saint-Sulpice.

7-ий Район Парижу : 9 rue Fabert , tel.01 44 18 69 07,

8 лінія Метро, станція Invalides.

8-ий Район Парижу : 1 avenue du Général Eisenhower, tel.01 53 76 60 00,

12 лінія Метро, станція Champs Elysées-Clemenceau.

9-ий Район Парижу : 14 bis rue Chauchat, tel.01 44 83 80 80,

8, 9 лінія Метро, станція Richelieu-Drouot.

10-ий Район Парижу: 26 rue Louis Blanc, tel.01 53 19 43 10,

7 лінія Метро, станція Louis-Blanc.

11-ий Район Парижу: 12/14 passage Charles-Dallery, tel.01 53 36 25 00,

8 лінія Метро, станція Ledru-Rollin, 9 лінія Метро, станція Voltaire.

12-ий Район Парижу: 80 avenue Daumesnil, tel.01 44 87 50 12,

11 лінія Метро, станція Gare de Lyon.

13-ий Район Парижу: 144 boulevard de l’Hôpital, tel.01 40 79 05 05,

5, 6, 7 лінія Метро, станція Place d’Italie.

14-ий Район Парижу: 114/116 avenue du Maine, tel.01 53 74 14 06,

13 лінія Метро, станція Gaité.

15-ий Район Парижу: 250 rue de Vaugirard, tel.01 53 68 81 00,

12 лінія Метро, станція Vaugirard.

16-ий Район Парижу: 62 avenue de Mozart, tel.01 55 74 50 00,

9 лінія Метро, станція Ranelagh.

17-ий Район Парижу: 19/21 rue Truffaut, tel.01 44 90 37 17,

2 лінія Метро, станція Place de Clichy.

18-ий Район Парижу: 79/81 rue de Clignancourt, tel.01 53 41 50 00,

4 лінія Метро, станція Marcadet-Poissoniers.

19-ий Район Парижу: 3/5 rue Erik Satie, tel.01 55 56 58 00,

5 лінія Метро, станція Ourcq.

20-ий Район Парижу: 3/7 rue des Gâtines, tel.01 44 62 48 00,

3 лінія Метро, станція Gambetta.

Умови працевлаштування

Питання працевлаштування.

Питання працевлаштування іноземців у Франції невідривно пов’язане з легальністю їх статусу перебування, а головними законодавчими актами, що регламентують цю сферу, є Кодекс законів про працю та Кодекс законів про в’їзд та перебування іноземців та права на притулок (далі – Кодекс законів про іноземців).

Кодекс законів про працю (ст. L.5221-5) зазначає, що жоден з іноземців, навіть з числа тих, хто має дозвіл на перебування у Франції, не може здійснювати оплачувану професійну діяльність на території країни, не отримавши попередньо дозволу на роботу, який може мати професійні та територіальні обмеження. Протягом 3 місяців після надання такого дозволу кандидат має пройти медичний огляд. Відповідальність за наявність дозволу на працевлаштування несе і працедавець, який відповідно до ст. L.5221-8 має перевірити у компетентних органах його наявність у кандидата. Зазначений дозвіл видається територіальним підрозділом Міністерства праці - Департаментальною дирекцією праці, найму та професійної  підготовки, яка здійснює ретельні перевірки щодо: ситуації з наймом по даній професії у відповідній географічній зоні, дійсність реального існування найму, виконання наймачем встановлених трудових норм, постійність роботи, існування достатньої платні (не менше 1 встановленого середньомісячного заробітку), достатність житлових умов для працівника.

Крім того, у разі найму іноземного працівника з-за кордону при його першому в’їзді до Франції працедавець зобов’язаний сплатити передбачений ст. L311-15 Кодексу законів про іноземців податок  до Французького офісу імміграції та інтеграції  (у разі найму строком на 1 рік та більше такий податок становить 60 % від розміру зарплати іноземця, але не більше 2,5 мінімальних зарплат).

Ст. L313-7 Кодексу законів про іноземців відзначає, що власники тимчасових дозволів на проживання у Франції, виданих іноземним студентам, мають право поєднувати навчання з роботою лише з неповною зайнятістю (не більше 60% робочого часу в рік). У разі недотримання цього обмеження, іноземний студент може бути позбавлений права на перебування у Франції.

Працедавець, який хоче найняти іноземного студента, має повідомити про це не пізніше ніж за два дні до початку роботи префектуру поліції, яка видала йому дозвіл на перебування у Франції,  або префектуру за місцем його проживання для осіб, що мають довгострокові візи з відміткою «студент».

Питання умов праці моряків регулюється Кодексом законів про працю в морі, стаття 5 якого визначає, що його положення є чинними лише для моряків на французьких кораблях і не застосовуються до осіб, найнятих у Франції для роботи на іноземних суднах, а стаття 3 визначає, що екіпаж кораблів під прапором Франції має складатися у визначеній з громадян країн-членів ЄС, Європейського економічного простору чи Швейцарії.

Нормативні акти щодо порядку працевлаштування громадян Франції та іноземців на судна під прапором інших держав у французькому законодавстві відсутні, оскільки на робочий контракт моряка у такому випадку поширюється правовий режим держави прапора.

Надання медичних, соціальних послуг

Невідкладна медична допомога

Контакний телефон: +33 (0) 1.53.94.94.94

Мальтійська служба допомоги

Адреса: 42, rue des Volontaires, 75015 Paris

Контакний телефон: +33 (0)1.45.20.80.20

contact@ordredemaltefrance.org

www.ordredemaltefrance.org

Червоний хрест

Адреса: 12, rue Chardin, 75016, Paris

Контакний телефон: +33 (0) 1.44.14.68.88

www.paris.croix-rouge.fr

Порядок дій у випадку смерті за кордоном громадянина України

Poryadok_diy_u_vipadky_smerti_gromadyanina_za_kordonom.doc

Юридичні послуги

Укрінюрколегія має на території Франції практикуючого україномовного адвоката (Стефан Дуніковський).

Адреса: 114, rue Salvador Allende, 92000, Nanterre

Контакний телефон: +33 (0) 1.47.62.91.49

Факс: +33 (0) 1.49.01.91.99

avocatdunikowski@orange.fr

Послуги перекладачів

У Франції офіційні переклади здійснюють перекладачі, акредитовані при апеляційних судах. Переклади, зроблені зазначеними перекладачами, визнаються французькою стороною.

http://annuaire-traducteur-assermente.fr/fr/3/annuaire-traduction-assermentee.html

У разі необхідності у консульському відділі Посольства можна здійснити завірення перекладу.

Корисні номери телефонів

Екстрені служби

15 – швидка допомога

17 – поліція

18 – пожежна служба

112 – Європейський номер служби екстреної допомоги

Додаткові

12 – довідкова France Telecom

+33 (0) 1.47.07.77.77 – терміновий виклик лікаря

+33 (0) 1.40.37.04.04 – при отруєнні

+33 (0) 1.43.37.51.00 – терміновий виклик стоматолога

+33 (0) 1.45.31.14.80 – бюро знахідок

Інформація щодо в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї

Кабінет Міністрів України постановою №367 від 4 червня 2015 року затвердив Порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, який оприлюднено на сайті Уряду.

Ось ключові моменти зазначеного нормативно-правового акту:

1. В’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюється через контрольні пункти:

— іноземців та осіб без громадянства — за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС;

— громадян України — за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України «Про громадянство України» або статтею 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», а громадян України, що не досягли 16-річного віку, — з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.

2. Спеціальний дозвіл оформлюють територіальні органи Державної міграційної служби за місцем перебування іноземця чи особи без громадянства.

Для отримання спецдозволу іноземець або особа без громадянства подає: заяву; паспортний документ; документ, що підтверджує перебування в Україні на законних підставах; копію сторінки документа з особистими даними з перекладом на українську мову; документи, що підтверджують мету в’їзду на окуповану територію; документ, що підтверджує достатність фінансового забезпечення для перебування в Україні; три фото 3,5х4,5.

3. За порушення порядку в’їзду на окуповану територію та виїзду з неї особи притягуються до відповідальності.

З повним текстом Порядку доручаємо ознайомиться на веб-сторінці Уряду за адресою: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248222450.

 


Консульський відділ
Керівник: Собко Микола Миколайович
Перший секретар з консульських питань
Адреса:

21, avenue de Saxe, 75007, Paris

Телефон: +33 (0) 1 56 58 13 70
Факс: +33 (0) 1 56 58 13 76
Ел. пошта: consulat.ukraine@wanadoo.fr
Веб-сайт: https://www.facebook.com/serviceconsulaireukraineenfrance/
Графік роботи:

УВАГА! Зміни в розкладі прийому громадян з консульських питань.

Консульський прийом громадян здійснюється за попереднім записом!

Запис проводиться на кожну консульську дію окремо по телефону: +33 (0) 1 56 58 13 70, або шляхом подання Вашої заявки електронною поштою: consulat.ukraine@wanadoo.fr (з питань нотаріату, оформлення документів для одруження, витребування) та consulat.ukraine.paris@gmail.com (з паспортних питань, громадянства, консульського обліку).

Прийом громадян: 

понеділок (за попереднім записом)

09:30 - 13:00 (вчинення нотаріальних дій, витребування та легалізація документів, оформлення шлюбних документів)

09:30 - 12:00 (паспортні питання, консульський облік, громадянство України)

12:00 - 13:00 (видача виготовлених паспортів відбувається без запису)

вівторок (за попереднім записом)

09:30 - 13:00 (вчинення нотаріальних дій, витребування та легалізація документів, оформлення шлюбних документів)

09:30 - 13:00 (паспортні питання, консульський облік, громадянство України)

середа (за попереднім записом)

09:30 - 13:00 (вчинення нотаріальних дій, витребування та легалізація документів, оформлення шлюбних документів)

09:30 - 12:00 (паспортні питання, консульський облік, громадянство України),

12:00 - 13:00 (видача виготовлених паспортів відбувається без запису)

четвер (без попереднього запису)

09:30 - 13:00 (оформлення посвідчення особи на повернення в Україну)

15:00 - 17:00 (оформлення посвідчення особи на повернення в Україну)  

п'ятниця (за попереднім записом)

09:30 - 13:00 (вчинення нотаріальних дій, витребування та легалізація документів, оформлення шлюбних документів)

09:30 - 12:00 (паспортні питання, консульський облік, громадянство України)

12:00 - 13:00 (видача виготовлених паспортів відбувається без запису)

Документи подаються особисто!

УВАГА! Про готовність документів (надходження до установи паспорта громадянина України для виїзду за кордон, витребуваних актів цивільного стану, виданих в Україні, відомостей про непритягнення до кримінальної відповідальності) заявнику надсилається смс-повідомлення.

УВАГА! Прохання обов'язково завчасно інформувати консульський відділ Посольства (за вказаним номером телефону/електронною поштою) про неможливість прибуття у призначений день та час з метою надання можливості іншим особам записатися на прийом.

Для отримання розгорнутої інформації просимо перейти в рубрику "Найбільш актуальні питання" або рубрику "Перелік консульських дій" з обранням підрубрики, в залежності від Вашого питання.

Запис не поширюється на випадки техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранень/загибелі громадян України, інших випадків, які загрожують життю або здоров’ю наших співвітчизників. Консульська допомога у таких випадках надається також у неприйомні і позаробочі години та вихідні і святкові дні.

Гаряча лінія: +33 (0) 1 43 06 07 37

 

Графік запланованих виїзних консульських обслуговувань громадян у місцях їх компактного проживання у 2017 році:

19 січня - Ліон (адреса: 58, rue de Sèze, 69006, Lyon)

26 січня - Лілль (адреса: 89, boulevard Vauban, 59000, Lille)

2 лютого - Тулуза (адреса: 6, rue du Caillou Gris, 31200, Toulouse)

16 березня - Страсбург (адреса: 21, rue Trubner, 67000, Strasbourg)

11 травня - Метц (адреса: 4, avenue Jean XXIII, 57000, Metz)

8 червня - Ніцца (адреса: 3, rue Guigonis, 06300, Nice)

15 червня - Ліон (адреса: 58, rue de Sèze, 69006, Lyon)

14 вересня - Марсель 

12 жовтня - Ліон

9 листопада - Тулуза (адреса: 6, rue du Caillou Gris, 31200, Toulouse)

16 листопада - Діжон

7 грудня - Страсбург (адреса: 21, rue Trubner, 67000, Strasbourg)

 

Консульський відділ Посольства України не проводить прийом громадян у такі святкові дні 2017 року:

Січень – 2, 9

Березень - 8

Квітень - 17

Травень – 1, 2, 8, 9

Червень – 528

Серпень – 24, 25

Жовтень – 16

Святкові дні і дні релігійних свят в 2017 році в Україні

Дата

Назва свята

1 січня (неділя)

Новий рік

7 січня (субота)

Різдво Христове

8 березня (середа)

День прав жінок

16 квітня (неділя)

Великдень

1 і 2 травня (понеділок, вівторок)

День міжнародної солідарності трудящих

9 травня (вівторок)

День Перемоги

4 червня (неділя)

Трійця

28 червня (середа)

День Конституції України

24 серпня (четвер)

День Незалежності України

14 жовтня (субота)

День захисника України

Межі консульського округу:

Французька Республіка

Примітки:

УВАГА! Консульський збір сплачується безпосередньо у приміщенні консульського відділу Посольства за допомогою POS-терміналу банківською платіжною карткою.

УВАГА! Банківські картки, які не передбачають оплату поточних витрат у Франції (Americain Express, livret A тощо), до оплати НЕ ПРИЙМАЮТЬСЯ.

Консульський збір для витребування документів, клопотання про які надсилаються поштою, сплачується банківським чеком на ім'я Ambassade d'Ukraine.

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі Посольства заборонена.